Pellet drzewny Happy

Cena netto: od 18,70 zł od 18,70 zł
Cena brutto: od 23,00 zł od 23,00 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Rabat 0%
Zapytaj o dostępność
Produkt dostępny
Kod produktu: PEL-K-0002

Specyfikacja

 • Typ opakowania:
 • Zawartość:
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Pellet Happy 15 kg

Wartość opałowa ............. 18,5 MJ/kg
Popiół ....................................  ~ 0,5 %
Wilgotność ...............................  ~ 5 %
Zawartość siarki .................... 0,01 %
Długość ............................. 15-25 mm
Średnica pelletu ....................... 6 mm
Gęstość ........................ ~ 690 kg/m3

Produkt spełnia normę DIN EN ISO 17225-2:2014-09 Znak zgodności DIN plus

Uwaga: Ze względu na wzmożony popyt w okresie jesienno-zimowym czas realizacji zamówienia może się wydłużyć do 3-5 dni roboczych za utrudnienia przepraszamy.

Pellet dostępny w opakowaniach:

Promocja

Zastosowanie

Pellet drzewny najwyższej jakości, surowcem do jego produkcji są jedynie czyste sosnowe trociny bez domieszek kory, odpadów drewnianych czy innych dodatków w postaci lepiszcza. Produkt całkowicie naturalny i ekologiczny. W przypadku pelletów Happy ekologia nie oznacza niskiej wartości opałowej wręcz przeciwnie wartość opałowa Pelletów Happy to 18,5 GJ/t. Wilgotność pelletów nie przekracza 5 % a zawartość siarki to jedynie 0,01 % połączenie tych dwóch parametrów powoduje że powstające w wyniku spalania gazy spalinowe charakteryzują się niską agresywnością i nie odkładają nadmiernych ilości nagaru w przewodach kominowych co znacznie przedłuża ich żywotność. Frakcja Pelletu Happy to 6 mm.

Pellet Happy to może być lekarstwo na ocieplanie się klimatu. Każdy z nas ma wybór. Możemy wybierać paliwa kopalne i docieplać naszą planetę kolejnymi tonami emitowanego dwutlenku węgla lub spalając paliwo pochodzenia roślinnego emitować jedynie taką ilość gazów cieplarnianych jaka była wcześniej związana z atmosfery przez rośliny w czasie wegetacji. Pallet Drzewny Happy to naprawdę eko wybór! To nie tylko ograniczona emisja gazów cieplarnianych. To wysoka wartość opałowa na poziomie aż 18,5 GJ/t czyli 18 500 000 000 J/t. To niska zawartość popiołu jedynie 0,5 %. Choć nawet powstający w wyniku spalania Pelletu Happy popiół można wykorzystać w ogrodzie jako naturalny nawóz. Nawóz taki na zbawienny wpływ na gleby kwaśne podnosząc ich pH. Jednak nie należy go stosować pod iglaki czy borówki, wszędzie tam gdzie wymagana jest gleba kwaśna. 

Właściwości

Powstające w wyniku spalania Pelletu Drzewnego Happy gazy spalinowe dzięki niskiej wilgotności paliwa na poziomie poniżej 5 % oraz bardzo niskiej zawartości siarki poniżej 0,01 % nie erodują komina i nie odkładają nadmiernej ilości nagaru. Owocuje to znacznie wydłużoną żywotnością przewodów kominowych i pieca oraz znacznie rzadszymi wizytami kominiarzy. Samo zasypywanie pieca pelletem drzewnym to w stosunku do np. ekogroszku operacja czysta i przyjemna. Pellet nie pyli i nie powoduje osiadana w całej kotłowni uciążliwego kurzu. Nie emituje nieprzyjemnego zapachu, wręcz przeciwnie pomieszczenie, w którym składowany jest Pellet Happy wypełnia z czasem przyjemny kojący zapach żywicy. Pellet Drzewny Happy to propozycja dla wszystkich, którym los naszej planety nie jest obojętny.

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top