Czy można wlać płyn do mycia naczyń do zmywarki?

Czy można wlać płyn do mycia naczyń do zmywarki?Zmywanie naczyń w zmywarce jest ekonomiczne i ekologiczne (zużywamy zdecydowanie mniej wody niż w trakcie tradycyjnego zmywania!), pozwala również zaoszczędzić sporo czasu. Wkładamy brudne talerze, kubki i garnki do zmywarki i… okazało się, że skończyły się tabletki do zmywarki! Co robić? Myć ręcznie, czy może wlać do zmywarki płyn do naczyń?

Nawet najwyższej jakości płyn do mycia naczyń nie nadaje się do zastosowania go w zmywarce. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na zawarte w detergencie substancje spieniające oraz stabilizatory piany, które mają ułatwiać usuwanie brudu podczas mycia naczyń. Jeżeli wlejemy nawet niewielką ilość płynu do mycia naczyń do zmywarki – we wnętrzu urządzenia powstanie ogromna ilość piany. My będziemy mieć mnóstwo sprzątania, a nasza zmywarka może ulec poważnej awarii (np. zapowietrzeniu, czy przepaleniu pompy lub grzałki). Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie w tej sytuacji umycie naczyń w zmywarce bez dodatku detergentu - odpowiedni program z wysoką temperaturą powinien poradzić sobie z większością zabrudzeń na naszych naczyniach. Jeśli zdecydujesz się na mycie ręczne – sięgnij po najwyższej jakości płyn do mycia naczyń marki Flo, który świetnie poradzi sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami. 

 

 

 Wysokiej jakości produkty do zmywarekpłyny oraz balsamy do mycia naczyń dostępne w distripark.com

 

 

<<  Poprzednie          Powrót do bloga          Następne  >>

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.

Back to top