Chlorek magnezu

Ocena:
100% of 100
Cena netto: od 75,00 zł od 75,00 zł
Cena brutto: od 92,25 zł od 92,25 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Rabat 18.7%
Zapytaj o dostępność
Produkt dostępny
Kod produktu: KOS-K-0004

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
 • Zawartość:
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Chlorek magnezu 25 kg techniczny, nieorganiczna sól magnezu, w okresie jesiennozimowym ze względu na silną egzotermiczność podczas pochłaniania wilgoci stosowany jako sól drogowa. Jest realna alternatywą dla soli kuchennej i chlorku wapnia. Podobnie jak ten drugi stosowany na drogach nie degraduje środowiska naturalnego, nie powoduje erozji nawierzchni i pojazdów. Znajduje zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym do produkcji kremów, balsamów, olejków do ciała, odżywek do włosów i wielu innych kosmetyków.

Uwaga: Czas realizacji zamówienia to 3 - 5 dni roboczych.

Zastosowanie

Podstawowym przeznaczeniem chlorku magnezu jest przemysł chemiczny wykorzystujący tę substancję w syntezach chemicznych, ale również przemysł farmaceutyczny i farmakologiczny. Na bazie chlorku magnezu produkuje się liczne kremy, odżywki i balsamy.

W okresie jesiennozimowym jest alternatywą dla chlorku sodu i chlorku wapnia przy utrzymaniu dróg. Pochłaniając wilgoć wytwarza relatywnie dużo ciepła, rozmraża więc czynnie zalodzone powierzchnie. Stosowany na drodze w ilości niemal jeden do dziesięciu w stosunku do tradycyjnej soli drogowej. Zalecana ilość chlorku sodu – tradycyjnej soli drogowej – to ok 18,3 kg na 100 m2, tym samym do odlodzenia 1 m2 potrzebujemy ok 0,183 kg. Tymczasem chlorek magnezu dozujemy w ilościach ok. 2,5 kg na 100 m2 czyli ok. 0,025 kg na m2. Działa nawet do minus pięćdziesięciu stopni Celsjusza. Realnie jednak jego stosowanie już przy minus dwudziestu stopniach Celsjusza wymaga czasu na zainicjowanie reakcji. Ciepło wydzielane jest podczas pochłaniania wody. Przy obniżonej przez temperaturę wilgotności tuż po aplikacji następuje bardzo powolne rozgrzewanie, gdy ciepła będzie wystarczająco dużo pojawi się wilgoć co podsyci reakcję. Osiągnięcie punktu krytycznego, gdy reakcja zacznie przynosić realne efekty przy temperach poniżej minus dwudziestu stopni może zająć nawet kilkanaście godzin. Chlorek magnezu nie degraduje środowiska naturalnego, nie jest szkodliwy dla ludzi i zwierząt. Nie powoduje korozji pojazdów i nie osadza się na obuwiu. Pozostaje bez wpływu na powierzchnię drogi.

Właściwości

 • Chlorek magnezu najczęściej występuje w formie bezbarwnych bezwonnych płatków lub kryształów.
 • W jednym litrze wody można go rozpuścić aż 2430 g.
 • Gęstość nasypowa to 800-900 kg/m3
 • Jest całkowicie niepalną substancją.

Środki ostrożności

Dodaj nową opinię

Review are only issued by customers who have purchased product

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Danych Osobowych jest distripark.com sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu zwrotnego kontaktu – przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na pytanie lub podjęcia tych działań – podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora (art. 6. ust. 1 lit. f RODO) lub podjęcie działań na żądanie Klienta, zmierzających do zawarcia umowy (art. 6. ust. 1 lit. b RODO).

Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej Administratora w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Back to top