Blog

 1. Jaki magnez do kąpieli najlepiej zwalcza objawy zmęczenia?

  Jaki magnez do kąpieli najlepiej zwalcza objawy zmęczenia?

  Ciężki dzień w pracy? Czujesz, że potrzebujesz chwili dla siebie? Kąpiele magnezowe to jeden z domowych i niezawodnych sposobów na uspokojenie nerwów, relaks i odprężenie. Przy okazji stanowią szansę na uzupełnienie niedoborów tego cennego pierwiastka w organizmie.

  Sprawdź,

  Zobacz więcej »
 2. Zastosowanie przemysłowe i cena wodorotlenku sodu

  Zastosowanie przemysłowe i cena wodorotlenku sodu

  Wodorotlenek sodu to zasada o wzorze chemicznym NaOH. Inaczej zwany jest sodą żrącą lub sodą kaustyczną. Wykorzystuje się go przede wszystkim w branży kosmetycznej, rafineryjnej, papierniczej, ale także spożywczej – choć zasada sodowa jest silnie żrąca i potrafi być bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Tłumaczymy, do czego jeszcze wykorzystuje się przemysłowo wodorotlenek sodu i dlaczego warto kupować go

  Zobacz więcej »
 3. Białe wykwity na kostce brukowej – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

  Białe wykwity na kostce brukowej – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

  Na nowo wykonanych nawierzchniach z kostki brukowej często pojawia się jasny nalot. Białe plamy na kolorowej kostce brukowej skutecznie psują starannie zaprojektowaną wizję otoczenia, którą właściciele często kierują się przy projektowaniu ścieżek lub opasek dookoła domu.

  Zobacz więcej »
 4. Zastosuj do kąpieli sześciowodny chlorek magnezu i pożegnaj się z przemęczeniem!

  Zastosuj do kąpieli sześciowodny chlorek magnezu i pożegnaj się z przemęczeniem!

  Trudno przecenić rolę magnezu w odżywianiu człowieka. Jego niedobory mogą powodować wiele konsekwencji: począwszy od złego samopoczucia, zmęczenia i objawów depresji, aż po arytmię, miażdżycę i astmę.

  Istnieją jednak sprawdzone sposoby na uzupełnienie niedoborów teg

  Zobacz więcej »
 5. Jaki impregnat do kostki brukowej wybrać i do czego służy zabieg impregnacji?

  Jaki impregnat do kostki brukowej wybrać i do czego służy zabieg impregnacji?

  Kostkę brukową znajdziesz zarówno na firmowych podjazdach, jak i prywatnych posesjach. To uznany materiał do utwardzania nawierzchni. Wyróżnia się wysoką wytrzymałością zarówno na nacisk statyczny, jak i dynamiczny, a także odpornością na wysokie i niskie temperatury.

  Ogromną

  Zobacz więcej »
 6. Dlaczego korzystanie z hurtowni chemicznej online się opłaca?

  Dlaczego korzystanie z hurtowni chemicznej online się opłaca?

  Każdy, kto prowadzi własną firmę, z pewnością wie, że bez względu na profil jej działalności, chemia gospodarcza przydaje się bardzo często. Jej wykorzystanie może mieć związek z utrzymaniem czystości lokalu, ale także ze specyfiką branży, jaką zajmuje się dane przedsiębiorstwo. Jak znaleźć hurtownię chemiczną online, kt&oac

  Zobacz więcej »
 7. Internetowy sklep chemiczny – kto skorzysta z jego oferty?

  Internetowy sklep chemiczny – kto skorzysta z jego oferty?

  Wiele gałęzi przemysłu, ale także gospodarstw domowych na co dzień korzysta zarówno ze środków czystości, wyspecjalizowanych detergentów, jak i odczynników chemicznych. Często jednak, odwiedzając punkty sprzedaży stacjonarnej trudno znaleźć potrzebne produkty, zwłaszcza te bardziej nietypowe. To dlatego coraz więcej klientów szuka potrzebnego asortymentu w

  Zobacz więcej »
 8. Sinizna drewna – czym jest i jak się jej pozbyć?

  Sinizna drewna – czym jest i jak się jej pozbyć?

  Sinizna drewna, zwana niekiedy także sinicą, każdego roku spędza sen z powiek leśnikom i pracownikom tartaków. Zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim drewno łatwo zmienia barwę, ciemnieje, a na jego powierzchni i w strukturze pojawiają się plamy, które znacząco ograniczają wartość materiału drzewnego. Czym jest ta przypadłość i jak usunąć siniznę z drewna?

  Czym jest sini

  Zobacz więcej »
 9. Co to jest ług sodowy?

  Co to jest ług sodowy?

  Z pewnością wielu osobom obiła się o uszy nazwa „ług sodowy”. Tę substancję można było zobaczyć w scenach produkowania mydła z filmu „Fight Club”. Jest to jedna z najbardziej zapadających w pamięć scen. Ogromną zaletą ługu jest bez wątpienia to, że jego stosowanie daje dużo korzyści naprawdę sporej ilości branż. Trzeba jednak uważać z jego używaniem. Dlaczego?

  Zobacz więcej »
 10. Wodorotlenek sodu – czym jest i jak działa?

  Wodorotlenek sodu – czym jest i jak działa?

  Wodorotlenek sodu na tablicy Mendelejewa zapisywany jest za pomocą skrótu NaOH. Ludzie częściej jednak kojarzą inne jego nazwy – soda kaustyczna bądź soda żrąca. Wodorotlenek sodu ma naprawdę wiele zastosowań, jednak nieumiejętne korzystanie z niego jest bardzo niebezpieczne. Bardzo wiele branż korzysta z tego związku zaliczanego do grupy zasad. Czym dokładnie jest wodorotlenek sodu? W ja

  Zobacz więcej »
Back to top