Blog

 1. Skład, zastosowanie i cena soli drogowej

  Nadchodzące już późną jesienią przymrozki i pierwsze opady śniegu to duże wyzwanie zarówno dla właścicieli nieruchomości, jak i przedsiębiorstw, które zajmują się utrzymaniem dróg publicznych. Aby poprawić warunki panujące przed posesjami i na ulicach, często używa się soli drogowej, nazywanej też solą techniczną.

   

  Przeczytaj, z czego składa się ta mieszanka, gdzie ją kupić, a prze

  Zobacz więcej »
 2. Piasek z solą drogową do posypywania zaśnieżonych ulic i chodników

  Zima co roku daje się we znaki nie tylko drogowcom, ale też właścicielom i zarządcom nieruchomości. Zalegający lód przykryty śniegiem to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków – tych osobowych i drogowych. Przeczytaj, dlaczego piasek z solą jest tak skuteczny i czy można sypać sól na chodniku.

   

  Z czego składa się piach z solą do sypania chodników?

  Typowa mieszanka stosowana przez firmy za

  Zobacz więcej »
 3. Jak działa sól drogowa i kiedy warto ją stosować?

  Podczas każdej zimy drastycznie wzrasta ilość wypadków i stłuczek samochodowych. Co ciekawe, wiele z nich ma miejsce nie tam, gdzie kierowcy poruszają się ze znaczną prędkością, ale na parkingach i osiedlowych uliczkach.

   

  Mnóstwa problemów można by uniknąć, gdyby ulice i inne szlaki komunikacyjne były odpowiednio wcześnie pokrywane środkami przeciwoblodzeniowymi. Szukasz sprawdzonych sposobów walki ze śliską nawierzchnią? Wyjaśniamy, do jakiej t

  Zobacz więcej »
 4. Chlorek wapnia – cena i zastosowanie

  Wiele związków chemicznych wykorzystuje się w zupełnie niepowiązanych ze sobą gałęziach przemysłu. Jednym z nich jest chlorek wapnia. Znajdziesz go w kuchni, ale też w przemyśle kosmetycznym. Jest wykorzystywany na szeroką skalę również do utrzymania czystości dróg w okresie zimowym. Przeczytaj, gdzie można kupić chlorek wapnia i jak go wykorzystać?

   

  Jeden składnik, wiele zastosowań

  Z chemicznego punktu widzenia chlorek wapnia to

  Zobacz więcej »
 5. Najpopularniejsze sposoby konserwacji żywności

  Nikogo już nie dziwi widok przetworów, słodyczy czy wędlin, które mogą stać w szafce lub lodówce tygodniami bez ryzyka utraty jakości. Tak dużą trwałość produktów zawdzięczasz stosowaniu konserwantów spożywczych, które wydłużają termin przydatności pokarmów do spożycia. Przeczytaj, jak przebiega konserwacja żywności i czy jest zdrowa dla organizmu człowieka.

   

  Po co stosuje się konserwa

  Zobacz więcej »
 6. Jak działa boraks na mrówki i czy jest skuteczny?

  Jeżeli zdarza Ci się wypoczywać w ogrodzie, z pewnością wiesz, jak uciążliwe potrafią być mrówki. Wszędobylskie insekty nie tylko skutecznie uniemożliwiają relaks, ale też wchodzą do pozostawionego jedzenia i napojów.

   

  Sprawdzonym sposobem na walkę z owadami jest boraks. Sól kwasu borowego sprawdza się nie tylko jako środek czyszczący w domu, ale również skuteczna broń do eksterminacji owadów. Przeczytaj, jak działa boraks na mrówki

  Zobacz więcej »
 7. Zastosowanie boraksu w domu i jego cena

  Boraks jest powszechnie stosowanym środkiem czyszczącym. Korzystają z niego nie tylko gospodarstwa domowe, ale również przedsiębiorstwa produkcyjne z branży ceramicznej, szklarskiej czy garbarskiej. Ty możesz go użyć zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Przeczytaj, do czego służy boraks i jak pomoże Ci na co dzień.

   

  Co to jest boraks i kiedy zaczęto używać go na masową skalę?

  Boraks to inaczej sól sodowa kwasu borowego, zwana także

  Zobacz więcej »
 8. Czy cytrynian sodu jest szkodliwy?

  Cytrynian trisodowy stosowany jest w kilku gałęziach przemysłu, ale najczęściej znajdziesz go w przetworach, gdzie wykorzystywany jest w charakterze konserwantu. Co to jest cytrynian sodu i gdzie jeszcze znajduje zastosowanie na co dzień?

   

  Jak wygląda cytrynian trisodowy?

  Cytrynian sodu wyglądem przypomina bezbarwne, niewielkie kryształy, granulki lub proszek, pozbawione zapachu, o lekko kwaśnym i słonawy

  Zobacz więcej »
 9. Jak rozpoznać i unikać szkodliwych substancji w żywności?

  Substancje chemiczne w żywności obecne są od wielu lat. To dzięki nim produkty są lepiej zakonserwowane, smaczniejsze i bardziej aromatyczne. Ten komfort ma jednak swoją cenę. Tą ceną może być Twoje zdrowie. Przeczytaj, jak rozpoznać konserwanty szkodliwe dla zdrowia i kto monitoruje ich obecność w żywności?

   

  Czy konserwanty są szkodliwe?

  W procesie produkcji żywności stosuje się kilkaset zróżnicowanych związków chemicznych, zar&oacu

  Zobacz więcej »
 10. Czy wiesz, co jesz, czyli lista E w żywności

  Na półkach sklepów spożywczych coraz trudniej jest znaleźć produkty, w których składzie nie pojawiają się dodatki do żywności typu E. Dla wielu osób są one synonimem substancji szkodliwych dla zdrowia. Tymczasem nie zawsze jest to prawda. Lista dodatków do żywności ciągle się zmienia i wydłuża. To nie ułatwia oceny. Co powinieneś wiedzieć o składnikach E, aby świadomie czytać etykiety produktów?

   

  Zobacz więcej »
Back to top