Blog

 1. Czym jest cocamide DEA i gdzie występuje?

  Środki kosmetyczne i detergenty kuchenne nie byłyby tak skuteczne, gdyby nie liczne syntetyczne dodatki. To one powodują, że preparaty mocniej się pienią i wykazują silne właściwości czyszczące. Wśród wielu substancji ulepszających działanie kosmetyków i chemii domowej znajdziesz także kokoamid DEA. Co to za substancja i do czego służy?

   

  Co to jest cocamide DEA i do czego się go wykorzystuje?

  Cocamide DEA (zwa

  Zobacz więcej »
 2. Co to jest sodium lauryl sulfate i czy jest on szkodliwy?

  W większości kosmetyków, które znajdziesz na półkach w markecie, producenci stosują specjalnie zaprojektowane substancje, które mają na celu zwiększenie ich walorów użytkowych. To dzięki syntetycznym dodatkom płyny do naczyń czy żele pod prysznic skutecznie usuwają brud i dobrze się pienią.

   

  Jednym z takich dodatków jest składnik SLS, który znajdziesz m.in. produktach kosmetycznych, detergentach kuchennych, a

  Zobacz więcej »
 3. Czym są i jak działają surfaktanty?

  Większość środków czyszczących i piorących bazuje na związkach powierzchniowo czynnych, których znaczną część stanowią surfaktanty. Te substancje odpowiadają za skuteczność detergentów i ich właściwości pianotwórcze.

   

  Znajdziesz je nie tylko w produktach całkowicie syntetycznych, ale także preparatach czyszczących naturalnego pochodzenia. Przeczytaj, czym są i jak działają surfaktanty.

   

  Co

  Zobacz więcej »
 4. Skład, zastosowanie i cena soli drogowej

  Nadchodzące już późną jesienią przymrozki i pierwsze opady śniegu to duże wyzwanie zarówno dla właścicieli nieruchomości, jak i przedsiębiorstw, które zajmują się utrzymaniem dróg publicznych. Aby poprawić warunki panujące przed posesjami i na ulicach, często używa się soli drogowej, nazywanej też solą techniczną.

   

  Przeczytaj, z czego składa się ta mieszanka, gdzie ją kupić, a prze

  Zobacz więcej »
 5. Piasek z solą drogową do posypywania zaśnieżonych ulic i chodników

  Zima co roku daje się we znaki nie tylko drogowcom, ale też właścicielom i zarządcom nieruchomości. Zalegający lód przykryty śniegiem to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków – tych osobowych i drogowych. Przeczytaj, dlaczego piasek z solą jest tak skuteczny i czy można sypać sól na chodniku.

   

  Z czego składa się piach z solą do sypania chodników?

  Typowa mieszanka stosowana przez firmy za

  Zobacz więcej »
 6. Jak działa sól drogowa i kiedy warto ją stosować?

  Podczas każdej zimy drastycznie wzrasta ilość wypadków i stłuczek samochodowych. Co ciekawe, wiele z nich ma miejsce nie tam, gdzie kierowcy poruszają się ze znaczną prędkością, ale na parkingach i osiedlowych uliczkach.

   

  Mnóstwa problemów można by uniknąć, gdyby ulice i inne szlaki komunikacyjne były odpowiednio wcześnie pokrywane środkami przeciwoblodzeniowymi. Szukasz sprawdzonych sposobów walki ze śliską nawierzchnią? Wyjaśniamy, do jakiej t

  Zobacz więcej »
 7. Chlorek wapnia – cena i zastosowanie

  Wiele związków chemicznych wykorzystuje się w zupełnie niepowiązanych ze sobą gałęziach przemysłu. Jednym z nich jest chlorek wapnia. Znajdziesz go w kuchni, ale też w przemyśle kosmetycznym. Jest wykorzystywany na szeroką skalę również do utrzymania czystości dróg w okresie zimowym. Przeczytaj, gdzie można kupić chlorek wapnia i jak go wykorzystać?

   

  Jeden składnik, wiele zastosowań

  Z chemicznego punktu widzenia chlorek wapnia to

  Zobacz więcej »
 8. Najpopularniejsze sposoby konserwacji żywności

  Nikogo już nie dziwi widok przetworów, słodyczy czy wędlin, które mogą stać w szafce lub lodówce tygodniami bez ryzyka utraty jakości. Tak dużą trwałość produktów zawdzięczasz stosowaniu konserwantów spożywczych, które wydłużają termin przydatności pokarmów do spożycia. Przeczytaj, jak przebiega konserwacja żywności i czy jest zdrowa dla organizmu człowieka.

   

  Po co stosuje się konserwa

  Zobacz więcej »
 9. Jak działa boraks na mrówki i czy jest skuteczny?

  Jeżeli zdarza Ci się wypoczywać w ogrodzie, z pewnością wiesz, jak uciążliwe potrafią być mrówki. Wszędobylskie insekty nie tylko skutecznie uniemożliwiają relaks, ale też wchodzą do pozostawionego jedzenia i napojów.

   

  Sprawdzonym sposobem na walkę z owadami jest boraks. Sól kwasu borowego sprawdza się nie tylko jako środek czyszczący w domu, ale również skuteczna broń do eksterminacji owadów. Przeczytaj, jak działa boraks na mrówki

  Zobacz więcej »
 10. Zastosowanie boraksu w domu i jego cena

  Boraks jest powszechnie stosowanym środkiem czyszczącym. Korzystają z niego nie tylko gospodarstwa domowe, ale również przedsiębiorstwa produkcyjne z branży ceramicznej, szklarskiej czy garbarskiej. Ty możesz go użyć zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Przeczytaj, do czego służy boraks i jak pomoże Ci na co dzień.

   

  Co to jest boraks i kiedy zaczęto używać go na masową skalę?

  Boraks to inaczej sól sodowa kwasu borowego, zwana także

  Zobacz więcej »
Back to top