Jak prawidłowo myć ręce?

Jak prawidłowo myć ręce?Mycie rąk to czynność, którą wykonujemy minimum kilkunastokrotnie w ciągu dnia: każdorazowo po skorzystaniu z toalety, kontakcie z pieniędzmi, przed przygotowaniem jedzenia i przed samym posiłkiem, ale również po powrocie z pracy, szkoły, spaceru, czy zakupów... Na skórze naszych dłoni może znajdować się nawet 150 gatunków bakterii! Mycie rąk jest zatem działaniem o charakterze profilaktycznym, które może nas ochronić przed wieloma chorobami. Jak myć, żeby umyć?

Światowa Organizacja Zdrowia opracowała dokładną instrukcję, w której krok po kroku wyjaśnia jak powinno wyglądać prawidłowe i skuteczne mycie rąk. Powinno ono trwać minimum 45 sekund. Do mycia należy używać wysokiej jakości mydła, najlepiej w postaci płynnej podawanej z butelki wyposażonej w wygodny i higieniczny dozownik (np. doskonałego mydła marki Savanti, Relaksującego lub Energetyzującego w zależności od potrzeb i nastroju).

Jak myć? Oto krótka instrukcja:

1. Zwilżamy ręce.
2. Pobieramy porcję mydła.
3. Okrężnymi ruchami myjemy wnętrze dłoni.
4. Rozcapierzonymi palcami jednej dłoni myjemy przestrzenie między palcami drugiej dłoni – od strony grzbietowej i wewnętrznej (czynność powtarzamy dla lewej i prawej dłoni).
5. Zgięte palce jednej dłoni zahaczamy o zgięte palce drugie i myjemy ręce ruchami przeciwnymi.
6. Myjemy kciuki obydwu dłoni ruchami rotacyjnymi.
7. Czubkami palców jednej dłoni myjemy wnętrze drugiej dłoni (czynność powtarzamy dla lewej i prawej ręki).
8. Opłukujemy dłonie obficie ciepłą wodą.
9. Wycieramy dłonie ręcznikiem jednorazowym.

Gotowe!

 

 

Wysokiej jakości mydła dostępne w distripark.com

 

 

<<  Poprzednie          Powrót do bloga          Następne  >>

Komentarze

Wysłane przez KIKA (niezweryfikowany) w pt., 10/03/2017 - 15:15

Wydawało by się, że mycie rąk takie proste a tu nie dość, że potrzebna instrukcja to nawet dwie ;), ale mydło Relax mistrzostwo świata.

Wysłane przez Monia (niezweryfikowany) w sob., 11/03/2017 - 10:59

Relax jest takie sobie ale Style jest naprawdę dobre, nawet przy moich skłonnościach do alergii

Wysłane przez Maja (niezweryfikowany) w ndz., 12/03/2017 - 09:26

Faktycznie mają mydło Relaksujące?! A już myślałam że widziałam wszystko. Fajne to mydło faktycznie pachnie, aromat prawie identyczny z naturalnym?

Wysłane przez Ala83 (niezweryfikowany) w czw., 16/03/2017 - 08:20

Mydełko Relaksujące bardzo fajne. Moja trzyletnia córeczka uwielbia jego zapach. Ja polecam.

Wysłane przez Lolka (niezweryfikowany) w ndz., 12/03/2017 - 18:17

A jak wyrobić nawyk mycia rąk u trzylatka?

Wysłane przez Klaudyna Admin w czw., 16/03/2017 - 11:26

Zachęcamy do lektury najnowszego wpisu na naszym blogu "Czym skorupka za młodu nasiąknie, czyli jak nauczyć dziecko mycia rąk." Przyjemnej nauki :-) zespół distripark.com

Wysłane przez Monia (niezweryfikowany) w sob., 18/03/2017 - 12:23

A jak poradzić sobie z oblizywaniem rąk podczas mycia? Dziecko czuje zapach owoców i chce spróbować po czym jest płacz, bo mydło smaczne nie jest.

Wysłane przez Klaudyna Admin w śr., 22/03/2017 - 15:24

Dzieci są ciekawe świata i myślę, że niestety takie incydenty się zdarzają. Konieczna w tym wypadku jest wzmożona kontrola rodzicielska. Pozdrawiamy, zespół distripark.com

Wysłane przez Lolka (niezweryfikowany) w pt., 17/03/2017 - 08:43

Wow. Dziękuję za tak poważne potraktowanie sprawy.

Wysłane przez Klaudyna Admin w pt., 17/03/2017 - 13:12

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy Pani pomóc. Pozdrawiamy serdecznie, zespół distripark.com

Niestety z przyczyn technicznych dodawanie nowych komentarzy do postów oraz dyskusja pod postami jest czasowo wstrzymana. Staramy się jak najszybciej oddać do dyspozycji naszych Klientów ten ważny kanał komunikacji.

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.


Back to top