Chlorek Magnezu kosmetyczny – jakie właściwości posiada chlorek magnezu ?

Polacy są przepracowani.

W 2016 roku statystyczni Polacy przepracowali średnio 1982 godziny co daje aż o 565 godzin więcej od Niemców, którzy wśród krajów OECD są najmniej zapracowanym narodem świata. Godziny spędzone w pracy przekładają się na większe zmęczenie i stres, a stan ten jest potęgowany przez litry wypijanej kawy, która pita w nadmiarze wypłukuje z organizmu składniki mineralne między innymi sód, potas, magnez.

Właściwości chlorku magnezu sześciowodnego.

Magnez, który zwany jest pierwiastkiem życia, uczestniczy w około 300 różnych procesach biochemicznych i wytwarzaniu energii. Wzmacnia serce, układ sercowo-naczyniowy, układ kostny. Reguluje pracę mięśni, wspomaga układ immunologiczny. Utrzymanie jego odpowiedniego poziomu w organizmie jest bardzo ważne dla zachowania dobrego stanu zdrowia. Niedobór magnezu może być przyczyną zmęczenia, różnych dolegliwości (np. drgająca powieka), a nawet chorób. 

Jak przygotować kąpiel w chlorku magnezu?

Świetnym sposobem na jednoczesne uzupełnienie braków magnezu i regenerację całego organizmu po wysiłku fizycznym, jak i umysłowym, są lecznicze kąpiele w chlorku magnezu. Po ciężkim dniu pracy lub intensywnym treningu zażycie kąpieli magnezowej wpływa na ciało i umysł jak zabieg w sanatorium. Regeneruje, usuwa zmęczenie, dodaje energii, uzupełnia braki magnezu. Z tą różnicą, że przygotowanie takiej kąpieli w domu jest wielokrotnie tańsze. Napełnij wannę letnią wodą najlepiej o temperaturze 37-39 stopi. Nalej tyle wody, aby można było zanurzyć całe ciało. Do wanny wsyp od 1 do 2 szklanek chlorku magnezu. Płatki magnezowe szybko się rozpuszczą. W tak przygotowanej wodzie mocz się od 20 do 30 minut. Aby magnez mógł wniknąć w skórę. Unikaj dodawania do wody płynów do kąpieli i szamponów. Na koniec dokładnie opłucz ciało, aby spłukać pozostałości chlorku magnezu ze skóry. Kąpiel możesz powtarzać regularnie 1-2 razy w tygodniu.

Pozytywne efekty kąpieli w chlorku magnezu.

Kąpiel w chlorku magnezu to świetny sposób na natychmiastową regenerację. Można z niej skorzystać np. po ciężkim dniu pracy lub treningu, kiedy jeszcze tego samego dnia musisz być w formie np. przed spotkaniem biznesowym lub wieczornym wyjściem ze znajomymi. To najszybsza droga do odzyskania sił witalnych i uzupełnienia braków magnezu. Kąpiel Magnezowa daje tzw. energetycznego kopa i pozwala dłużej funkcjonować na przysłowiowych wysokich obrotach. 

Jaka forma magnezu jest najlepiej przyswajalna ?

Wielką zaletą kąpieli w solach magnezowych jest to, że jednocześnie uzupełniają braki magnezu i błyskawicznie regenerują organizm. Wchłanianie magnezu przez skórę jest bezpieczne dla przewodu pokarmowego, nie podrażnia żołądka — w przeciwieństwie do suplementacji doustnej, która w skrajnych przypadkach może prowadzić do biegunek. Wchłanianie magnezu przez skórę podczas kąpieli odbywa się przez całą jej powierzchnię, dlatego tak szybko są odczuwalne pozytywne efekty kąpieli w postaci poczucia błyskawicznej regeneracji. Regularne zażywanie kąpieli magnezowych pomaga utrzymać organizm w dobrej formie przez cały czas. Podnosi produktywność i skraca czas potrzebny na wypoczynek.  8 kilogramowe opakowanie chlorku magnezu powinny postawić sobie obok wanny wszystkie osoby które prowadzą aktywny tryb życia i muszą być w świetnej formie. Kąpiele magnezowe w szczególności docenią Przedsiębiorcy, kierownicy, managerowie, wszystkie osoby bardzo zapracowane i aktywne fizycznie.

sól kąpielowa - chlorek magnezu

 

Sól kąpielowa - chlorek magnezu sześciowodny do kupienia w  distripark.com.

 

 

<< Poprzedni     Powrót do bloga     Następny>>

belka

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.

Back to top