Obecność wapnia w roślinach jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju komórek. Z kolei jego niedobory to gorsza trwałość owoców (w warunkach przechowywania) oraz mniejsza jędrność. Aby dostarczyć owocom odpowiedniej ilości tej substancji, warto zastosować opryski z chlorku wapnia - wysoka zawartość wapnia w chlorku stosunku do np. saletry wapniowej pozwoli na efektywne zaopatrzenie owoców.

Wykonując opryski należy zwrócić uwagę na to, czy roztwór równomiernie pokrył powierzchnię owoców. Opryski należy wykonywać cztery razy w ciągu roku - zaraz po pojawieniu się liści (najczęściej koniec marca-początek kwietnia), potem kolejny w maju, następny na początku lipca oraz na przełomie sierpnia i września. Warto wcześniej sprawdzić temperaturę - nie powinna przekraczać 23 stopni, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia liści.

Ilość roztworu na każdy metr sześcienny cieczy roboczej należy ostrożnie dobierać - na pierwsze opryski warto przeznaczyć nie więcej niż 4 kg. Przy kolejnych opryskach ilość wzrasta do 6 kg. przy wydajności rzędu 500 l cieczy roboczej na hektar.

 

 

Chlorek wapnia dostępny jest w ofercie distripark.com

 

 

Szlaczek

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.