Czym i jak myć naczynia?

Zmywanie naczyńMycie naczyń to jedna z mniej lubianych prac domowych. W znacznej mierze wyręczają nas współcześnie zmywarki - to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne (oszczędzamy czas, wodę i pieniądze). Jednak niektóre przedmioty niezmiennie wymagają mycia ręcznego. Jak myć delikatne kryształy lub naczynia z finezyjnymi zdobieniami? Czym usuwać uporczywe zabrudzenia?

Najważniejszy jest wysokiej jakości płyn do mycia naczyń. Dobrym przykładem tego rodzaju detergentów jest marka Flo. W jej ofercie znajdziemy m.in. skoncentrowany płyn Orange w ekonomicznej, litrowej butelce wyposażonej w wygodną pompkę ułatwiającą dozowanie środka, a także delikatny płyn - balsam Aloe Vera (idealny dla osób z wrażliwą skórą). Naczynia najlepiej przed myciem namoczyć w ciepłej wodzie. W walce z trudnymi zabrudzeniami pomocna będzie soda oczyszczona – można dodać ją do wody w fazie namaczania lub posypać nią bezpośrednio uporczywe plamy. Z kolei z żółtawym osadem po kawie i herbacie rozprawimy się za pomocą kwasu cytrynowego. Do mycia naczyń używajmy niewielkich ilości płynu (najlepiej zgodnie z zaleceniami producenta) oraz dwustronnej gąbki. Umyte naczynia należy spłukać pod bieżącą, ciepłą wodą. Aby uniknąć smug na przedmiotach szklanych i kryształach warto wcześniej polać je dodatkowo octem spirytusowym. Naczynia można pozostawić do samoistnego wyschnięcia lub wytrzeć do sucha za pomocą niemechacącej się, bawełnianej ściereczki.

 

 

Wysokiej jakości płyny do naczyń dostępne w distripark.com

 

 

<<  Poprzednie          Powrót do bloga          Następne  >>

Szlaczek

Komentarze

Wysłane przez Marzena86 (niezweryfikowany) w pt., 20/01/2017 - 00:43

Polecam Flo aloesowe. Wypróbowałam i wciąż używam. Przyjemny zapach i optymalna konsystencja. Cena też przystępna.

Wysłane przez Marzena86 (niezweryfikowany) w pt., 20/01/2017 - 00:44

Flo aloesowe doskonały płyn! Polecam.

Niestety z przyczyn technicznych dodawanie nowych komentarzy do postów oraz dyskusja pod postami jest czasowo wstrzymana. Staramy się jak najszybciej oddać do dyspozycji naszych Klientów ten ważny kanał komunikacji.

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.


Back to top