Jak usunąć z ubrań plamy z krwi?

Pranie ręczneDziecko zadrapało się podczas zabawy? Mąż zaciął się przy goleniu? A może my skaleczyłyśmy się segregując szklane śmieci? W każdej z tych sytuacji, w pierwszej kolejności – dezynfekujemy i opatrujemy ranę, a dopiero potem… ratujemy nasze ubrania! Jak wywabić plamy z krwi?

Usuwanie plam z krwi jest tym skuteczniejsze, im szybciej się za nie zabierzemy. W zależności od rozmiaru plamy na tkaninie – przelewamy ją strumieniem zimnej wody (mniejsze plamy) lub namaczamy całość w zlewie lub misce (rozległe zabrudzenia). Użycie zimnej wody jest warunkiem koniecznym – wysokie temperatury utrwalą plamę z krwi i utrudnią lub uniemożliwią jej usunięcie. Kolejnym krokiem będzie naniesienie na plamę detergentu. W tej roli najlepiej sprawdzi się płyn do mycia naczyń, np. skoncentrowany płyn do naczyń marki Flo. Możemy również wykorzystać wysokiej jakości mydło w płynie. Środek myjący wcieramy delikatnie w plamę, pozostawiamy na kilka minut, a następnie – spłukujemy (tę czynność możemy powtórzyć nawet kilkukrotnie). Efekt jest zadowalający? Teraz już możemy wrzucić ubrania do pralki i po prostu wyprać. Jeżeli chcemy mieć pewność, że po plamie nie będzie śladu – dodajmy do prania odplamiacz.

 

 

Wysokiej jakości płyny do naczyń dostępne w distripark.com

 

 

<<  Poprzednie     Powrót do bloga     Następne  >>

Szlaczek

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.

Back to top