Jak myć okna? Jak zabezpieczyć szyby i ramy po umyciu?

Jak myć okna? Jak zabezpieczyć szyby i ramy po umyciu.

Duże znaczenie dla mycia okien ma pora dnia. Zdecydowanie podczas mycia okien należy unikać słońca świecącego bezpośrednio na szybę. Mocno doświetlona szyba ukryje bowiem przed twoim wzrokiem smugi i zacieki, ciepłe promienie słońca przyspieszają osuszanie szyby i powstawanie śladów po myciu.

Okna bez smug.

Pierwszą czynnością podczas mycia okien jest usunięcie brudu zalegającego na szybach, ramach i uszczelkach, na których zawsze osadza się najwięcej zanieczyszczeń. W tym celu należy dodać niewielką ilość płynu do naczyń (np. Płyn do mycia naczyń Flo) do miski z ciepłą wodą i zamoczyć w niej chłonną, najlepiej bawełnianą szmatkę. Do mycia ewentualnych rowków i zagłębień można wykorzystać delikatną szczotkę (świetnie spisze się zużyta szczoteczka do zębów). Ramy najlepiej wycierać suchą szmatką.

Do kolejnego etapu najlepiej użyć dedykowanych preparatów do szyb (np. Płyn do mycia szyb i luster Flo z alkoholem) i ram okiennych z PCV (Płyn do czyszczenia plastików Brilless Professional Plastic cleaner). Niezastąpiona będzie ściereczka z mikrofibry (Ścierka do okien PVAmicro Vileda Professional), która nie pozostawia smug i może służyć do polerowania w ostatnim etapie mycia okien.

Jak zabezpieczyć szkło i ramy okien po umyciu?

Kolejny etapem jest nałożenie na szyby i ramy okien z PCV specjalnej nanopowłoki, dzięki której okna będą czyste znacznie dłużej, a kolejne mycie będzie zdecydowanie prostsze, szybsze i przyjemniejsze. Przed naniesieniem powłoki zabezpieczającej szyby i ramy należy je jeszcze odtłuścić. Do tego celu używamy preparatu, który jest w każdym zestawie TopMeister Glas (Preparat do długotrwałej ochrony okien 60 ml) lub TopMeister Haus (Ściereczki do zabezpieczania okien 2 x 15 ml i Ściereczki do zabezpieczania ram okiennych PVC 2 x 12 ml).

Odtłuszczacz nanosimy na ściereczkę, a następnie równomiernymi poziomymi i pionowymi ruchami rozprowadzamy na szybach i ramach. Następnie po 10 min, używając tej samej ściereczki (po warunkiem że jest czysta), należy powierzchnię wypolerować na sucho.

Na tak przygotowaną szybę nanosimy równomiernymi poziomymi i pionowymi ruchami nanopowłokę i rozprowadzamy ją na szkle i ramach za pomocą ściereczki. Następnie po 10 min, polerujemy. Ważne, żeby stosować do ram i szyb produkty dedykowane. Produkt do szyb nie nadaje się do ram i na odwrót.

Tak zabezpieczone okna przy kolejnych porządkach można umyć przy pomocy czystej wody. Samo mycie będzie dużo łatwiejsze, ponieważ powłoka spowoduje, że woda deszczowa i zabrudzenia niesione wiatrem nie będą przywierać. Mniej zabrudzeń na szybach i ramach oznacza również, że okna musimy myć rzadziej. 

Nanopowłoka to czystsze okna przez dłuższy czas.

 

 

Preparat do długotrwałej ochrony okien 60 ml TopMeister Glas
Ściereczki do zabezpieczania okien 2 x 15 ml TopMeister Haus
Ściereczki do zabezpieczania ram okiennych PVC 2 x 12 ml TopMeister Haus dostępne w  distripark.com.

 

 

<< Poprzedni     Powrót do bloga    Następny>> 

belka

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.

Back to top