Jak oszczędnie zmywać naczynia?

Jak oszczędnie zmywać naczynia? Zmywanie naczyń w zmywarce jest ekonomiczne i ekologiczne. Jeżeli jednak wybraliśmy zmywanie ręczne naszych naczyń – powinniśmy zastosować się do kilku zasad, które pozwolą nam zaoszczędzić czas i zmniejszyć wydatki na wodę i detergenty. Jak zmywać szybko i skutecznie?

Ręczne zmywanie naczyń będzie tym efektywniejsze, im lepiej się do niego przygotujemy. Przede wszystkim musimy wybrać wysokiej jakości płyn do mycia naczyń, najlepiej w formie koncentratu (świetnie sprawdzą się np. płyny do naczyń marki FLO) oraz gąbkę i szczoteczkę. Istotne jest również przygotowanie miejsca pracy. Jeżeli posiadamy zlew dwukomorowy – jedną komorę możemy przeznaczyć na mycie, a drugą na spłukiwanie. Jak najbliżej zlewu powinna znajdować się również suszarka do naczyń.

Zanim rozpoczniemy mycie – usuńmy wszystkie resztki z naczyń, a następnie posegregujmy je w zależności od stopnia zabrudzenia. Mycie zaczynamy zawsze od najmniej zabrudzonych naczyń, a te najbardziej zabrudzone zostawiamy na koniec (przypalone garnki wcześniej namaczamy). Naczynia myjemy w gorącej wodzie (im cieplejsza, tym szybciej i skuteczniej rozpuszcza brud), najlepiej nalanej do komory zlewu lub miski wstawionej do zlewu. Jeżeli decydujemy się na mycie naczyń pod bieżącą wodą – zainwestujmy w perlator oraz kran z dźwignią (te rozwiązania zdecydowanie zmniejszą zużycie wody). Detergent dozujmy zawsze na gąbkę lub szczoteczkę (wystarczą 3-4 krople koncentratu!) – nie polewamy nim naczyń. Umyte naczynia przekładamy do drugiej komory i płuczemy w większych ilościach (nie pojedynczo). Do płukania używamy chłodnej wody (jest tańsza niż ciepła!).

 

 

Wysokiej jakości płyny oraz balsamy do mycia naczyń dostępne w distripark.com

 

 

<<  Poprzednie          Powrót do bloga          Następne  >>

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.

Back to top