Jak pielęgnować dłonie?

Jak pielęgnować dłonie?Dłonie to jedna z najbardziej eksploatowanych części naszego ciała. Delikatna skóra dłoni i paznokcie są stale narażone na wiele zmiennych czynników zewnętrznych. Codziennie niszczą je detergenty, brud i kurz, a wysusza woda i źle dobrane kosmetyki. Aby nasze dłonie zawsze wyglądały pięknie i zdrowo – musimy je odpowiedzialnie pielęgnować.

Do wszystkich prac domowych wymagających zastosowania środków myjących lub piorących najlepiej używać rękawiczek ochronnych, a jeśli to niemożliwe – wybierać detergenty łagodne dla skóry. Mycie rąk to czynność konieczna i wielokrotnie powtarzana w ciągu dnia – używajmy ciepłej (ale nie gorącej!) wody oraz kremowego mydła (np. Savanti Relax, które nawilża i odżywia skórę dłoni). Każdorazowo po umyciu rąk należy je dokładnie osuszyć (lepiej ręcznikiem niż suszarką!), a następnie wetrzeć w skórę krem nawilżający i natłuszczający (najlepiej z dodatkiem sylikonu, który będzie dodatkowo chronił nasze dłonie). Raz w tygodniu warto zafundować dłoniom domowe SPA. Jak? Najpierw dokładnie je oczyszczamy i usuwamy martwy naskórek za pomocą peelingu, następnie wklepujemy w skórę krem i wkładamy dłonie do ciepłej parafiny, po wyciągnięciu zawijamy dłonie w folię i opatulamy ciepłym ręcznikiem na minimum 30 minut. Nasze dłonie i paznokcie zyskają w ten sposób piękny i zdrowy wygląd.

 

 

Wysokiej jakości mydła dostępne w distripark.com

 

 

<<  Poprzednie          Powrót do bloga          Następne  >>

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.

Back to top