Jak wyczyścić przypalony garnek?

Jak wyczyścić przypalony garnek?Nawet najlepszemu kucharzowi zdarza się przypalić garnek. Co wówczas zrobić? Przede wszystkim zachować spokój i uratować potrawę (najlepiej bez mieszania przełożyć ją do innego garnka), a dopiero w następnym kroku - zabrać się za mycie. Doczyszczenie przypalonych naczyń jest, wbrew pozorom, dosyć łatwe – wystarczy: czas, cierpliwość i dobry detergent.

Przypalony garnek (lub jakiekolwiek inne naczynie) należy bezwzględnie namoczyć, najlepiej w gorącej wodzie z dodatkiem wysokiej jakości płynu do naczyń (np. jednego z płynów marki Flo). Tak namoczone naczynie pozostawmy na kilkadziesiąt minut do nawet kilku godzin. Po tym czasie należy usunąć z garnka przypalone pozostałości jedzenia, a następnie umyć naczynie jak zwykle, z pomocą płynu i gąbki do naczyń. W starciu z szczególnie trudnymi do usunięcia zabrudzeniami możemy wykorzystać: sodę oczyszczoną, sól lub ocet - dodajemy je do wody, w której namaczamy przypalone naczynie. Wodę z solą, sodą lub octem można również zagotować w przypalonym garnku, co spotęguje moc czyszczącą użytych środków. Pomocny w usuwaniu przypalonych zabrudzeń może również okazać się ryż – wystarczy wsypać go do garnka, zalać wodą i gotować na wolnym ogniu tak długo, aż „wchłonie” zabrudzenia. Pamiętajmy, żeby do usuwania przypalonych zabrudzeń nie używać ostrych narzędzi (noży, widelcy, czy metalowych zmywaków), które mogą uszkodzić powłokę garnka.

 

 

Wysokiej jakości płyny do naczyń dostępne w distripark.com

 

 

<<  Poprzednie          Powrót do bloga          Następne  >>

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.

Back to top