Jak wyczyścić butelkę dla dziecka?

Jak wyczyścić butelkę dla dziecka?

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią jako najlepszy sposób żywienia noworodków i niemowląt do ukończenia przez nie 6. miesiąca życia. Jeżeli jednak, z jakichkolwiek względów, do karmienia dziecka używamy butelek i smoczków – musimy wiedzieć, jak je czyścić.

Oto najważniejsze zasady czyszczenia butelek i smoczków:

  • jesteśmy bezwzględni dla resztek – mleko, które nie zmieściło się do dziecięcego brzuszka po prostu wylewamy (resztki mleka to doskonała pożywka dla bakterii);
  • płuczemy butelkę i smoczek pod bieżącą, ciepłą wodą;
  • za pomocą szczotki do czyszczenia butelek (dobranej do wielkości butelki i smoczka!) oraz wysokiej jakości płynu do mycia naczyń (np. dedykowanego do mycia smoczków i butelek dla dzieci płynu do mycia naczyń marki FLO) dokładnie myjemy butelkę i smoczek, zwracając uwagę na wszystkie zakamarki akcesoriów;
  • ponownie płuczemy butelkę i smoczek;
  • czas na sterylizację – butelkę i smoczek możemy po prostu wygotować (w osobnych naczyniach, akcesoria powinny przebywać we wrzącej wodzie minimum 15 minut) lub włożyć do sterylizatora (specjalne urządzenie służące do sterylizacji akcesoriów do karmienia niemowląt); ze sterylizacji butelek i smoczków możemy zrezygnować w drugim półroczu życia dziecka.

Gotowe!

 

 

Wysokiej jakości produkty do pielęgnacji niemowląt i dzieci dostępne w distripark.com

 

 

<<  Poprzednie          Powrót do bloga        Następne  >>

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.

Back to top