maga inn – tam, gdzie hotel nie może.

maga inn

Zapewnić klientom komfortowe noclegi w warunkach zbliżonych do ekonomicznego standardu hotelowego w miejscach, gdzie hotel nie może zostać wybudowany. Takie założenie stoi za prowadzonym przez Spółkę distripark.com projektem maga inn – obiektów kontenerowych, które  po poddaniu procesowi upcyclingu mają wypełnić niszę na rynku usług hotelarskich.

Kontenery morskie, jeśli nie są wykorzystywane jako narzędzie transportu, kojarzyły się do tej pory co najwyżej z zaaranżowanym w nich zapleczem budowy. Tymczasem w ramach projektu maga inn w dużym kontenerze morskim zostały wydzielone trzy małe, ale komfortowe pokoje „hotelowe” z własną, ładnie urządzoną  łazienką. Obiekty zostały wyposażone nie tylko w wygodne łóżko, stolik, krzesła, telewizor i lodówkę, ale także indywidualnie sterowaną klimatyzację i ogrzewanie podłogowe.

Do każdego modułu mieszkalnego (pokój z łazienką) gość wchodzi z zewnątrz poprzez wpisanie kodu, otrzymanego SMS-em oraz e-mailem po opłaceniu rezerwacji. Brak recepcji i możliwość załatwienia wszystkich formalności związanych z przyjęciem gości jest ważnym elementem działania  maga inn.  Wszystko odbywa się poprzez nowoczesny system internetowej obsługi powiązanej ze stroną www.maga-inn.com, Facebookiem i popularnymi portalami turystycznymi takimi jak: Booking.com, Airbnb, Noclegowo.

Model biznesowy maga inn opiera się na dostarczeniu na miejsce przeznaczenia gotowego obiektu do świadczenia usług hotelarskich. Taka formuła pozwala skrócić proces inwestycyjny do minimum. Budowa obiektu sprowadza się do jego posadowienia i podłączenia mediów. distripark.com zakłada, że już w ciągu 1,5 miesiąca od momentu podpisania umowy współpracy z dysponentem gruntu, na którym ma  stanąć obiekt maga inn, będzie można przyjmować pierwszych gości.

maga inn

Jako produkt maga inn adresowany jest przede wszystkim do właścicieli gruntów, którzy prowadzą działalność gospodarczą polegającą na obsłudze dużej ilości klientów będących w podróży, czyli stacji paliw, gastronomii i hoteli przy drogach krajowych.

Dla stacji paliw i gastronomii maga inn ma stać się nie tylko uzupełnieniem ich oferty, ale także na zasadzie synergii powinno mieć korzystny wpływ na podniesienie przychodów z już prowadzonej działalności. Z kolei hotele mogą nie tylko z dnia na dzień powiększyć swoją bazę noclegową, ale także zdywersyfikować swoją ofertę pod względem cenowym przyjmując gości, dla których nocleg w hotelu mógłby być zbyt dużym wydatkiem.

Stale zwiększające się natężenie transportu samochodowego i zmieniające się przepisy dotyczące noclegów kierowców poza szoferkami otwierają przed maga inn ogromny rynek, którego istniejąca infrastruktura hotelowa nie jest w stanie zaspokoić.  Obserwując trend polegający na rozbudowie  stacji paliw, które  w coraz mniejszym stopniu opierają się na sprzedaży paliwa, a coraz bardziej przypominają supermarkety, distripark.com optymistycznie patrzy na perspektywę współpracy z tą branżą.


Innym kierunkiem rozwoju produktu maga inn jest współpraca z obiektami sportowo-rekreacyjnymi takimi jak parki rozrywki, przystanie wodne,  ośrodki organizujące zjazdy integracyjne, na których uczestnicy biorą udział w grach terenowych. Takie miejsca często cierpią z powodu małej bazy noclegowej i braku szans na jej budowę. maga inn jako kompletny, gotowy do przyjmowania gości produkt pozwala praktycznie z dnia na dzień rozwiązać ten problem.

maga inn

Jedno z pierwszych miejsc, w którym stanęły obiekty maga inn, to Pałac Ławica k. Kłodzka, gdzie Spółka  Ski-Raft organizuje spływy pontonowe Przełomem Bardzkim. Prezes firmy tak opowiada o zaletach współpracy w ramach maga inn:

Na terenie naszych ośrodków rekreacyjno-wypoczynkowych w Ławicy oferujemy naszym gościom kilka apartamentów w nowo wyremontowanym pałacyku. W sezonowe weekendy gościmy nawet 1 500 osób, które uczestniczą zarówno w spływach pontonowych meandrami Nysy Kłodzkiej, jak i organizowanych przez nas innych atrakcjach. Bardzo często przyjeżdżają do nas grupy 18-20 osobowe na różnego typu wyjazdy integracyjne. Nie byliśmy w stanie z dnia na dzień powiększyć naszej bazy noclegowej właśnie o te 18-20 miejsc, dlatego formuła hotelarska maga inn jest dla nas świetnym rozwiązaniem.la stacji paliw i gastronomii maga inn ma stać się nie tylko uzupełnieniem ich oferty, ale także na zasadzie synergii powinno mieć korzystny wpływ na podniesienie przychodów z już prowadzonej działalności. Z kolei hotele mogą nie tylko z dnia na dzień powiększyć swoją bazę noclegową, ale także zdywersyfikować swoją ofertę pod względem cenowym przyjmując gości, dla których nocleg w hotelu mógłby być zbyt dużym wydatkiem.

distripark.com odnotowuje także zainteresowanie obiektami maga inn ze strony osób posiadających niewielkie działki w atrakcyjnych pod względem turystycznym lokalizacjach. Do współpracy w ramach maga inn zachęca właścicieli takich nieruchomości możliwość szybkiego rozpoczęcia zarabiania na swoim terenie. Do nich szczególnie mocno przemawia oferta korzyści maga inn zapewniająca:

• możliwość uzyskiwania dochodu z działalności hotelarskiej;
• oszczędność nakładów inwestycyjnych;
• krótki czas potrzebny do rozpoczęcia działalności; 
• ograniczenie ryzyka biznesu.

Podsumowując, projekt maga inn to świetny pomysł na sukces. Jest rynek, są potrzeby, jest kompletny produkt, czas na realizację. 


 

 

<< Poprzedni     Powrót do bloga     Następny>>

belka

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.

Back to top