Domowe SPA z chlorkiem magnezu.

Chlorek magnezu sześciowodny sól kąpielowaMagnez jest bardzo ważnym pierwiastkiem potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, układ kostny, reguluje pracę mięśni.

Spis treści:

Badania nad chlorkiem magnezu

Chlorek magnezu distripark.com

Zastosowanie chlorku magnezu

 

Badania nad chlorkiem magnezu:

Z przeprowadzonych badań przez N. Chandrasekarana ze School of Chemistry and Molecular Biosciences, Australian Infectious Diseases Research Centre, The University of Queensland nad wchłanialnością chlorku magnezu wynika, że po rozpuszczeniu w wodzie jego jony są zdolne do przechodzenia przez warstwę rogową naskórka. Proces ten odbywa się przez mieszki włosowe.


*Dr n. Med. Norman Shealy i założyciel American Holistic Medical Association był propagatorem korzyści płynących z transdermalnego stosowania chlorku magnezu. Przeprowadzał badania nad  jego przezskórną wchłanialnością, w których dowodził  wyraźną poprawę poziomu wewnątrzkomórkowego magnezu. 

*Sircus M. Transdermal Magnesium: New Modal for the Health
https://www.amazon.com/Transdermal-Magnesium-Therapy-Modality-Maintenance-ebook/dp/B005LH30EU . Dostęp 18 marca 2010 r. 

Chlorek magnezu distripark.com.

Chlorek magnezu sześciowodny w postaci soli kąpielowej oferowany przez distripark.com to produkt kosmetyczny, który został przebadany w sposób rzetelny, aby mieć pewność, że jest bezpieczny dla konsumenta. Produkt przeszedł szereg niezbędnych badań wymaganych przez prawodawstwo unijne, takich jak: badania mikrobiologiczne, fizykochemiczne, dermatologiczne oraz użytkowe. Zostały one przeprowadzone przez niezależne laboratorium posiadające akredytację zgodną z normą PN-EN ISO/IEC 17025. 

W badaniach aplikacyjnych brały udział osoby ze skłonnością do reakcji alergicznych. Głównym celem badania było sprawdzenie zgodności deklarowanych właściwości produktu (regeneracja, rozluźnienie mięśni, redukcja skurczy, relaksacja) z jego działaniem. Wszyscy potwierdzili brak drażniącego wpływu soli kąpielowej na skórę. 80% respondentów potwierdziło, że stosowanie produktu wpływa na rozluźnienie napiętych mięśni po wysiłku fizycznym, 70% odczuło odprężenie po zastosowaniu produktu, a dwie trzecie zadeklarowało działanie regenerujące zmęczonych mięśni.

Chlorek magnezu sześciowodny oferowany przez distripark.com wpływa na rozluźnienie mięśni po wysiłku fizycznym, łagodzi oznaki zmęczenia, a także doskonale relaksuje po stresującym dniu w pracy. Szczególnie polecany jest zawodowym sportowcom, ale również tym, którzy uprawiają sport rekreacyjnie. To produkt przeznaczony także dla osób aktywnych zawodowo, zmęczonych po ciężkim dniu w pracy, narażonych na stres.

Zastosowanie chlorku magnezu:

Głównym zastosowaniem chlorku magnezu sześciowodnego są regenerujące kąpiele solankowe, które można przygotować w prosty sposób i stworzyć domowe SPA.

Poniżej przedstawiamy pomysły na wykorzystanie go w domowym zaciszu.

Kąpiel magnezowa:
Napełnij wannę wodą w temperaturze 37-39℃ (musi jej być tyle, by przykrywała całe Twoje ciało). Wsyp do niej od 1 do 3 szklanek* (250 – 750 ml) płatków magnezowych, zamieszaj i poczekaj aż się rozpuszczą. Najlepsze efekty przyniesie 20-minutowa kąpiel. Magnez zdąży wniknąć w skórę, nie doprowadzając do przegrzania organizmu. Po zakończonej kąpieli opłucz dokładnie ciało pod bieżącą wodą. Powtarzaj kąpiel 1-2 razy w tygodniu podczas cyklu treningowego lub przy wzmożonym wysiłku fizycznym lub umysłowym.


Sól kąpielową można wykorzystać również do moczenia nóg, które są spuchnięte, zmęczone i obolałe po całym dniu w pracy.

Moczenie nóg:
Do miski z wodą wsyp 1-2 płaskie łyżki płatków magnezowych, poczekaj aż się rozpuszczą i mocz stopy 20-30 minut, następnie opłucz je czystą wodą.


Kolejnym możliwym zastosowaniem jest mgiełka magnezowa, którą przygotujesz samodzielnie w domu. Można stosować ją jako mgiełkę do ciała oraz punktowo do rozmasowania bolących mięśni lub obrzękniętych miejsc. Działa relaksująco i odprężająco.

Mgiełka magnezowa:
Przygotowanie:
• chlorek magnezu sześciowodny
• woda demineralizowana
Płatki magnezowe mieszamy razem z delikatnie podgrzaną wodą demineralizowaną w proporcji 1:1, tak aby się rozpuścił. Następnie pozostawiamy do ostudzenia i przelewamy do słoika lub dozownika w postaci spray ‘u.
Chlorek magnezu sześciowodny dostępny jest na stronie internetowej www.distripark.com.Pojemności chlorku magnezu:


Chlorek magnezu sześciowodny sól kąpielowa 8 kgChlorek magnezu sześciowodny sól kąpielowa 4 kg

Chlorek magnezu sześciowodny sól kąpielowa doypack 1,5 kg

 

 

<< Poprzedni     Powrót do bloga     Następny>>

belka

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.

Back to top