Dobre podłoże w ujeżdżalni czy na padoku to podstawa. Podłoże takie nie może zamarzać zimą. Grozi to bowiem poślizgnięciem się zwierzęcia i pomijając już fakt, że taki poślizg może spowodować groźna kontuzję u samego zwierzęcia, upadek z konia do przyjemnych i bezpiecznych nie należy, szczególnie gdy na tym koniu siedzi dziecko lub początkujący jeździec. Podłoże przeznaczone do jazdy konnej nie może pylić. Unoszący się w powietrzu kurz odbiera cała frajdę z jazdy. Może powodować kaszel i wywoływać alergię lub nasilać jej objawy. Ponadto osiadając na ubraniach jeźdźców i trenerów powoduje ich nieestetyczny wygląd. Oporządzenie konia i rzędu po takiej „zapylonej przejażdżce” wymaga dużo większej uwagi. Kurz w powietrzu to również większa szansa na znarowienie najspokojniejszego nawet wierzchowca. „Koń też człowiek” i jak wpadnie mu do oka lub płuc drobina pyłu może spanikować i o nieszczęście nie trudno. Podłoże w ujeżdżalni i na padoku musi być przyjazne dla końskich kopyt. Nie może ich niszczyć czy ranić. Podłoże nie może też być w żaden sposób „toksyczne” dla otoczenie. Szczególnie na padoku przy ulewach, spływająca woda nie może wymywać z niego substancji niebezpiecznych dla otaczającej zieleni czy zwierząt i ludzi.

Uzyskanie takiej powierzchni nie jest łatwe. Tu z pomocą przychodzi chemia. Chlorek magnezu dodany do podłoża w ilości od 300 g do 2 kg na 10 m2 zmiękczy glebę, zwiąże pył i kurz, zwiąże wodę osuszając jednocześnie podłoże, nie niszczy końskich kopyt i jest całkowicie obojętny dla środowiska naturalnego. Ponadto wiążąc wodę chlorek magnezu wytwarza duże ilości ciepła. Rozmraża więc podłoże czynnie. Im więcej lodu rozmarza tym więcej wody powstaje i tym więcej jest przez silnie higroskopijny chlorek magnezu pochłaniane, wytwarzając tym więcej ciepła. Czyli im więcej lodu tym mniej lodu.

Chlorek magnezu to sprytna odpowiedź na wszystkie bolączki padoku i ujeżdżalni.

 

 

Chlorek Magnezu znajdziesz w ofercie distripark.com.

 

 

Szlaczek

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.