Butylowany hydroksytoluen - antyoksydant BHT

Cena netto: od 600,00 zł od 600,00 zł
Cena brutto: od 738,00 zł od 738,00 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Rabat 18.7%
Zapytaj o dostępność
Produkt wyprzedany
Kod produktu: BHT-K-0001

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
 • Zawartość:
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Butylowany hydroksytoluen - antyoksydant BHT, syntetyczny antyoksydant to surowiec chemiczny o właściwościach przeciwstarzeniowych. Zapewnia trwałość materiałom i produktom chroniąc je przed utlenianiem tlenem atmosferycznym. Stosowany w wielu galęziach przemysłu. Jako antyutleniacz procesowy wykorzystywany w branży tworzyw sztucznych, w przemyśle gumowym zapobiega degradacji materiałów gumowych, również jako składnik formulacji środków smarnych, olejów, płynów hydraulicznych, kosmetyków i kremów.

Czas realizacji zamówienia: 3-5 dni.

Produkt tylko dla firm
Produkt niebezpieczny
Butylowany hydroksytoluen - antyoksydant BHT

Zastosowanie

Butylowany hydroksytoluen - antyoksydant BHT to preparat przeciwstarzeniowy należący do grupy antyoksydantów syntetycznych, stosowanych w przemyśle spożywczym oraz chemicznym. Antyutleniacz BHT znajduje zastosowanie przemysłowe w branży tworzyw sztucznych. Stosowany jest jako antyutleniacz procesowy, przez co blokuje powstawanie wolnych rodników w procesie utleniania polimerów. Stosowany jest również do produkcji tworzyw termoplastycznych i lateksu. W przemyśle gumowym wykorzystywany do produkcji gumy, zapobiega szybkiemu zużyciu materiałów gumowych. Działa jako środek przeciwstarzeniowy, zapobiega procesom starzenia, degradacji materiałów, np. opon. Zapobiega pogorszeniu właściwości mechanicznych materiałów gumowych. Antyoksydant BHT to również składnik formulacji środków smarnych, olejów, płynów hydraulicznych. Jako antyutleniacz wykorzystywany do produkcji klejów, tuszy, farb drukarskich, barwników. W branży kosmetycznej stosowany zamiennie z naturalnymi antyoksydantami takimi jak witamina E, C i inne. Antyutleniacz BHT stosowany jest przez firmy kosmetyczne np. w kremach, kosmetykach przeciwstarzeniowych. Obecność BHT w formulacji kosmetyków gwarantuje ich trwałość, niezmienną jakość oraz zapewnia długi termin przydatności. Chroni składniki kosmetyku przed procesem utleniania lipidów. Inny typ surowca BHT stosowany jest do żywności, preparatów medycznych, do pasz dla zwierząt.

Właściwości

Nazwa chemiczna: Butylowany hydroksytoluen,( 2,6-di-tert-butylo-p-krezol)
Nr CAS: 128-37-0
Stan skupienia: stały
Postać: kryształki/płatki
Barwa: biała
Zawartość głównego składnika: ≥ 99,7 % 
Zawartość innych alkilofenoli m/m: ≤ 0,3 %
Zawartość wody: 0 %
Zawartość fenolu: 0%

Środki ostrożności

 • Produkt ADR
 • Grupa pakowania: III
 • UN 3077
Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia:
H410 Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki.
Zwroty wskazujące środki ostrożności:
P273 Unikać uwolnienia do środowiska.
P391 Zebrać wyciek.
P501 Zawartość/pojemnik usuwać zgodnie z krajowymi przepisami.

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Polecane produkty

Produkt tylko dla firm
Produkt niebezpieczny

Butylowany hydroksytoluen - antyoksydant BHT 1000 kg

Cena netto: 18 045,53 zł
Cena brutto: 22 196,00 zł
Produkt tylko dla firm
Produkt niebezpieczny

Butylowany hydroksytoluen - antyoksydant BHT 300 kg

Cena netto: 5 055,24 zł
Cena brutto: 6 217,95 zł
Produkt tylko dla firm
Produkt niebezpieczny

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top