Chlorek potasu

Cena netto: od 82,50 zł od 82,50 zł
Cena brutto: od 101,48 zł od 101,48 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Rabat 18.7%
Zapytaj o dostępność
Produkt dostępny
Kod produktu: CP-K-0001

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
 • Zawartość:
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Chlorek potasu - to krystaliczna sól potasowa z grupy chlorków. Stosuje się ją do produkcji nawozów, ponieważ w swoim składzie zawiera potas, który jest podstawowym i niezbędnym składnikiem pokarmowy dla roślin. Innymi zastosowaniami dla chlorku potasu to przemysł hutniczy, przy produkcji szkieł optycznych, w przemyśle wydobywczym.

Produkt na zamówienie, czas realizacji 5 dni licząc od daty potwierdzenia zamówienia.

Zastosowanie

Chlorek potasu – nieorganiczny związek chemiczny, charakteryzujący się podobnymi właściwościami chemicznymi jak chlorek sodu, lecz jest bardziej ekologiczny. Można stosować mieszanki różnych soli z chlorkiem potasu do odladzania i odśnieżania dróg w zimę. Podstawowym zastosowaniem jest jednak produkcja stałych i ciekłych nawozów (dolistnych). Krystaliczny chlorek potasu jest głównym źródłem potasu dla roślin. Pierwiastkowy potas użyźnia glebę zwiększając urodzajność i polepsza jakość plonów, ponieważ pomaga przy transporcie wody wewnątrz rośliny, zatrzymując ją podczas okresów suszy. Przyśpiesza proces fotosyntezy, co bezpośrednio odbija się na zwiększoną wydajność plonów. Rośliny bogate w związki odżywcze jakim jest potas są mniej narażone na niskie temperatury np. przymrozki oraz choroby. Lepiej adsorbują azot zawarty w glebie. Podczas spożywania roślin bogatych w potas przez ludzi czy zwierzęta ich dieta wzbogacana jest o większe ilości tego pierwiastka. Chlorek potasu krystaliczny jest także wykorzystywany w szeroko pojętym przemyśle chemicznym. Stosowany do syntez chemiczny czy jako odczynnik laboratoryjny.

Właściwości

Nazwa chemiczna: Chlorek potasu Numer CAS: 7447-40-7 Numer WE: 231-211-8 Stan skupienia: Ciało stałe Barwa: Biały Zapach: Bez zapachu pH; 5,5 do 8,5 [Stęż. (%w/w): 5%] Gęstość nasypowa: 1000 kg/m3 Masa cząsteczkowa:74,55 g/mol

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Polecane produkty

Chlorek potasu 1000 kg

Cena netto: 3 105,00 zł
Cena brutto: 3 819,15 zł

Chlorek potasu 300 kg

Cena netto: 932,00 zł
Cena brutto: 1 146,36 zł

Chlorek potasu 25 kg

Cena netto: 82,50 zł
Cena brutto: 101,48 zł

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top