Chlorek potasu

Cena netto: od 185,50 zł od 185,50 zł
Cena brutto: od 228,17 zł od 228,17 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Rabat 18.7%
Zapytaj o dostępność
Produkt wyprzedany
Kod produktu: CP-K-0001

Specyfikacja

  • Opakowanie jednostkowe:
  • Zawartość:
  • Opakowanie zbiorcze:
  • pH:
    0
  • Odczyn:
  • Kolor:
  • Zapach:

O produkcie

Chlorek potasu - to krystaliczna sól potasowa z grupy chlorków. Stosuje się ją do produkcji nawozów, ponieważ w swoim składzie zawiera potas, który jest podstawowym i niezbędnym składnikiem pokarmowy dla roślin. Innymi zastosowaniami dla chlorku potasu to przemysł hutniczy, przy produkcji szkieł optycznych, w przemyśle wydobywczym.

Produkt na zamówienie, czas realizacji 5 dni licząc od daty potwierdzenia zamówienia.

Zastosowanie

Chlorek potasu – nieorganiczny związek chemiczny, charakteryzujący się podobnymi właściwościami chemicznymi jak chlorek sodu, lecz jest bardziej ekologiczny. Można stosować mieszanki różnych soli z chlorkiem potasu do odladzania i odśnieżania dróg w zimę. Podstawowym zastosowaniem jest jednak produkcja stałych i ciekłych nawozów (dolistnych). Krystaliczny chlorek potasu jest głównym źródłem potasu dla roślin. Pierwiastkowy potas użyźnia glebę zwiększając urodzajność i polepsza jakość plonów, ponieważ pomaga przy transporcie wody wewnątrz rośliny, zatrzymując ją podczas okresów suszy. Przyśpiesza proces fotosyntezy, co bezpośrednio odbija się na zwiększoną wydajność plonów. Rośliny bogate w związki odżywcze jakim jest potas są mniej narażone na niskie temperatury np. przymrozki oraz choroby. Lepiej adsorbują azot zawarty w glebie. Podczas spożywania roślin bogatych w potas przez ludzi czy zwierzęta ich dieta wzbogacana jest o większe ilości tego pierwiastka. Chlorek potasu krystaliczny jest także wykorzystywany w szeroko pojętym przemyśle chemicznym. Stosowany do syntez chemiczny czy jako odczynnik laboratoryjny.

Właściwości

Nazwa chemiczna: Chlorek potasu Numer CAS: 7447-40-7 Numer WE: 231-211-8 Stan skupienia: Ciało stałe Barwa: Biały Zapach: Bez zapachu pH; 5,5 do 8,5 [Stęż. (%w/w): 5%] Gęstość nasypowa: 1000 kg/m3 Masa cząsteczkowa:74,55 g/mol

Dodaj nową opinię

Review are only issued by customers who have purchased product

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Danych Osobowych jest distripark.com sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu zwrotnego kontaktu – przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na pytanie lub podjęcia tych działań – podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora (art. 6. ust. 1 lit. f RODO) lub podjęcie działań na żądanie Klienta, zmierzających do zawarcia umowy (art. 6. ust. 1 lit. b RODO).

Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej Administratora w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Back to top