Dyspergator do kauczuku, lateksu OSKAR, beczka 200 kg

Cena netto: 550,00 zł (2,75 zł / 1 kg)
Cena brutto: 676,50 zł (3,38 zł / 1 kg) w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki

Obecna cena jest najniższą (od 30 dni).

Zapytaj o dostępność

W magazynie: 0 szt.

Kod produktu: RO-0029

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
  Beczka
 • Zawartość:
  200 kg
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Dyspergator OSKAR do kauczuku i lateksu jest wodnym roztworem soli sodowej polikondensatu kwasów naftalenowych z formaldehydem. Jest niskiej lepkości cieczą o brązowej barwie, jej dużymi zaletami są niskie stężenie wolnego formaldehydu i wolnego naftalenu. Dyspergator Oskar został stworzony na potrzeby przemysłu gumowego i jest głównie używany w procesie syntezy emulsyjnej kauczuku styrenowo-butadienowego (SBR).

Dyspergator OSKAR dostępny jest w opakowaniach:

Produkt na zamówienie, czas realizacji 5-7 dni roboczych licząc od daty potwierdzenia zamówienia.

Dyspergator do kauczuku, lateksu OSKAR, beczka 200 kg

Zastosowanie

Dyspergator Oskar jest wodnym roztworem soli sodowej polikondensatu kwasów naftalenowych z formaldehydem. Jest niskiej lepkości cieczą o brązowej barwie, jej dużymi zaletami są niskie stężenie wolnego formaldehydu i wolnego naftalenu. Dzięki temu nie posiada klasyfikacji środowiskowej i nie przyczynia się do podwyższania stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych w wyrobach, do produkcji których jest używany.

Jest to związek powierzchniowo czynny zbudowany z hydrofobowego łańcucha organicznego i hydrofilowej nieorganicznej grupy sulfonowej. Dzięki swej budowie wykazuje właściwości dyspergujące, adsorbując się na cząstkach ciał stałych. Tworzy na nich warstwę jednoimiennych ładunków elektrycznych (grupy sulfonowe), których wzajemne odpychanie się powoduje rozpad aglomeratów.

Dyspergator Oskar został stworzony na potrzeby przemysłu gumowego i jest głównie używany w procesie syntezy emulsyjnej kauczuku styrenowo-butadienowego (SBR). Jego budowa chemiczna i parametry fizykochemiczne sprzyjają tworzeniu układów koloidalnych ciał stałych w ciągłej fazie ciekłej (woda), tworząc stabilną w czasie dyspersję. Produkt jest kompatybilny z innymi dodatkami stosowanymi w procesie, np. emulgatorem czy stabilizatorem procesów redox.

Niewielki dodatek Dyspergatora Oskar powoduje bardzo dobre rozproszenie cząstek lateksu powstających w procesie w fazie wodnej. Zapobiega to tworzeniu się koagulatów zarówno w czasie polimeryzacji, jak i degazacji. Otrzymuje się więc kauczuk styrenowo-butadienowy o pożądanych właściwościach fizykochemicznych (np. lepkość Mooney’a, polidyspersyjność, temperatura zeszklenia) i mechanicznych (wytrzymałość na rozciąganie, wydłużenie przy zerwaniu) oraz oszczędza się czas poświęcany na czyszczenie instalacji produkcyjnej (np. kolumn degazacji). Dodatkowo obecność u układzie reakcyjnym Dyspergatora Oskar nie wpływa negatywnie na szybkość polimeryzacji.

Dyspergator Oskar jest głownie rekomendowany jaki środek dyspergujący używany w produkcji kauczuku styrenowo-butadienowego metodą emulsyjną. Nie mniej jednak może również znaleźć swoje zastosowanie w procesach emulsyjnej polimeryzacji innego rodzaju gum.

Właściwości

 • pozwala uzyskać stabilne w czasie polimeryzacji dyspersje lateksu;
 • hamuje tworzenie się koagulatów cząstek lateksu zarówno w trakcie polimeryzacji, jak i degazacji;
 • prowadzi do oszczędności kosztów i czasu czyszczenia instalacji polimeryzacyjnej;
 • nie spowalnia szybkości reakcji polimeryzacji;
 • nie wpływa negatywnie na właściwości fizykochemiczne i mechanicze
 • ne powstałego kauczuku;charakteryzuje się niskim stężeniem wolnego formaldehydu i naftalenu;
 • przeznaczony gównie jako środek pomocniczy w produkcji kauczuków styrenowo-butadienowych metodą polimeryzacji emulsyjnej;

Dodaj nową opinię

Review are only issued by customers who have purchased product

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Danych Osobowych jest distripark.com sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu zwrotnego kontaktu – przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na pytanie lub podjęcia tych działań – podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora (art. 6. ust. 1 lit. f RODO) lub podjęcie działań na żądanie Klienta, zmierzających do zawarcia umowy (art. 6. ust. 1 lit. b RODO).

Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej Administratora w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Back to top