Dyspergator R do kauczuku, lateksu, beczka 200 kg

Cena netto: 675,00 zł (3,38 zł / 1 kg)
Cena brutto: 830,25 zł (4,15 zł / 1 kg) w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki

Obecna cena jest najniższą (od 30 dni).

Zapytaj o dostępność

W magazynie: 0 szt.

Kod produktu: RO-0033

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
  Beczka
 • Zawartość:
  200 kg
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Dyspergator R to niskiej lepkości ciecz o brązowej barwie, której dużymi zaletami są niskie stężenia wolnego formaldehydu i wolnego naftalenu. Dyspergator R został zaprojektowany na potrzeby przemysłu gumowego, a jego główne zastosowanie ma miejsce w procesie polimeryzacji emulsyjnej styrenu i butadienu prowadzącej do produkcji kauczuku styrenowo-butadienowego (SBR).

Dyspergator R dostępny jest w opakowaniach:

Produkt na zamówienie, czas realizacji 5-7 dni roboczych licząc od daty potwierdzenia zamówienia.

Dyspergator R do kauczuku, lateksu, beczka 200 kg

Zastosowanie

Dyspergator R to niskiej lepkości ciecz o brązowej barwie, której dużymi zaletami są niskie stężenia wolnego formaldehydu i wolnego naftalenu. Dzięki temu nie posiada on klasyfikacji środowiskowej i nie przyczynia się do podwyższania stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych w wyrobach, do produkcji których jest używany. Jest wodnym roztworem soli sodowej polikondensatu kwasów naftalenowych z formaldehydem (NSF) o 40% zawartości substancji suchej oraz niskiej zawartości jonów wapnia i żelaza.

Dyspergator R jest związkiem powierzchniowoczynnym, w którego budowie grupa hydrofobowa to łańcuch organiczny, a grupy sulfonowe tworzą część hydrofilową. Taka budowa implikuje jego właściwości dyspergujące. Polikondensat, adsorbując się na cząstkach ciał stałych, tworzy na nich warstwę jednoimiennych ładunków elektrycznych (grupy sulfonowe). Ich wzajemne odpychanie się powoduje rozpad aglomeratów tych cząstek oraz równomierne rozproszenie w wodnej fazie ciągłej układu.

Dyspergator R został zaprojektowany na potrzeby przemysłu gumowego, a jego główne zastosowanie ma miejsce w procesie polimeryzacji emulsyjnej styrenu i butadienu prowadzącej do produkcji kauczuku styrenowo-butadienowego (SBR). Budowa chemiczna i parametry fizykochemiczne tego NSF sprzyjają tworzeniu układów koloidalnych ciał stałych w fazie ciekłej, tworząc dyspersję stabilną w czasie. Produkt jest kompatybilny z innymi dodatkami stosowanymi w procesie, np. emulgatorem czy stabilizatorem procesów redox.

Dyspergator R użyty w niewielkiej ilości powoduje bardzo dobre rozproszenie cząstek lateksu powstających w procesie produkcji w fazie wodnej. Przeciwdziała to tworzeniu się jego koagulatów zarówno w czasie polimeryzacji, jak i degazacji. Nie wpływa również negatywnie na właściwości fizykochemiczne (np. lepkość Mooney’a, polidyspersyjność, temperatura zeszklenia) i mechaniczne (wytrzymałość na rozciąganie, wydłużenie przy zerwaniu) otrzymanego kauczuku styrenowo-butadienowego, jak również na szybkość reakcji polimeryzacji.Dodatkowym atutem stosowania Dyspergatora R jest oszczędność czasu poświęconego na czyszczenie instalacji produkcyjnej (np. kolumn degazacji) ze względu na bardzo niskie stężenie koagulatów lateksu.

Głównym zastosowaniem Dyspergatora R jest polimeryzacja emulsyjna styrenu z butadienem. Nie mniej jednak może również znaleźć zastosowanie w procesach emulsyjnej polimeryzacji innego rodzaju gum

Właściwości

 • prowadzi do powstania stabilnych w czasie polimeryzacji dyspersji lateksu;
 • hamuje powstawanie koagulatów cząstek lateksu zarówno w trakcie polimeryzacji, jak i degazacji;
 • prowadzi do oszczędności kosztów i czasu czyszczenia instalacji polimeryzacyjnej;
 • nie spowalnia szybkości reakcji polimeryzacji;
 • nie wpływa negatywnie na właściwości fizykochemiczne i mechaniczne powstałego kauczuku;
 • charakteryzuje się niskim stężeniem wolnego formaldehydu i naftalenu;
 • przeznaczony gównie jako środek pomocniczy w produkcji kauczuków styrenowo-butadienowych metodą polimeryzacji emulsyjnej;

Dodaj nową opinię

Review are only issued by customers who have purchased product

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Danych Osobowych jest distripark.com sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu zwrotnego kontaktu – przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na pytanie lub podjęcia tych działań – podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora (art. 6. ust. 1 lit. f RODO) lub podjęcie działań na żądanie Klienta, zmierzających do zawarcia umowy (art. 6. ust. 1 lit. b RODO).

Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej Administratora w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Back to top