Dyspergator SBR P do kauczuku, lateksu, worek 25 kg

Cena netto: 195,00 zł (7,80 zł / 1 kg)
Cena brutto: 239,85 zł (9,59 zł / 1 kg) w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Zapytaj o dostępność

W magazynie: 0 szt.

Kod produktu: RO-0031

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
  Worek
 • Zawartość:
  25 kg
 • Opakowanie zbiorcze:
  Paleta
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Dyspergator SBR P do kauczuku i lateksujest formą proszkową Dyspergatora Oskar, czyli solą sodową polikondensatu kwasów naftalenowych z formaldehydem (NSF). Zaletami tego produktu są niskie stężenia wolnego formaldehydu i wolnego naftalenu. Dyspergator SBR P został stworzony na potrzeby przemysłu gumowego i jest używany głównie w procesie syntezy emulsyjnej kauczuku styrenowo-butadienowego (SBR).

Produkt na zamówienie, czas realizacji 80 dni roboczych licząc od daty potwierdzenia zamówienia.

Minimalna ilość zamówienia - 12 ton/480 worków.

Dyspergator SBR P do kauczuku, lateksu, worek 25 kg

Zastosowanie

Dyspergator SBR P jest formą proszkową Dyspergatora Oskar, czyli solą sodową polikondensatu kwasów naftalenowych z formaldehydem (NSF). Zaletami tego produktu są niskie stężenia wolnego formaldehydu i wolnego naftalenu. Powoduje to, że nie posiada on klasyfikacji środowiskowej oraz nie przyczynia się do podwyższania stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych w wyrobach, do których produkcji jest używany. Wyróżnia się również niską zawartością jonów wapnia i żelaza.

Jest związkiem powierzchniowoczynnym zbudowanym z części hydrofobowej (łańcuch organiczny) i hydrofilowej (nieorganiczne grupy sulfonowe). Dzięki takiej budowie wykazuje właściwości dyspergujące, ponieważ może adsorbować się na cząstkach ciał stałych. Tworzy na nich warstwę jednoimiennych ładunków elektrycznych (grupy sulfonowe), które wzajemne się odpychają, powodując rozpad aglomeratów.

Dyspergator SBR P został stworzony na potrzeby przemysłu gumowego i jest używany głównie w procesie syntezy emulsyjnej kauczuku styrenowo-butadienowego (SBR). Jego budowa chemiczna i parametry fizykochemiczne sprzyjają tworzeniu układów koloidalnych ciał stałych w ciągłej fazie ciekłej (woda), tworząc stabilną w czasie dyspersję. Produkt jest kompatybilny z innymi dodatkami stosowanymi w procesie, np. emulgatorem czy stabilizatorem procesów redox.

Niewielki dodatek Dyspergatora SBR P powoduje bardzo dobre rozproszenie cząstek lateksu powstających w procesie w fazie wodnej. W ten sposób utrudnia tworzenie się koagulatów zarówno w czasie polimeryzacji, jak i degazacji produktu. Otrzymany w ten sposób kauczuk styrenowo-butadienowy posiada pożądane właściwości fizykochemiczne (np. lepkość Mooney’a, polidyspersyjność, temperatura zeszklenia) i mechaniczne (wytrzymałość na rozciąganie, wydłużenie przy zerwaniu). Ponadto pozwala oszczędzić czas poświęcany na czyszczenie instalacji produkcyjnej (np. kolumn degazacji). Dodatkowo obecność w układzie reakcyjnym Dyspergatora SBRP nie wpływa negatywnie na szybkość polimeryzacji.

Głównym zastosowaniem Dyspergatora SBRP jest polimeryzacja emulsyjna styrenu z butadienem. Może on również znaleźć zastosowanie w procesach emulsyjnej polimeryzacji innego rodzaju gum. Ponieważ oferowany jest w formie proszkowej o niskiej zawartości wilgoci i niskiej gęstości nasypowej, jego transport i magazynowanie są korzystne finansowo.

Środki ostrożności

 • pozwala uzyskać dyspersje lateksu stabilne w czasie polimeryzacji;
 • hamuje powstawanie koagulatów cząstek lateksu zarówno w trakcie polimeryzacji, jak i degazacji;
 • prowadzi do oszczędności kosztów i czasu czyszczenia instalacji polimeryzacyjnej;
 • nie wpływa negatywnie na właściwości fizykochemiczne i mechaniczne powstałego kauczuku;
 • nie spowalnia szybkości reakcji polimeryzacji;
 • charakteryzuje się niskim stężeniem wolnego formaldehydu i naftalenu;
 • bardzo niska zawartość wilgoci oraz niska gęstość nasypowa pozwalają obniżyć koszty transportu i magazynowania;
 • przeznaczony gównie jako środek pomocniczy w produkcji kauczuków styrenowo-butadienowych metodą polimeryzacji emulsyjnej;

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top