Dyspergator SBR P do kauczuku, lateksu, worek 25 kg

Cena netto: 195,00 zł (7,80 zł / 1 kg)
Cena brutto: 239,85 zł (9,59 zł / 1 kg) w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki

Obecna cena jest najniższą (od 30 dni).

Zapytaj o dostępność

W magazynie: 0 szt.

Kod produktu: RO-0031

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
  Worek
 • Zawartość:
  25 kg
 • Opakowanie zbiorcze:
  Paleta
 • pH:
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Dyspergator SBR P do kauczuku i lateksujest formą proszkową Dyspergatora Oskar, czyli solą sodową polikondensatu kwasów naftalenowych z formaldehydem (NSF). Zaletami tego produktu są niskie stężenia wolnego formaldehydu i wolnego naftalenu. Dyspergator SBR P został stworzony na potrzeby przemysłu gumowego i jest używany głównie w procesie syntezy emulsyjnej kauczuku styrenowo-butadienowego (SBR).

Produkt na zamówienie, czas realizacji 80 dni roboczych licząc od daty potwierdzenia zamówienia.

Minimalna ilość zamówienia - 12 ton/480 worków.

Dyspergator SBR P do kauczuku, lateksu, worek 25 kg

Zastosowanie

Dyspergator SBR P jest formą proszkową Dyspergatora Oskar, czyli solą sodową polikondensatu kwasów naftalenowych z formaldehydem (NSF). Zaletami tego produktu są niskie stężenia wolnego formaldehydu i wolnego naftalenu. Powoduje to, że nie posiada on klasyfikacji środowiskowej oraz nie przyczynia się do podwyższania stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych w wyrobach, do których produkcji jest używany. Wyróżnia się również niską zawartością jonów wapnia i żelaza.

Jest związkiem powierzchniowoczynnym zbudowanym z części hydrofobowej (łańcuch organiczny) i hydrofilowej (nieorganiczne grupy sulfonowe). Dzięki takiej budowie wykazuje właściwości dyspergujące, ponieważ może adsorbować się na cząstkach ciał stałych. Tworzy na nich warstwę jednoimiennych ładunków elektrycznych (grupy sulfonowe), które wzajemne się odpychają, powodując rozpad aglomeratów.

Dyspergator SBR P został stworzony na potrzeby przemysłu gumowego i jest używany głównie w procesie syntezy emulsyjnej kauczuku styrenowo-butadienowego (SBR). Jego budowa chemiczna i parametry fizykochemiczne sprzyjają tworzeniu układów koloidalnych ciał stałych w ciągłej fazie ciekłej (woda), tworząc stabilną w czasie dyspersję. Produkt jest kompatybilny z innymi dodatkami stosowanymi w procesie, np. emulgatorem czy stabilizatorem procesów redox.

Niewielki dodatek Dyspergatora SBR P powoduje bardzo dobre rozproszenie cząstek lateksu powstających w procesie w fazie wodnej. W ten sposób utrudnia tworzenie się koagulatów zarówno w czasie polimeryzacji, jak i degazacji produktu. Otrzymany w ten sposób kauczuk styrenowo-butadienowy posiada pożądane właściwości fizykochemiczne (np. lepkość Mooney’a, polidyspersyjność, temperatura zeszklenia) i mechaniczne (wytrzymałość na rozciąganie, wydłużenie przy zerwaniu). Ponadto pozwala oszczędzić czas poświęcany na czyszczenie instalacji produkcyjnej (np. kolumn degazacji). Dodatkowo obecność w układzie reakcyjnym Dyspergatora SBRP nie wpływa negatywnie na szybkość polimeryzacji.

Głównym zastosowaniem Dyspergatora SBRP jest polimeryzacja emulsyjna styrenu z butadienem. Może on również znaleźć zastosowanie w procesach emulsyjnej polimeryzacji innego rodzaju gum. Ponieważ oferowany jest w formie proszkowej o niskiej zawartości wilgoci i niskiej gęstości nasypowej, jego transport i magazynowanie są korzystne finansowo.

Środki ostrożności

 • pozwala uzyskać dyspersje lateksu stabilne w czasie polimeryzacji;
 • hamuje powstawanie koagulatów cząstek lateksu zarówno w trakcie polimeryzacji, jak i degazacji;
 • prowadzi do oszczędności kosztów i czasu czyszczenia instalacji polimeryzacyjnej;
 • nie wpływa negatywnie na właściwości fizykochemiczne i mechaniczne powstałego kauczuku;
 • nie spowalnia szybkości reakcji polimeryzacji;
 • charakteryzuje się niskim stężeniem wolnego formaldehydu i naftalenu;
 • bardzo niska zawartość wilgoci oraz niska gęstość nasypowa pozwalają obniżyć koszty transportu i magazynowania;
 • przeznaczony gównie jako środek pomocniczy w produkcji kauczuków styrenowo-butadienowych metodą polimeryzacji emulsyjnej;

Dodaj nową opinię

Review are only issued by customers who have purchased product

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Danych Osobowych jest distripark.com sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu zwrotnego kontaktu – przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na pytanie lub podjęcia tych działań – podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora (art. 6. ust. 1 lit. f RODO) lub podjęcie działań na żądanie Klienta, zmierzających do zawarcia umowy (art. 6. ust. 1 lit. b RODO).

Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej Administratora w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Back to top