Siarczan magnezu 25 kg

Ocena:
100% of 100
Cena netto: 88,88 zł (3,56 zł / 1 kg)
Cena brutto: 109,32 zł (4,37 zł / 1 kg) w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Zapytaj o dostępność

W magazynie: 0 szt.

Kod produktu: SM-0001

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
 • Zawartość:
  25 kg
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Siarczan magnezu 25 kg - krystaliczna sól, bardzo dobrze rozpuszczalna w wodzie. Jest niezbędnym składnikiem diety u wszystkich zwierząt, uzupełnia niedobór magnezu. Odnajduje zastosowanie w usuwaniu dolegliwości zwierząt w zaparciach i niestrawności w szczególności u przeżuwaczy przy niedowładzie żwacza, u koni przy morzyskach i ochwacie. Służy głównie do pobudzenia perystaltyki jelit celem opróżnienia przewodu pokarmowego.

Minimum logistyczne czyli minimalna ilość możliwa do zamówienia to 300 kg, 12 worków.

Zastosowanie

Siarczan magnezu siedmiowodny (MgSO4 x 7 H2O) - sól gorzka, sól siarki i magnezu, nieorganiczny związek chemiczny, bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie. Inne nazwy to sól epsońska lub angielska.

Siarczan magnezu dostarcza zwierzętom potrzebnego do dobrego trawienia pierwiastka jakim jest magnez. Pokrywa zapotrzebowanie pokarmowe zwierząt szczególnie w okresie przejściowym, a przez to zmniejsza wystąpienie gorączki poporodowej. Służy głównie do poprawy perystaltyki jelit celem opróżnienia przewodu pokarmowego.
Nie wchłania się bezpośrednio z przewodu pokarmowego. Jego działaniem jest zwiększenie ciśnienia osmotycznego pokarmu przetrawionego w jelitach oraz zatrzymanie wody w treści jelitowej. Polega to na upłynnieniu masy kałowej i znacznym wzroście objętości jelit. Dochodzi do naporu na ścienne sploty nerwowe i prowadzi do wzmożonej pracy jelit. Działanie siarczanu magnezu można zaobserwować po 6-12 godzinach po zażyciu w zależności od zastosowanej dawki.

Właściwości

Nazwa: Siarczan magnezu siedmiowodny (MgSO4 x 7 H2O)
Numer CAS: 10034-99-8
Numer WE: 231-298-2
Forma: ciało stałe, kryształy
Kolor: biały
Zapach: bez zapachu
pH: 5-8
Zawartość głownego składnika: 99,5 %
Zawartość składników pobocznych:
Siarczan magnezu bezwodny: 48,65 %
Tlenku magnezu: 16,0%
Siarki: 12,98%
Magnezu: 9,8%
Gęstość nasypowa : 900 kg/m3
Masa cząsteczkowa : 246,51 g/mol

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Danych Osobowych jest distripark.com sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu zwrotnego kontaktu – przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na pytanie lub podjęcia tych działań – podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora (art. 6. ust. 1 lit. f RODO) lub podjęcie działań na żądanie Klienta, zmierzających do zawarcia umowy (art. 6. ust. 1 lit. b RODO).

Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej Administratora w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Back to top