Siarczan magnezu 25 kg

Ocena:
100% of 100
Cena netto: 88,88 zł (3,56 zł / 1 kg)
Cena brutto: 109,32 zł (4,37 zł / 1 kg) w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki

Obecna cena jest najniższą (od 30 dni).

Zapytaj o dostępność

W magazynie: 0 szt.

Kod produktu: SM-0001

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
 • Zawartość:
  25 kg
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Siarczan magnezu 25 kg - krystaliczna sól, bardzo dobrze rozpuszczalna w wodzie. Jest niezbędnym składnikiem diety u wszystkich zwierząt, uzupełnia niedobór magnezu. Odnajduje zastosowanie w usuwaniu dolegliwości zwierząt w zaparciach i niestrawności w szczególności u przeżuwaczy przy niedowładzie żwacza, u koni przy morzyskach i ochwacie. Służy głównie do pobudzenia perystaltyki jelit celem opróżnienia przewodu pokarmowego.

Minimum logistyczne czyli minimalna ilość możliwa do zamówienia to 300 kg, 12 worków.

Siarczan magnezu 25 kg

Zastosowanie

Siarczan magnezu siedmiowodny (MgSO4 x 7 H2O) - sól gorzka, sól siarki i magnezu, nieorganiczny związek chemiczny, bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie. Inne nazwy to sól epsońska lub angielska.

Siarczan magnezu dostarcza zwierzętom potrzebnego do dobrego trawienia pierwiastka jakim jest magnez. Pokrywa zapotrzebowanie pokarmowe zwierząt szczególnie w okresie przejściowym, a przez to zmniejsza wystąpienie gorączki poporodowej. Służy głównie do poprawy perystaltyki jelit celem opróżnienia przewodu pokarmowego.
Nie wchłania się bezpośrednio z przewodu pokarmowego. Jego działaniem jest zwiększenie ciśnienia osmotycznego pokarmu przetrawionego w jelitach oraz zatrzymanie wody w treści jelitowej. Polega to na upłynnieniu masy kałowej i znacznym wzroście objętości jelit. Dochodzi do naporu na ścienne sploty nerwowe i prowadzi do wzmożonej pracy jelit. Działanie siarczanu magnezu można zaobserwować po 6-12 godzinach po zażyciu w zależności od zastosowanej dawki.

Właściwości

Nazwa: Siarczan magnezu siedmiowodny (MgSO4 x 7 H2O)
Numer CAS: 10034-99-8
Numer WE: 231-298-2
Forma: ciało stałe, kryształy
Kolor: biały
Zapach: bez zapachu
pH: 5-8
Zawartość głownego składnika: 99,5 %
Zawartość składników pobocznych:
Siarczan magnezu bezwodny: 48,65 %
Tlenku magnezu: 16,0%
Siarki: 12,98%
Magnezu: 9,8%
Gęstość nasypowa : 900 kg/m3
Masa cząsteczkowa : 246,51 g/mol

Dodaj nową opinię

Review are only issued by customers who have purchased product

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Danych Osobowych jest distripark.com sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu zwrotnego kontaktu – przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na pytanie lub podjęcia tych działań – podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora (art. 6. ust. 1 lit. f RODO) lub podjęcie działań na żądanie Klienta, zmierzających do zawarcia umowy (art. 6. ust. 1 lit. b RODO).

Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej Administratora w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Back to top