Siarczan magnezu 25 kg

Ocena:
100% of 100
Cena netto: 39,00 zł (1,56 zł / 1 kg)
Cena brutto: 47,97 zł (1,92 zł / 1 kg) w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Zapytaj o produkt

W magazynie: 10 szt.

Kod produktu: SM-0001

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
 • Zawartość:
  25 kg
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Siarczan magnezu 25 kg - krystaliczna sól, bardzo dobrze rozpuszczalna w wodzie. Jest niezbędnym składnikiem diety u wszystkich zwierząt, uzupełnia niedobór magnezu. Odnajduje zastosowanie w usuwaniu dolegliwości zwierząt w zaparciach i niestrawności w szczególności u przeżuwaczy przy niedowładzie żwacza, u koni przy morzyskach i ochwacie. Służy głównie do pobudzenia perystaltyki jelit celem opróżnienia przewodu pokarmowego.

Minimum logistyczne czyli minimalna ilość możliwa do zamówienia to 125 kg /5 worków

Zastosowanie

Siarczan magnezu siedmiowodny (MgSO4 x 7 H2O) - sól gorzka, sól siarki i magnezu, nieorganiczny związek chemiczny, bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie. Inne nazwy to sól epsońska lub angielska.

Siarczan magnezu dostarcza zwierzętom potrzebnego do dobrego trawienia pierwiastka jakim jest magnez. Pokrywa zapotrzebowanie pokarmowe zwierząt szczególnie w okresie przejściowym, a przez to zmniejsza wystąpienie gorączki poporodowej. Służy głównie do poprawy perystaltyki jelit celem opróżnienia przewodu pokarmowego.
Nie wchłania się bezpośrednio z przewodu pokarmowego. Jego działaniem jest zwiększenie ciśnienia osmotycznego pokarmu przetrawionego w jelitach oraz zatrzymanie wody w treści jelitowej. Polega to na upłynnieniu masy kałowej i znacznym wzroście objętości jelit. Dochodzi do naporu na ścienne sploty nerwowe i prowadzi do wzmożonej pracy jelit. Działanie siarczanu magnezu można zaobserwować po 6-12 godzinach po zażyciu w zależności od zastosowanej dawki.

Właściwości

Nazwa: Siarczan magnezu siedmiowodny (MgSO4 x 7 H2O)
Numer CAS: 10034-99-8
Numer WE: 231-298-2
Forma: ciało stałe, kryształy
Kolor: biały
Zapach: bez zapachu
pH: 5-8
Zawartość głownego składnika: 99,5 %
Zawartość składników pobocznych:
Siarczan magnezu bezwodny: 48,65 %
Tlenku magnezu: 16,0%
Siarki: 12,98%
Magnezu: 9,8%
Gęstość nasypowa : 900 kg/m3
Masa cząsteczkowa : 246,51 g/mol

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top