Stearyna

Cena netto: od 475,00 zł od 475,00 zł
Cena brutto: od 584,25 zł od 584,25 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Rabat 18.7%
Zapytaj o dostępność
Produkt wyprzedany
Kod produktu: ST-K-00001

Specyfikacja

  • Opakowanie jednostkowe:
  • Zawartość:
  • Opakowanie zbiorcze:
  • pH:
    0
  • Odczyn:
  • Kolor:
  • Zapach:

O produkcie

Stearyna worek - mieszanina głównie nasyconych kwasów tłuszczowych zawierających od 16 do 18 atomów węgla. Produkowana z tłuszczy pochodzenia zwierzęcego np. wołowego- zawiera dużą ilość kwasu stearynowego, oraz z tłuszczy roślinnych. Stearyna posiada szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu- przy produkcji świec, mydła, kosmetyków, produktów gumowych, kauczuków oraz innych tworzyw sztucznych.

O konkretnych aplikacjach produktu można przeczytać również w sekcji ZASTOSOWANIE.

Zastosowanie

Stearyna- nazwa pochodzi od kwasu stearynowego zawierającego od 16 do 18 atomów węgla. Produkt posiada szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Stearyna najczęściej wykorzystywana jest jako dodatek przy produkcji świec- utwardza wosk, wpływa korzystnie na temperaturę oraz długość palenia. Stosowana jest jako dodatek- dodawana jest do mydła, dzięki niej mydło posiada połysk oraz sprawia, że produkt jest utwardzony. Wykorzystywana jest do kosmetyków. Odnajduje zastosowanie również jako modyfikator konsystencji, emulgator, środek antystatyczny oraz środek zapobiegający utlenianiu. Stearyna służy do powlekania metali np. aluminium oraz żelaza w proszku, surowce te znajdują się w fajerwerkach, a stearyna jako dodatek sprawia, że mogą być one dłużej przechowywane. Produkt ma ogromny wachlarz zastosowań, stosuje się ją przy produkcji mieszanek gumowych np. opon, uszczelek, taśm przenośnych, węży gumowych oraz kauczuków syntetycznych. W produkcji gumy używana jest jako dyspergator, plastyfikator- zmiękcza produkt co pozwala na modyfikację elastyczności, twardości, dzięki dodatkowi stearyny, guma jest wytrzymała na rozciąganie. Wykorzystywana również jako aktywator w wulkanizacji. Stosowana jest w produkcji PCW czyli polichlorku winylu- stosuje się ją jako stabilizator. Stearyna wykorzystywana jest do polerowania- skutecznie zapobiega powstawaniu korozji czy utlenianiu na częściach metalowych np. narzędzi. Stearyna jest to głównie mieszanina nasyconych kwasów tłuszczowych. Produkowana jest z tłuszczy pochodzenia zwierzęcego, w tym łoju wołowego. Tłuszcz wołowy posiada najwięcej kwasu stearynowego. Produkowana jest również z tłuszczy pochodzenia roślinnego np. z oleju palmowego.

Właściwości

Wygląd: w temperaturze pokojowej ciało stałe bezpostaciowe lub płatki barwy białej do żółtawej,
Zapach: słabo wyczuwalny, charakterystyczny zapach tłuszczu,
Temperatura topnienia / krzepnięcia: 53 - 63oC
Temperatura zapłonu: 180 - 202oC.
Gęstość względna:0,84 - 0,90 w 20oC.
Lepkość: 12 mm2 / s w 70oC.

Dodaj nową opinię

Review are only issued by customers who have purchased product

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Danych Osobowych jest distripark.com sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu zwrotnego kontaktu – przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na pytanie lub podjęcia tych działań – podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora (art. 6. ust. 1 lit. f RODO) lub podjęcie działań na żądanie Klienta, zmierzających do zawarcia umowy (art. 6. ust. 1 lit. b RODO).

Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej Administratora w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Back to top