Stearyna paleta 500 kg

Ocena:
100% of 100
Cena netto: 2 990,00 zł (5,98 zł / 1 kg)
Cena brutto: 3 677,70 zł (7,36 zł / 1 kg) w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Zapytaj o dostępność

W magazynie: 0 szt.

Kod produktu: ST-00002

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
  Worek
 • Zawartość:
  500 kg
 • Opakowanie zbiorcze:
  Paleta
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Stearyna paleta 500 kg- mieszanina głównie nasyconych kwasów tłuszczowych zawierających od 16 do 18 atomów węgla. Produkowana z tłuszczy pochodzenia zwierzęcego np. wołowego- zawiera dużą ilość kwasu stearynowego, oraz z tłuszczy roślinnych. Stearyna posiada szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu- przy produkcji świec, mydła, kosmetyków, produktów gumowych, kauczuków oraz innych tworzyw sztucznych.

Stearyna dostępna w opakowaniach:

O konkretnych aplikacjach produktu można przeczytać również w sekcji ZASTOSOWANIE.

Zastosowanie

Stearyna- nazwa pochodzi od kwasu stearynowego zawierającego od 16 do 18 atomów węgla. Produkt posiada szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Stearyna najczęściej wykorzystywana jest jako dodatek przy produkcji świec- utwardza wosk, wpływa korzystnie na temperaturę oraz długość palenia. Stosowana jest jako dodatek- dodawana jest do mydła, dzięki niej mydło posiada połysk oraz sprawia, że produkt jest utwardzony. Wykorzystywana jest do kosmetyków. Odnajduje zastosowanie również jako modyfikator konsystencji, emulgator, środek antystatyczny oraz środek zapobiegający utlenianiu. Stearyna służy do powlekania metali np. aluminium oraz żelaza w proszku, surowce te znajdują się w fajerwerkach, a stearyna jako dodatek sprawia, że mogą być one dłużej przechowywane. Produkt ma ogromny wachlarz zastosowań, stosuje się ją przy produkcji mieszanek gumowych np. opon, uszczelek, taśm przenośnych, węży gumowych oraz kauczuków syntetycznych. W produkcji gumy używana jest jako dyspergator, plastyfikator- zmiękcza produkt co pozwala na modyfikację elastyczności, twardości, dzięki dodatkowi stearyny, guma jest wytrzymała na rozciąganie. Wykorzystywana również jako aktywator w wulkanizacji. Stosowana jest w produkcji PCW czyli polichlorku winylu- stosuje się ją jako stabilizator. Stearyna wykorzystywana jest do polerowania- skutecznie zapobiega powstawaniu korozji czy utlenianiu na częściach metalowych np. narzędzi. Stearyna jest to głównie mieszanina nasyconych kwasów tłuszczowych. Produkowana jest z tłuszczy pochodzenia zwierzęcego, w tym łoju wołowego. Tłuszcz wołowy posiada najwięcej kwasu stearynowego. Produkowana jest również z tłuszczy pochodzenia roślinnego np. z oleju palmowego.

Właściwości

Wygląd: w temperaturze pokojowej ciało stałe bezpostaciowe lub płatki barwy białej do żółtawej,
Zapach: słabo wyczuwalny, charakterystyczny zapach tłuszczu,
Temperatura topnienia / krzepnięcia: 53 - 63oC
Temperatura zapłonu: 180 - 202oC.
Gęstość względna:0,84 - 0,90 w 20oC.
Lepkość: 12 mm2 / s w 70oC.

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top