Szkło wodne potasowe RK138

Cena netto: od 266,67 zł od 266,67 zł
Cena brutto: od 328,00 zł od 328,00 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Zapytaj o dostępność
Produkt dostępny
Kod produktu: SZW-K-0003

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
 • Zawartość:
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Szkło wodne potasowe RK138 kanister 76 kg – roztwór krzemianu potasu. Produkt o szerokim wachlarzu zastosowań, w wielu gałęziach przemysłu chemicznego, przetwórczego oraz materiałach stosowanych w budownictwie. Jest ekologicznym produktem, stosowanym np. przy impregnacji drewna. Wykorzystuje się go do produkcji środków myjąco-dezynfekujących, jako inhibitor korozji, środków klejących. O konkretnych aplikacjach naszego produktu można przeczytać również w sekcji zastosowanie. W cenę wliczone opakowanie kanister.

Producent: Z.Ch. Rudniki S.A.

Czas realizacji zamówienia: 3-5 dni robocze. 

Szkło wodne potasowe RK138

Zastosowanie

Szkło wodne potasowe RK138 - stop krzemianu potasowego lub roztwór krzemianu potasowego, systematyczne nazwy chemiczne produktu to kwas krzemowy lub sól potasowa. Barwa produktu opalizująca z szarym odcieniem lub klarowna ciecz bez zapachu. Szkło wodne potasowe RK138 charakteryzuje się wieloma parametrami takimi jak stężenie molowe, stosunek molowy, gęstość, suma tlenków oraz lepkość. Parametry te determinują jakość produktu oraz jego możliwość aplikacyjną. Szkło wodne potasowe ma bardzo szeroki wachlarz zastosowań w przemyśle chemicznym, przetwórstwie i budownictwie. Ze względu na dobrą rozpuszczalność w wodzie stosuje się  do produkcji środków chemii gospodarczej, np. detergentów, proszków oraz płynów do mycia naczyń. W procesie uzdatniania wody, do oczyszczania jej z metali ciężkich, do zmiękczania, aby pozbyć się związków, które powodują osad z kamienia.  Szkło wodne potasowe wykorzystuje się również do preparowania i impregnacji drewna oraz tkanin, aby uzyskać powierzchnię ognioodporną (drewno zaimpregnowane szkłem wodnym nie podtrzymuje procesu palenia). Kolejną gałęzią przemysłu w jakiej znajduje zastosowanie szkło wodne, jest przemysł papierniczy, stosowane do wybielania wyrobów celulozowych i płyt wiórowych oraz jako lepiszcze do różnego rodzaju związków adhezyjnych tzn. klejów i kitów. W budownictwie jako dodatek do cementu lub zaprawy murarskiej. Formulacje na bazie szkieł wodnych nazywane są ekologicznymi materiałami budowlanymi. Reguluje proces wchłaniania wilgoci, wzmacnia beton, zwiększa przyczepność oraz odporność tynków na warunki atmosferyczne tj. na niską temperaturę i wilgotność. W przemyśle hutniczym do produkcji wysokiej jakość form odlewniczych. Szkło wodne potasowe wykorzystywane jest także do wyrobu inhibitorów korozji oraz do produkcji środków przeciwdziałających pyleniu. Jest produktem bardzo ekologicznym, po wyschnięciu pozostawia szklistą warstwę, która nie wykazuje negatywnego wpływu na ludzki organizm, rośliny czy zwierzęta. W przemyśle kosmetycznym do otrzymywania pigmentów. Do stabilizacji gleb i gruntów, a nawet w przemyśle rafineryjnym do stabilizacji struktury ropy naftowej.

Właściwości

Nazwa chemiczna: Kwas krzemowy, sól potasowa
Nr CAS: 1312-76-1
Nr WE: 215-199-1
Moduł molowy: 3,0÷3,4
Zawartość tlenków (SiO2 +K2O): nie mniej niż 36 %
Gęstość (20oC) g/cm3 : 1,38÷1,42
Lepkość dynamiczna (cP): nie mniej niż 200
Stan skupienia: Ciecz w 20oC i 101,3 kPa
Barwa: Biała, przezroczysta lub półprzezroczysta
Zapach: Zapach nie jest wyczuwalny
pH: 11-13 w temperaturze 20oC
Rozpuszczalność: Roztwór wodny krzemianu potasu – szkło wodne miesza się z wodą w każdym stosunku. Produkt nierozpuszczalny w większości rozpuszczalników organicznych

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top