Czego nie można myć w zmywarce?

Czego nie można myć w zmywarce?Zmywarka to urządzenie, które uwolniło nas od konieczności spędzania czasu nad zlewozmywakiem i ręcznego mycia naczyń. Korzystanie ze zmywarki wymaga przestrzegania pewnych zasad, m.in. dokładnego usuwania resztek jedzenia z naczyń (unikniemy w ten sposób zatkania filtrów, rur odpływowych i dysz), stosowania odpowiednich detergentów oraz odpowiedniego układania poszczególnych naczyń we wnętrzu zmywarki. Dzięki tym zabiegom zoptymalizujemy efekty zmywania. Należy również pamiętać, że nie wszystkie naczynia nadają się do mycia w zmywarce. Czego nie należy do niej wkładać?

W zmywarce nie należy myć naczyń i akcesoriów kuchennych wykonanych z materiałów termoaktywnych, czyli takich, które mogą odkształcać się, niszczyć lub pękać pod wpływem wysokich temperatur. Do zmywarki nie powinniśmy zatem wkładać naczyń drewnianych oraz naczyń z elementami drewnianymi (np. garnków z uszami wykonanymi z drewna). Zanim zapakujemy do zmywarki kubki, talerze bądź pudełka z plastiku – upewnijmy się, czy producent nie zamieścił na nich informacji, że przeznaczone są wyłącznie do mycia ręcznego. W zmywarce lepiej nie myć również naczyń ręcznie zdobionych oraz klejonych. Kryształ, delikatną porcelanę oraz niektóre rodzaje szkła możemy myć w zmywarce wyłącznie wtedy, gdy mają rekomendację producenta do zmywania mechanicznego. Zawsze jednak stosujmy w ich wypadku delikatne programy (np. z obniżoną temperaturą zmywania), możemy również użyć dodatkowych środków nabłyszczających. Srebro może być myte w zmywarce pod warunkiem, że nie styka się z innymi rzeczami (i równocześnie nie są myte naczynia ze stali oksydowanej!), a z naczyń dokładnie usunięto kwaśne resztki jedzenia.

Wszystko, co musimy umyć ręcznie – włóżmy do zlewu i oczyśćmy sięgając po wysokiej jakości detergent, np. jeden z produktów marki Flo. Świetnie spisze się płyn do mycia naczyń balsam Flo Aloe Vera – delikatny dla naszych rąk, bezwzględny dla zabrudzeń, a dzięki butelce wyposażonej w funkcjonalną pompkę maksymalnie wygodny w użytkowaniu.

 

 

Wysokiej jakości płyny do naczyń oraz meteriały eksploatacyjne do zmywarek dostępne w distripark.com

 

 

<<  Poprzednie          Powrót do bloga          Następne  >>

Komentarze

Wysłane przez Figa86 (niezweryfikowany) w ndz., 05/02/2017 - 22:57

Prawda. Ja włożyłam do zmywarki noże z drewnianą rękojeścią i coż... odbarwione, wyblakłe. Pozdrawiam! Figa

Niestety z przyczyn technicznych dodawanie nowych komentarzy do postów oraz dyskusja pod postami jest czasowo wstrzymana. Staramy się jak najszybciej oddać do dyspozycji naszych Klientów ten ważny kanał komunikacji.

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.


Back to top