Coraz więcej osób wybiera kosmetyki wegańskie. Często są to osoby, które na co dzień nie stosują w swojej kuchni diety wegańskiej, jak również nie są szczególnie eko „zakręceni”. Jednak nawet jeśli na co dzień nie jesteśmy skłonni żyć eko, czy zrezygnować z mięsa, nic nie stoi na przeszkodzie, by w kwestii kosmetyków dokonywać bardziej świadomych wyborów i żyć w zgodzie z przyrodą.

Kategoria kosmetyk wegański oznacza, że opracowanie produktu nie wiązało się z użyciem żadnego surowca odzwierzęcego ani nie miało z nim styczności. Kosmetyki wegańskie bazują głównie na wyciągach roślinnych, ekstraktach ziołowych i składnikach mineralnych. W przeciwieństwie do kosmetyków wegetariańskich, które zawierają niekiedy składniki odzwierzęce, takie jak mleko, miód czy śluz ślimaka pozyskiwane w sposób niekrzywdzący dla zwierząt, kosmetyk wegański w żadnej mierze nie zawiera pochodnych substancji zwierzęcych.

Producenci kosmetyków wegańskich coraz częściej stawiają sobie poprzeczkę wyżej i nie tylko rezygnują z wszelkich surowców odzwierzęcych, ale również starają się stworzyć kosmetyk skomponowany w wysokim stopniu ze składników pochodzenia naturalnego. Receptura takiego produktu zawiera głównie substancje roślinne i mineralne z minimalnym dodatkiem delikatnych substancji tworzących oraz wspomagających układ konserwujący, zabezpieczający kosmetyk przed rozwojem mikroorganizmów.

Wszystkim, którym los zwierząt nie jest obojętny oraz cenią naturalność produktu polecamy markę Camolin. W ofercie znajdują się produkty takie jak: żele pod prysznic, mydła i szampony. Camolin to kosmetyki w pełni wegańskie, w ponad 91% o składnikach pochodzenia naturalnego, zapewniające pielęgnację skóry w zgodzie z naturą. Dzięki:  Camolin, skóra olśniewa naturalnym pięknem, a każdej pielęgnacji towarzyszą relaksujące i kojące zapachy roślin i ziół takie jak np. rozmaryn, rabarbar czy mirabelka. Kosmetyki Camolin nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, a ich receptura wzbogacona jest o naturalne wyciągi i ekstrakty z roślin oraz ziół. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy pragną żyć w zgodzie z naturą i czerpać z niej to, co najlepsze.

 

 

Produkty wegańskie dostępne w  distripark.com.

 

 

belka

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.