Jak utrzymać auto w czystości? To pytanie siedzi w głowie chyba każdego posiadacza samochodu. Odpowiedź na to pytanie jest z pozoru prosta – często myć auto. Czy aby na pewno jest to jedyne rozwiązanie? Gdyby tak było, to musielibyśmy myć auto co dwa dni żeby zachować jego względną czystość. Dlatego właśnie z pomocą przychodzą nam specjalistyczne preparaty i kosmetyki samochodowe. Jakie dokładnie?

Cóż, produktów jest niezliczona ilość, przedstawimy Wam najciekawsze z nich. Na pierwszy ogień weźmy niewidzialną wycieraczkę, absolutny „must have” każdego. Dzięki niej poprawimy nie tylko wygląd samochodu, ale i nasze bezpieczeństwo. Co to jest ta niewidzialna wycieraczka? Jest to preparat, który sprawia, że na szybie nie osadza się tyle brudu i innych zanieczyszczeń, dzięki czemu nie dość, że sama szyba jest czystsza, to jeszcze łatwiej spływa po niej woda. Dzieje się tak dzięki efektowi hydrofobowemu, czyli efektowi kropkowania. Dzięki niemu cząsteczki wody odpychają się od siebie, nie tworząc na szybie tafli wody, a układają się w kropelki, które szybko spływają o szybie.

Kolejnym produktem szczególnie wartym uwagi są wszelkiego rodzaju preparaty pomagające zabezpieczyć coraz powszechniejszą tapicerkę skórzaną. Niestety z upływem czasu jej kondycja dosyć mocno słabnie, dlatego lepiej pomyśleć o tym zawczasu. Szczególną uwagę warto zwrócić na preparaty oparte na nanotechnologii. Tworzą one z reguły długo utrzymującą się powłokę ochronną zapobiegającą wysychaniu i matowieniu skóry, działając prewencyjnie, w przeciwieństwie do preparatów o innym składzie, które często „leczą” już objawy. Środki takie dodatkowo potrafią nadać skórze ładny, odnowiony wygląd.

Jeśli chcemy, aby nasze auto wyglądało świeżo, nie możemy zapomnieć również o elementach chromowanych, metalowych i aluminiowych. Przez to, że szczególnie mocno rzucają się one w oczy, często to na nich najbardziej widzimy świeży brud lub wszelkiego rodzaju niedoskonałości. Je również, podobnie jak skórę, warto potraktować preparatami opartymi na nanotechnologii. Dzięki temu, że wytwarzają one swego rodzaju film, często udaje nam się uniknąć na nich nawet drobnych zarysowań. O elementy te również jak o skórę warto zadbać zawczasu, dlatego że ponowne chromowanie czy przywrócenie gołego metalu do dawnej świetności bywa bardzo kosztowne.

Wszystkim, którym wygląd auta nie jest obojętny, a zarazem cenią sobie skuteczność używanych produktów, polecamy produkty marki TopMeister Moto. Oparte w dużej mierze na nanotechnologii preparaty, to świetna inwestycja w nasz samochód, gdyż pomogą one zachować czystość na dłuższy czas.


 

 

Produkty TopMeister Moto dostępne w  distripark.com.

 

 

belka

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.