Dociążanie maszyn rolniczych i budowlanych

Maszyna rolnicza przy pracyMaszyny rolnicze i budowlane to niezbędni, lecz często chimeryczni pomocnicy. Zwiększone obciążenie robocze, inny rodzaj urządzeń peryferyjnych, czy zmiana wilgotności podłoża może powodować nieprzewidziane i niespotykane wcześniej kaprysy. Szczególnie uciążliwe są nakładające się w formie rezonansu wibracje. Mogą one powodować dyskomfort u kierującego pojazdem w formie choroby lokomocyjnej. Wibracje przenoszone na fotel kierowcy w długoterminowej perspektywie mogą powodować zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie prowadząc do czasowej lub stałej niezdolności do pracy.
Prostym rozwiązaniem wszystkich tych problemów jest – stosowane również w celu zwiększenia przyczepności – dociążenie przedniej osi pojazdu. Jeśli jednak przeciw waga jest już zamontowana lub nasza maszyna nie posiada takiej możliwości, najprostszym rozwiązaniem jest dociążenie kół przednich poprzez zastąpienie części gazu w oponach kół przednich cieczą. Specjalistyczne mieszanki oparte na glikolu są niewspółmiernie drogie. Naturalnym rozwiązaniem jest zwykła woda wodociągowa, lecz tu pojawia się problem przy temperaturach poniżej zera, gdy ciecz zamarza doprowadzając w skrajnych przypadkach do nieodwracalnej deformacji opony. W celu uniknięcia tych wszystkich problemów można zastosować 30% wodny roztwór chlorku magnezu - opcjonalnie chlorku wapnia. Roztwór nie zamarza, nie niszczy i nie powoduje erozji opon. Świetnie spełnia swoje zadanie za rozsądną cenę.

 

 

Chlorek magnezu znaleźć można w ofercie distripark.com.

 

 

<<  Poprzednie          Powrót do bloga          Następne  >>

Szlaczek

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.

Back to top