Opakowania HDPE jako podkarmiaczki do ulików weselnych

Opakowania HDPE

Jak dobrze wiemy, opakowania plastikowe mają bardzo szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, ale tylko wtedy, gdy są wyprodukowane z bezpiecznych materiałów. Butelki oraz kanistry produkowane przez PCC Packaging, wykonane są z wysokiej jakości polietylenu, który jest uważany za jeden z bezpieczniejszych surowców! Segregacja tego typu surowców jest bardzo ważna, ponieważ po oczyszczeniu oraz zmieleniu, surowiec można poddać ponownemu wykorzystaniu, co dodatkowo korzystnie wpływa na ochronę środowiska!

Opakowania – kanistry, butelki są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Stosuje się je między innymi przy produkcji chemii gospodarczej, chemii profesjonalnej – do rozlewania płynów, koncentratów, odplamiaczy do prania, płynów do mycia naczyń, szamponów, czy też do kosmetyków, jak i również do produktów spożywczych.

Ale... Czy butelki z tworzywa HDPE, PP lub PE mogą być wykorzystywane jako podkarmiaczki do ulików weselnych dla pszczół? Tak, tak!

Z wyrobów PCC Packaging można wykonać profesjonalne podkarmiaczki do ulików weselnych. Są to miniaturowe uliki, w których zasiedla się malutkie rodziny wraz z matką. Dokładnie ulik służy do unasienniania matki pszczelej. Ale... Więcej na ten temat możecie się dowiedzieć od naszej Klientki, która zakupiła butelki, aby wykorzystać je właśnie jako podkarmiaczki do ulików weselnych! Zachęcamy do zapoznania się z jej wypowiedzią.

"Butelki zamówione w sklepie distripark.com zostały przez nas wykorzystane jako podkarmiaczki do ulików weselnych dla pszczół. Ulik weselny to miniaturowy ul służący przede wszystkim do unasienniania matek pszczelich. Aby zrozumieć o co tutaj chodzi należy zrozumieć pewne kwestie związane z biologią rodziny pszczelej. U pszczół najważniejsza jest matka pszczela, która jako jedyna może składać jaja (innymi słowy czerwić) co zapewnia pszczelej rodzinie ciągłość trwania. Matka pszczela zapładniana jest w sposób naturalny przez trutnie, czyli męskie osobniki pszczół. Pszczelarze prowadzący hodowlę matek ułatwiają sobie ten proces unasienniania poprzez tworzenie miniaturowych rodzinek pszczelich i zasiedlanie ich właśnie w ulikach weselnych. Oczywiście takie mini rodzinki nie są rodzinami produkcyjnymi czyli nie są "zaangażowane" w produkcję miodu. Ponieważ w pszczelarstwie wiele rzeczy lub sprzętu można wykonać samemu, postanowiliśmy sami zbudować uliki weselne. Jedną z części ulików są właśnie podkarmiaczki stworzone z butelek od distripark.com. Butelki wykonane są z twardego ale elastycznego materiału co pozwoliło nam je bez problemu przyciąć do pożądanego przez nas kształtu. Do podkarmiaczek nakładana jest karma dla mini rodzinek pszczelich, a następnie w ulikach wychowywane są matki pszczele."

Justyna Kalińska-Kopciał

Jak widać butelki z tworzywa HDPE, PP lub PE są wykorzystywane nie tylko przy produkcji chemii gospodarczej, profesjonalnej czy też kosmetyków.

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony internetowej Pani Justyny: https://bartnikmazowiecki.pl/

 

 

Ekologiczne pochodzące z recyklingu i nadające się do powtórnego przetworzenia opakowania dostępne w distripark.com.

 

 

<< Poprzedni     Powrót do bloga     Następny>>

belka

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.

Back to top