Systemy naprawy pęknięć murów - łatwy sposób na trudny problem

pęknięcie w murze ceglanymMasz już dosyć walki z pękającym murem? Przerwy w strukturze ściany to nie tylko problem estetyczny, lecz także znaczne osłabienie konstrukcji budynku. Już teraz łatwo możesz je usunąć, stosując zestawy do naprawy pękniętych ścian od Festmur. W skład zestawu wchodzi 5 spiral zbrojeniowych festpiro ze stali nierdzewnej (średnice: 6, 8, 10 mm, dostępne w odcinkach od 1 do 10 m), zaprawa festmortel (w zestawie aż 3L), pistolet do zapraw (330 ml) wraz z końcówką do mieszania, a także szpachelka fugująca.

Jak to działa? Na początku należy wykonać dokładne frezowanie bruzdy, w której znajdzie się spirala. Po oczyszczeniu oraz odkurzeniu bruzdy, przystąpić można do przygotowania zaprawy i zatopienia spirali w murze. Dobór spirali o odpowiedniej średnicy zależy od wysokości bruzdy - dla otworów o wysokości co najmniej 10 mm zaleca się spirale 6 mm, 12 mm - 8 mm, a dla 14 mm - 10 mm. Uwaga! Aby naprawa była skuteczna, należy odpowiednio dobrać głębokość bruzdy. Dla jednej spirali wynosi ona 35 mm, dla dwóch spiral w jednej bruździe - 45 mm, dla trzech spiral w jednej bruździe 65 mm (wartości liczone od lica cegły, nie od tynku!).

Dlaczego warto wybrać zestawy naprawcze od Festmur? To przede wszystkim rozwiązanie wyjątkowo uniwersalne - stosować je można w ścianach z cegły, kamienia, betonu, a nawet wielkiej płyty. System umożliwia także łączenie różnych materiałów, a same spirale nie są widoczne na powierzchni ściany. I jeszcze jedno - taka naprawa jest wyjątkowo skuteczna, ponieważ wytrzymałość spiral na rozciąganie wynosi aż 10,7 KN! (w przypadku spiral 10 mm na powierzchni przekroju 13 mm).

 

 

Zestaw do naprawy pękniętych ścian (3 kg) od Festmur kupisz w distripark.com

 

 

<<  Poprzednie          Powrót do bloga          Następne  >>

Szlaczek

Komentarze

Wysłane przez Zenon W. (niezweryfikowany) w pon., 12/12/2016 - 22:17

Czy ten zestaw Festmur można stosować wewnątrz budynku? Mam w mieszkaniu pękającą ścianę nośną. Mieszkam w przedwojennej kamienicy z lat 30.należącej i administrowanej przez miejską spółkę komunalną i zgłaszałem problem wielokrotnie, niestety bez skutku. Wolę taką naprawę-zabezpieczenie przeprowadzić samodzielnie, zanim dojdzie to jakiegoś wypadku, a moje działania na zewnątrz budynku mogą zostać potraktowane jak samowola, tym bardziej ze budynek jest pod ochrona konserwatora. Proszę o szybką odpowiedź.

Wysłane przez Jarosław Admin w wt., 13/12/2016 - 15:42

Witam Pana, dziękuję za zainteresowanie naszą ofertą. System Festmur można jak najbardziej można zastosować od wewnątrz . Należy wykonać poziome bruzdy co 30 cm o głębokości 3cm na prawo i lewo od pęknięcia. Następnie należy odpylić bruzdy i obficie zwilżyć wodą. Kolejnym etapem jest rozrobienie komponentów zaprawy Festmortel C do uzyskania jednorodnej masy. Następnie za pomocą pistoletu należy wypełnić bruzdę zaprawą i wkleić pręty w taki sposób żeby były "zatopione" w całości. W razie wątpliwości proszę o telefon na nr.667650770.

Niestety z przyczyn technicznych dodawanie nowych komentarzy do postów oraz dyskusja pod postami jest czasowo wstrzymana. Staramy się jak najszybciej oddać do dyspozycji naszych Klientów ten ważny kanał komunikacji.

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.


Back to top