Usuwanie starych powłok lakierniczych przy renowacji zabytkowych mebli

Renowacja mebliJeżeli poszukujesz skutecznego sposobu na oczyszczenie mebli z resztek starej farby, zakup wodorotlenku sodu będzie idealnym rozwiązaniem. Dzięki swoim właściwościom żrącym, ten produkt (znany również jako ług sodowy i soda kaustyczna), świetnie sprawdzi się w tym zadaniu - stosując roztwór sody kaustycznej unikasz ryzyka uszkodzenia powierzchni, które występuje przy mechanicznym czyszczeniu mebli (zdrapywanie resztek farby z mebli). To zresztą jeden z najpopularniejszych środków czyszczących w przemyśle.

Aby skutecznie oczyścić powierzchnię mebli konieczne jest przygotowanie roztworu 10% - to jest, w szklance wody rozpuszcza się około 25 gramów sody kaustycznej. Ze względu na silne właściwości żrące, stosując wodorotlenek sodu należy zadbać o założenie rękawic i gogli. Dzięki swoim właściwościom myjącym i żrącym, wodorotlenek sodu pozwala na skuteczne oczyszczenie powierzchni z resztek farby. Dodatkowo, wodorotlenek sodu jest znacznie tańszy niż preparaty dedykowane do usuwania farby.

 

 

Wodorotlenek sodu dostępny jest w ofercie distripark.com

 

 

<<  Poprzednie          Powrót do bloga          Następne  >>

Szlaczek

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.


Back to top