Askorbinian sodu, E301

Cena netto: od 1 095,00 zł od 1 095,00 zł
Cena brutto: od 1 346,85 zł od 1 346,85 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Rabat 18.7%
Zapytaj o dostępność
Produkt dostępny
Kod produktu: FLN-K-0001

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
 • Zawartość:
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Askorbinian sodu E301  – jest to sól sodowa kwasu L-askorbinowego (witaminy C) jakości spożywczej. Organiczny związek chemiczny, który jest dobrze przyswajalnym źródłem witaminy C. Stosowany jest jako przeciwutleniacz oraz dodatek do żywności E301. Askorbinian sodu wykazuje odczyn mniej kwaśny dlatego jest polecany jako suplement diety dla osób z problemami żołądkowymi. Uzupełnia niedobór witaminy C ponieważ występuje w łatwiej wchłanianej formie soli sodowej C6H7NaO6.

Zastosowanie

Askorbinian sodu E301 – organiczna sól sodowa witaminy C. Askorbinian sodu jest korzystną alternatywą dla witaminy C ponieważ nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych dla organizmu. Witamina C jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Konieczne jest jej uzupełnianie ponieważ organizm ludzki nie wytwarza jej samodzielnie. Askorbinian sodu jest źródłem łatwo przyswajalnej Witaminy C dlatego pełni rolę przeciwutleniacza w suplementach diety oraz regulatora kwasowości. Dostarczana do organizmu witamina C w formie soli sodowej wykazuje również działanie zobojętniające. Dzięki temu Askorbinian sodu nie wywiera negatywnych skutków i jest łatwiej tolerowany. Regularne stosowanie askorbinianu korzystnie wpływa na układ odpornościowy, krwionośny oraz aktywuje działanie enzymów reguluje procesy syntezy hormonów. Stosowany jest również jako środek ochronny do żywności i napojów. Zabezpiecza żywność przed zmianą zabarwienia i smaku. Askorbinian sodu może być aplikowany doustnie lub w postaci suplementów witaminowo-mineralnych.

Właściwości

CAS: 134-03-2

Wygląd zewnętrzny: Biały lub lekko żółtawy proszek

Zawartość głównego składnika: > 99%

Wzór chemiczny: C6H7NaO6

Masa molekularna: 198.11 g/mol

Metale ciężkie: ≤ 3 ppm

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Polecane produkty

Askorbinian sodu E301 półpaleta 300 kg

Cena netto: 11 919,00 zł
Cena brutto: 14 660,37 zł

Askorbinian sodu E301 paleta 1000 kg

Cena netto: 35 500,00 zł
Cena brutto: 43 665,00 zł

Askorbinian sodu E301 karton 25 kg

Cena netto: 1 095,00 zł
Cena brutto: 1 346,85 zł

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top