Askorbinian sodu, E301

Cena netto: od 1 107,00 zł od 1 107,00 zł
Cena brutto: od 1 361,61 zł od 1 361,61 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Rabat 18.7%
Zapytaj o dostępność
Produkt wyprzedany
Kod produktu: FLN-K-0001

Specyfikacja

  • Opakowanie jednostkowe:
  • Zawartość:
  • Opakowanie zbiorcze:
  • pH:
    0
  • Odczyn:
  • Kolor:
  • Zapach:

O produkcie

Askorbinian sodu E301  – jest to sól sodowa kwasu L-askorbinowego (witaminy C) jakości spożywczej. Organiczny związek chemiczny, który jest dobrze przyswajalnym źródłem witaminy C. Stosowany jest jako przeciwutleniacz oraz dodatek do żywności E301. Askorbinian sodu wykazuje odczyn mniej kwaśny dlatego jest polecany jako suplement diety dla osób z problemami żołądkowymi. Uzupełnia niedobór witaminy C ponieważ występuje w łatwiej wchłanianej formie soli sodowej C6H7NaO6.

Askorbinian sodu, E301

Zastosowanie

Askorbinian sodu E301 – organiczna sól sodowa witaminy C. Askorbinian sodu jest korzystną alternatywą dla witaminy C ponieważ nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych dla organizmu. Witamina C jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Konieczne jest jej uzupełnianie ponieważ organizm ludzki nie wytwarza jej samodzielnie. Askorbinian sodu jest źródłem łatwo przyswajalnej Witaminy C dlatego pełni rolę przeciwutleniacza w suplementach diety oraz regulatora kwasowości. Dostarczana do organizmu witamina C w formie soli sodowej wykazuje również działanie zobojętniające. Dzięki temu Askorbinian sodu nie wywiera negatywnych skutków i jest łatwiej tolerowany. Regularne stosowanie askorbinianu korzystnie wpływa na układ odpornościowy, krwionośny oraz aktywuje działanie enzymów reguluje procesy syntezy hormonów. Stosowany jest również jako środek ochronny do żywności i napojów. Zabezpiecza żywność przed zmianą zabarwienia i smaku. Askorbinian sodu może być aplikowany doustnie lub w postaci suplementów witaminowo-mineralnych.

Właściwości

CAS: 134-03-2

Wygląd zewnętrzny: Biały lub lekko żółtawy proszek

Zawartość głównego składnika: > 99%

Wzór chemiczny: C6H7NaO6

Masa molekularna: 198.11 g/mol

Metale ciężkie: ≤ 3 ppm

Dodaj nową opinię

Review are only issued by customers who have purchased product

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Danych Osobowych jest distripark.com sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu zwrotnego kontaktu – przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na pytanie lub podjęcia tych działań – podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora (art. 6. ust. 1 lit. f RODO) lub podjęcie działań na żądanie Klienta, zmierzających do zawarcia umowy (art. 6. ust. 1 lit. b RODO).

Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej Administratora w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Back to top