Guma guar 50-55 E412

Cena netto: od 429,21 zł od 429,21 zł (1,43 zł / 1 kg)
Cena brutto: od 527,93 zł od 527,93 zł (1,76 zł / 1 kg) w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Rabat 18.7%
Zapytaj o dostępność
Produkt wyprzedany
Kod produktu: FLN-K-0006

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
 • Zawartość:
  300 kg
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Guma guar 50-55 E412 – jest to organiczny związek chemiczny pochodzenia naturalnego z grupy polisacharydów. Zbudowana jest z galaktozy oraz mannozy, które występują w proporcji 1:2. Jest to naturalna substancja zagęszczająca jakości spożywczej stosowana w przetwórstwie rolno-spożywczym. Guma guar jest powszechnie stosowanym dodatkiem do żywności oznaczanym symbolem E412. Wykorzystywana jest w produkcji przetworów owocowo-warzywnych, sosów, nabiału. Jest to substancja emulgująca i stabilizująca konsystencję produktu. 

Guma guar 50-55 E412

Zastosowanie

Guma guar 50-55 E412 – jest naturalnym zagęstnikiem otrzymywanym z nasion rośliny strączkowej „Cyamopsis tetragonoloba”. Guma guar nie posiada zapachu ani smaku dlatego nie zmienia smaku potraw i przetworów których jest składnikiem. Wykorzystywana jest jako substancja zagęszczająca w produkcji dżemów, galaretek, wyrobów cukierniczych. Stosowana jest w produkcji napojów gazowanych, suszonych owoców i warzyw oraz fermentujących produktów śmietanowych. Bardzo łatwo rozpuszcza się w zimnej wodzie i tworzy roztwory o wysokiej lepkości. Wykorzystywane jest to w produkcji mieszanin o konsystencji żelu. Guma guar stosowana jest jako substancja zagęszczająca w produkcji kosmetyków, suplementów diety wspomagających odchudzanie, produktów farmaceutycznych. Guma gurar charakteryzuje się wysoką zawartością błonnika rozpuszczalnego w wodzie. Znajduje to zastosowanie w suplementach diety na odchudzanie, środkach przeczyszczających oraz pastach do zębów. Guma guar nazywana jest również Bio zagęstnikiem. 

Właściwości

Ziarnistość: 50-55 mesh
CAS: 9000-30-0
Wygląd zewnętrzny: biały lub lekko żółty proszek 
Zawartość głównego składnika: min. 79 %
Rozpuszczalność: rozpuszczalna w zimniej wodzie
pH 5,5-7,0
Metale ciężkie: max. 20 ppm
Czystość mikrobiologiczna: przebadane mikrobiologiczne

Dodaj nową opinię

Review are only issued by customers who have purchased product

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Polecane produkty

Administratorem Danych Osobowych jest distripark.com sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu zwrotnego kontaktu – przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na pytanie lub podjęcia tych działań – podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora (art. 6. ust. 1 lit. f RODO) lub podjęcie działań na żądanie Klienta, zmierzających do zawarcia umowy (art. 6. ust. 1 lit. b RODO).

Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej Administratora w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Back to top