POLIkol 1500 Płatki* Środki zmiękczające, humenktanty 1000 kg

Cena netto: 28 635,00 zł (28,64 zł / 1 kg)
Cena brutto: 35 221,05 zł (35,22 zł / 1 kg) w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki

Obecna cena jest najniższą (od 30 dni).

Zapytaj o dostępność

W magazynie: 0 szt.

Kod produktu: PE-01723

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
 • Zawartość:
  1000 kg
 • Opakowanie zbiorcze:
  Worek
 • pH:
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

POLIkol 1500 to produkt należący do grupy polioksyetylenoglikoli (PEG o średniej masie cząsteczkowej wynoszącej 1500) o nazwie INCI: PEG-32. Produkt handlowy jest woskiem o barwie od białej do jasnożółtej. Temperatura krzepnięcia produktu to około 45°C. Produkt rozpuszcza się w wodzie w nieograniczonym stopniu oraz w niskich alkoholach alifatycznych.

Produkt tylko dla firm
POLIkol 1500 Płatki* Środki zmiękczające, humenktanty 1000 kg

Zastosowanie

POLIkol 1500 charakteryzuje się szerokim spektrum właściwości aplikacyjnych. Produkt ten może być stosowany jako solubilizator, lubrykant i dyspergator w kosmetykach, pełniąc funkcję bazy pod kremy, pasty do zębów, podkłady, maseczki, kremy koloryzujące. Znajduje również zastosowanie w lakierach, żelach, odżywkach i preparatach koloryzujących do włosów, a także preparatach stosowanych po opalaniu. Jest kompatybilny z innymi szeroko stosowanymi w kosmetykach środkami nawilżającymi (alkohol cetylowy, gliceryna).

Dzięki bardzo dobrym właściwościom dyspergującym i dobrej rozpuszczalności w wodzie produkt ten polecany jest do łączenia wielu składników aktywnych formulacji. Może pełnić funkcję plastyfikatora i środka wiążącego do mydeł w kostkach, przeciwdziałając ich pękaniu. Zastosowany w perfumach pełni funkcje utrwalacza zapachu, zmniejsza szybkość parowania bardziej lotnych składników kompozycji perfum, powodując jedynie stopniowe zmiany zapachu.

Produkt działa jako humektant – substancja wiążąca wodę w formulacji, na przykład w preparatach do stylizacji włosów. Może być również stosowany jako nośnik substancji aktywnych i środek wiążący w kostkach do zmywarek, tabletkach do prania i solach do kąpieli.

Wykorzystywany jest również jako środek antyadhezyjny w przemyśle przetwórstwa gumy (produkcja opon), tworzyw sztucznych, elastomerów. W procesach obróbki drewna zabezpiecza materiał przed nadmiernym wchłanianiem wody  w transporcie wodnym (spławianie).

POLIkol 1500 znajduje także zastosowanie jako lubrykant w przemyśle spożywczym. Posiada pozytywną opinie międzynarodowych organizacji, takich jak FDA (Food and Drug Administration), która zezwala na stosowanie polietylenoglikolu w formie niebezpośredniego dodatku do żywności na podstawie list CFR 21: 175.105; 175.210; 176.180; 176.200. Należy pamiętać, że produkt może być stosowany zgodnie z podanymi przez organizację definicjami, nie przekraczając maksymalnej dozwolonej dawki.

Produkt jest niesklasyfikowany zgodnie z regulacją CLP.

Dodaj nową opinię

Review are only issued by customers who have purchased product

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Danych Osobowych jest distripark.com sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu zwrotnego kontaktu – przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na pytanie lub podjęcia tych działań – podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora (art. 6. ust. 1 lit. f RODO) lub podjęcie działań na żądanie Klienta, zmierzających do zawarcia umowy (art. 6. ust. 1 lit. b RODO).

Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej Administratora w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Back to top