Siarka granulowana 500 kg

Ocena:
100% of 100
Cena netto: 909,85 zł (1,82 zł / 1 kg)
Cena brutto: 1 119,12 zł (2,24 zł / 1 kg) w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Zapytaj o produkt

W magazynie: 1 szt.

Kod produktu: KOS-00037

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
  Worek
 • Zawartość:
  500 kg
 • Opakowanie zbiorcze:
  Półpaleta 20 worków, paleta 40 worków
 • pH:
  6.5
 • Odczyn:
  Obojętny
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Siarka granulowana 500 kg . Frakcja średnio 4,5 mm. Siarka jako związek chemiczny pełni bardzo ważną funkcję w życiu, prawidłowym rozwoju. Służy do zakwaszania gleby. Jej zadaniem jest pomoc w przyswajaniu z gleby azotu. Ma zastosowanie między innymi przy uprawie jabłoni, które chroni przed chorobą zwaną parchem jabłoni

Zastosowanie

Siarka jest pierwiastkiem rozpowszechnionym w przyrodzie i jako składnik aminokwasów siarkowych (metioniny, cysteiny, cystyny) spełnia bardzo ważne funkcje w kształtowaniu jakości białka roślinnego. Jest składnikiem większości nawozów fosforowych.Zakwaszanie gleby przy użyciu siarki granulowanej.

Siarka granulowana sprawdza się świetnie jako substacja stabilizująca i obniżająca pH gleby przy uprawach roślin wymagających skrajnie niskiego pH ziemi. Siarka granulowana działa wolno i aby była w pełni skuteczna przy zakwaszaniu gleby musi upłynąć trochę czasu od aplikacji. Stosując małe dawki w okresie jesiennym rośliny na zakwaszanym polu mogą już być sadzone wiosną. Przy stosowaniu środka Siarka granulowana w ilości 2,5-3,5kg /10 m2. należy zachować jedno roczną karencję w uprawie roli. Siarka granulowana może być stosowana również kiedy rośliny zostaną już zasadzone ale jednorazowa aplikacja nie może przekraczać 100g/10 m2. Powszechnie Siarka jest używana do zakwaszania gleby, pod hodowle borówki amerykańskie, rododendronów i azalii. Więcej na temat zakwaszania gleby przy użyciu siarki granulowanej w artykule na naszym blogu.

Dezynfekcja szklarni przy użyciu siarki granulowanej

Siarka granulowana jest również stosowana w szklarniach uprawnych oraz w tunelach foliowych do dezynfekcji. Przeprowadza się ją od razu po skończonym okresie wegetacji poprzez gazowanie dwutlenkiem siarki. Siarkę należy wymieszać z saletrą potasową lub nadmanganianem potasu. Mieszaninę powinno rozłożyć się równomiernie w szklarni lub tunelach na blachach z metalu bądź tacach. Mieszaninę podpalamy poczynając od tacy położonej najdalej od wejścia. Proces ten należy wykonywać w temperaturze 20 stopni. Po wypaleniu mieszanki siarki granulowanej po upływie 24 godzin pomieszczenie należy przewietrzyć rośliny wykarczować. Dawka stosowana powinna wynosić 15 g/m3 kubatury obiektu. Opary siarki są trujące. Nie należy przebywać na ternie szklarni podczas zabiegu. Więcej na temat dezynfekcji w szklarniach z użyciem siarki granulowanej w artykule na naszycm blogu.

Właściwości

Parametry jakościowe siarki granulowanej
Postać (kształt): granulki
Barwa: żółta z odcieniem żółtoszarym
Zawartość siarki, nie mniej niż: 99,95 %.
Uziarnienie frakcji:
Klasa ziarna powyżej 0,5 mm do 6,3 mm, nie mnie niż 90 %.
Przesiew 0,5 mm oraz klasa ziarna powyżej 6,3 mm do 10mm, nie wiecej niż 10 %.

Środki ostrożności

Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia:

 • H315 Działa drażniąco na skórę.

Zwroty wskazujące środki ostrożności:

 • P280 Stosować rękawice ochronne/odzież ochronna/ochronę oczu/ochronę twarzy.

 • P302+P352 W przypadku dostania się na skórę: Umyć duża ilością wody z mydłem.

 • P332+P313 W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry: Zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza.

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top