Superplastyfikator BG40 FF

Cena netto: od 800,00 zł od 800,00 zł
Cena brutto: od 984,00 zł od 984,00 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Rabat 18.7%
Zapytaj o dostępność
Produkt wyprzedany
Kod produktu: RO-K-0004

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
 • Zawartość:
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Superplastyfikator BG40 FF jest głównie stosowany w przemyśle budowlanym jako domieszka upłynniająca i uplastyczniająca mieszankę betonową oraz zaprawę cementową. Stosując Superplastyfikator BG40 FF można wyprodukować beton odporny na działanie substancji agresywnych i mrozu oraz beton odporny na ścieranie, który charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością. Znajduje również zastosowanie przy produkcji płyt kartonowo-gipsowych.

Produkt na zamówienie, czas realizacji 5-7 dni roboczych licząc od daty potwierdzenia zamówienia.

Zastosowanie

Superplastyfikator BG40 FF jest 40 % roztworem wodnym soli sodowej polikondensatu formaldehydowych kwasów naftalenosulfonowych (NSF) o bardzo niskim stężeniu wolnych siarczanów i chlorków, a jego ogromną zaletą jest bardzo niskie stężenie wolnego formaldehydu (maksymalnie 50 ppm). Wykazuje wysoką efektywność jako plastyfikator mieszanki betonowej, poprawiając jej urabialność przy zachowaniu stałego stosunku wody do cementu i jednocześnie nie pogarszając wytrzymałości betonu stwardniałego na ściskanie. Dzięki temu można uzyskać oszczędności w kosztach pracy podczas wypompowywania mieszanki. Jednak głównym składnikiem wpływającym na cenę betonu jest cement, którego ilość w recepturze można zredukować używając Superplastyfikatora BG40 FF. Domieszka ta pozwala na obniżenie ilość użytej wody zarobowej nawet o 25%, zmniejszając jednocześnie zużycie cementu (przy zachowaniu stałego stosunku wodno-cementowego). Podobną właściwość wykazuje ona w mieszance z gipsem podczas produkcji płyt kartonowo-gipsowych. Redukuje on ilość wody używanej przy produkcji płyt bez pogarszania upłynnienia mieszanki gipsowej oraz czasu wiązania i przyczepności warstwy gipsowej do papieru, obniżając przy tym koszty poprzez skrócenie czasu suszenia płyt. Innym ważnym aspektem w produkcji betonu jest zachowanie urabialności mieszanki betonowej w czasie. Dzięki właściwościom opóźniającym wiązanie cementu, którymi cechuje się superplastyfikator, możliwe jest przedłużenie urabialności, a w związku z tym również transport mieszanki betonowej na większe odległości nawet w okresie letnim. Istotą konstrukcji betonowej jest jej trwałość i wytrzymałość, które ulegają poprawie gdy zastosujemy domieszkę. Z badań wynika, że beton stwardniały z domieszką Superplastyfikatora BG40 FF ma wytrzymałość na ściskanie nawet o 30% wyższą w porównaniu do betonu bez domieszki. Dzięki bardzo niskiemu stężeniu chlorków, produkt nie przyczynia się do korozji stalowych wzmocnień w konstrukcjach betonowych. Ponadto pozwala na wykonanie mieszanki betonowej w temperaturze powietrza do -5°C bez zahamowania hydratacji cementu.
Zastosowanie Superplastyfikatora BG40 FF pozwala wyprodukować tani i przyjazny środowisku beton, który jednocześnie charakteryzuje się bardzo dobrymi wytrzymałościami i właściwościami reologicznymi. Jest on głównie rekomendowany do wytwarzania betonu towarowego, prefabrykatów, zapraw cementowych oraz wyrobów gipsowych, m.in. płyt kartonowo-gipsowych.

Właściwości

Nazwa chemiczna: Polimer soli sodowej kwasu naftalenosulfonowego z formaldehydem 
Numer CAS: 9084-06-4
Numer WE: Polimer
Stan skupienia: Ciecz.
Barwa: Brązowy. [Ciemny]
Zapach: Charakterystyczny. [Łagodny]
pH: 7.5 do 10.5 [Stęż. (%w/w): 5%]
Gęstość: 1.19 do 1.205 g/cm3 [20°C] 
Rozpuszczalność: Rozpuszczalny w następujących materiałach: zimnej wodzie, gorąca woda i metanol.

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top