Superplastyfikator BG40 FF

Cena netto: od 1 130,00 zł od 1 130,00 zł
Cena brutto: od 1 389,90 zł od 1 389,90 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Rabat 18.7%
Zapytaj o dostępność
Produkt wyprzedany
Kod produktu: RO-K-0004

Specyfikacja

  • Opakowanie jednostkowe:
  • Zawartość:
  • Opakowanie zbiorcze:
  • pH:
    0
  • Odczyn:
  • Kolor:
  • Zapach:

O produkcie

Superplastyfikator BG40 FF jest głównie stosowany w przemyśle budowlanym jako domieszka upłynniająca i uplastyczniająca mieszankę betonową oraz zaprawę cementową. Stosując Superplastyfikator BG40 FF można wyprodukować beton odporny na działanie substancji agresywnych i mrozu oraz beton odporny na ścieranie, który charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością. Znajduje również zastosowanie przy produkcji płyt kartonowo-gipsowych.

Produkt na zamówienie, czas realizacji 5-7 dni roboczych licząc od daty potwierdzenia zamówienia.

Superplastyfikator BG40 FF

Zastosowanie

Superplastyfikator BG40 FF jest 40 % roztworem wodnym soli sodowej polikondensatu formaldehydowych kwasów naftalenosulfonowych (NSF) o bardzo niskim stężeniu wolnych siarczanów i chlorków, a jego ogromną zaletą jest bardzo niskie stężenie wolnego formaldehydu (maksymalnie 50 ppm). Wykazuje wysoką efektywność jako plastyfikator mieszanki betonowej, poprawiając jej urabialność przy zachowaniu stałego stosunku wody do cementu i jednocześnie nie pogarszając wytrzymałości betonu stwardniałego na ściskanie. Dzięki temu można uzyskać oszczędności w kosztach pracy podczas wypompowywania mieszanki. Jednak głównym składnikiem wpływającym na cenę betonu jest cement, którego ilość w recepturze można zredukować używając Superplastyfikatora BG40 FF. Domieszka ta pozwala na obniżenie ilość użytej wody zarobowej nawet o 25%, zmniejszając jednocześnie zużycie cementu (przy zachowaniu stałego stosunku wodno-cementowego). Podobną właściwość wykazuje ona w mieszance z gipsem podczas produkcji płyt kartonowo-gipsowych. Redukuje on ilość wody używanej przy produkcji płyt bez pogarszania upłynnienia mieszanki gipsowej oraz czasu wiązania i przyczepności warstwy gipsowej do papieru, obniżając przy tym koszty poprzez skrócenie czasu suszenia płyt. Innym ważnym aspektem w produkcji betonu jest zachowanie urabialności mieszanki betonowej w czasie. Dzięki właściwościom opóźniającym wiązanie cementu, którymi cechuje się superplastyfikator, możliwe jest przedłużenie urabialności, a w związku z tym również transport mieszanki betonowej na większe odległości nawet w okresie letnim. Istotą konstrukcji betonowej jest jej trwałość i wytrzymałość, które ulegają poprawie gdy zastosujemy domieszkę. Z badań wynika, że beton stwardniały z domieszką Superplastyfikatora BG40 FF ma wytrzymałość na ściskanie nawet o 30% wyższą w porównaniu do betonu bez domieszki. Dzięki bardzo niskiemu stężeniu chlorków, produkt nie przyczynia się do korozji stalowych wzmocnień w konstrukcjach betonowych. Ponadto pozwala na wykonanie mieszanki betonowej w temperaturze powietrza do -5°C bez zahamowania hydratacji cementu.
Zastosowanie Superplastyfikatora BG40 FF pozwala wyprodukować tani i przyjazny środowisku beton, który jednocześnie charakteryzuje się bardzo dobrymi wytrzymałościami i właściwościami reologicznymi. Jest on głównie rekomendowany do wytwarzania betonu towarowego, prefabrykatów, zapraw cementowych oraz wyrobów gipsowych, m.in. płyt kartonowo-gipsowych.

Właściwości

Nazwa chemiczna: Polimer soli sodowej kwasu naftalenosulfonowego z formaldehydem 
Numer CAS: 9084-06-4
Numer WE: Polimer
Stan skupienia: Ciecz.
Barwa: Brązowy. [Ciemny]
Zapach: Charakterystyczny. [Łagodny]
pH: 7.5 do 10.5 [Stęż. (%w/w): 5%]
Gęstość: 1.19 do 1.205 g/cm3 [20°C] 
Rozpuszczalność: Rozpuszczalny w następujących materiałach: zimnej wodzie, gorąca woda i metanol.

Dodaj nową opinię

Review are only issued by customers who have purchased product

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Danych Osobowych jest distripark.com sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu zwrotnego kontaktu – przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na pytanie lub podjęcia tych działań – podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora (art. 6. ust. 1 lit. f RODO) lub podjęcie działań na żądanie Klienta, zmierzających do zawarcia umowy (art. 6. ust. 1 lit. b RODO).

Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej Administratora w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Back to top