Żelazocyjanek potasu trójwodny techniczny, 300 kg

Ocena:
100% of 100
Cena netto: 7 317,07 zł (24,39 zł / 1 kg)
Cena brutto: 9 000,00 zł (30,00 zł / 1 kg) w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Zapytaj o dostępność

W magazynie: 0 szt.

Kod produktu: ZP-0003

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
  Worek
 • Zawartość:
  300 kg
 • Opakowanie zbiorcze:
  Półpaleta 12 worków 25 kg
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Żelazocyjanek potasu trójwodny techniczny – nieorganiczny związek chemiczny, sól kompleksowa. Stosowany jako środek antyzbrylający np. do soli drogowej. Do produkcji pigmentów takich jak błękit pruski, charakteryzujący się mocnym niebieskim odcieniem. W przemyśle galwanicznym jako komponent kąpieli galwanicznej. W analizie chemicznej stosowany jako odczynnik laboratoryjny.

Żelazocyjanek potasu dostępny jest w opakowaniach:

Produkt na zamówienie, czas realizacji 5 dni licząc od daty potwierdzenia zamówienia.

Promocja
Żelazocyjanek potasu trójwodny techniczny, 300 kg

Zastosowanie

Żelazocyjanek potasu trójwodny, (inaczej heksacyjanożelazian (II) potasu uwodniony), K4[Fe(CN)6]*3H2O -żółta krystaliczna sól Gmelina - jest to sól kompleksowa. Atomem centralnym jest żelazo, a ligandami sześć anionów cyjankowych. Dobrze rozpuszczalny w wodzie. Pod wpływem promieni UV zmienia barwę z żółtej na niebieską. Jest bardzo trwałym kompleksem, który nie przejawia wysokiej toksyczności.

Po podgrzaniu powyżej 80 oC przechodzi w związek bezwodny, posiada właściwości redukujące. Stosuje się go do wyrobu pigmentów takich jak: błękit pruski, błękit żelazowy, w kąpielach galwanicznych, w fotografii klasycznej w technice cyjanotypia oraz w analizie chemicznej jako odczynnik chemiczny.

Jest dodatkiem do żywności jako antyzbrylacz. Najczęściej spotkamy się z żelazocyjankiem potasu w soli kuchennej, która jest również wzbogacana jodkami i fluorkami. Higroskopijność chlorku sodu z dodatkami jest duża i dochodzi do jej zbrylania, dzięki dodatkowi żelazocyjanku potasu symbol E 536 sól jest sypka i łatwo się przesypuje. Stosowany jest również w stomatologii jako preparat do ochrony zębów mlecznych u dzieci.

Właściwości

Numer CAS: 14459-95-1
Forma: ciało stałe
Kolor: jasnożółty
Zapach: bez zapachu
pH: około 9,5 (100 g/l H2O w 20°C)
Zawartość głównego składnika: >=99
Temperatura topnienia: około 70°C (wydzielenie wody krystalizacyjnej)
Temperatura wrzenia: rozkład >70°C
Gęstość: 2,85 g/cm3 (w 20°C)
Ciężar nasypowy: około 950 - 1050 kg/m3
Rozpuszczalność:
w wodzie: 289 g/l (20°C), około 900 g/l (96°C)
w rozpuszczalnikach organicznych: brak danych

Powyższe parametry mają wyłącznie charakter informacyjny, nie są ofertą handlową w rozumieniu art. 71 k.c. i nie zastępują parametrów zawartych w Specyfikacji Technicznej Wyrobu.

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top