Żelazocyjanek potasu trójwodny techniczny, 25 kg
Obecna cena jest najniższą (od 30 dni).
W magazynie: 1 szt.
Specyfikacja
- Opakowanie jednostkowe:Worek
- Zawartość:25 kg
- Opakowanie zbiorcze:Półpaleta 12 worków, paleta 40 worków
O produkcie
Żelazocyjanek potasu trójwodny techniczny – nieorganiczny związek chemiczny, sól kompleksowa. Stosowany jako środek antyzbrylający np. do soli drogowej. Do produkcji pigmentów takich jak błękit pruski, charakteryzujący się mocnym niebieskim odcieniem. W przemyśle galwanicznym jako komponent kąpieli galwanicznej. W analizie chemicznej stosowany jako odczynnik laboratoryjny.
Żelazocyjanek potasu dostępny jest w opakowaniach:
Produkt na zamówienie, czas realizacji 5 dni licząc od daty potwierdzenia zamówienia.
Zastosowanie
Żelazocyjanek potasu trójwodny, (inaczej heksacyjanożelazian (II) potasu uwodniony), K4[Fe(CN)6]*3H2O -żółta krystaliczna sól Gmelina - jest to sól kompleksowa. Atomem centralnym jest żelazo, a ligandami sześć anionów cyjankowych. Dobrze rozpuszczalny w wodzie. Pod wpływem promieni UV zmienia barwę z żółtej na niebieską. Jest bardzo trwałym kompleksem, który nie przejawia wysokiej toksyczności.
Po podgrzaniu powyżej 80 oC przechodzi w związek bezwodny, posiada właściwości redukujące. Stosuje się go do wyrobu pigmentów takich jak: błękit pruski, błękit żelazowy, w kąpielach galwanicznych, w fotografii klasycznej w technice cyjanotypia oraz w analizie chemicznej jako odczynnik chemiczny.
Jest dodatkiem do żywności jako antyzbrylacz. Najczęściej spotkamy się z żelazocyjankiem potasu w soli kuchennej, która jest również wzbogacana jodkami i fluorkami. Higroskopijność chlorku sodu z dodatkami jest duża i dochodzi do jej zbrylania, dzięki dodatkowi żelazocyjanku potasu symbol E 536 sól jest sypka i łatwo się przesypuje. Stosowany jest również w stomatologii jako preparat do ochrony zębów mlecznych u dzieci.
Właściwości
Numer CAS: 14459-95-1
Forma: ciało stałe
Kolor: jasnożółty
Zapach: bez zapachu
pH: około 9,5 (100 g/l H2O w 20°C)
Zawartość głównego składnika: >=99
Temperatura topnienia: około 70°C (wydzielenie wody krystalizacyjnej)
Temperatura wrzenia: rozkład >70°C
Gęstość: 2,85 g/cm3 (w 20°C)
Ciężar nasypowy: około 950 - 1050 kg/m3
Rozpuszczalność:
w wodzie: 289 g/l (20°C), około 900 g/l (96°C)
w rozpuszczalnikach organicznych: brak danych
Powyższe parametry mają wyłącznie charakter informacyjny, nie są ofertą handlową w rozumieniu art. 71 k.c. i nie zastępują parametrów zawartych w Specyfikacji Technicznej Wyrobu.
Dodaj nową opinię