Czyszczenie gresu

BuzilKażdy typ powierzchni wymaga regularnego czyszczenia i pielęgnacji, aby wygląd estetyczny nie został popsuty przez trwale wnikające zabrudzenia. Niektóre powierzchnie, szczególnie te porowate, są bardziej podatne na zabrudzenia. Do tych powierzchni zaliczamy gres, a także płytki antypoślizgowe.


Spis treści:

Co to jest gres?

Czy gres jest łatwy w czyszczeniu?

Jak czyścić gres?

Produkty przeznaczone do czyszczenia gresu.

Co to jest gres?

Gres - płytki ceramiczne wypalane w wysokiej temperaturze o mikroporowatej strukturze charakteryzujące się niską nasiąkliwością i wysoką odpornością na ścieranie. Płytki gresowe są atrakcyjną alternatywą dla zwykłych płytek ceramicznych, ponieważ są od nich wytrzymalsze i bardziej odporne na mróz. Można je stosować zarówno wewnątrz domu jak i na zewnątrz na balkonach czy tarasach. Gres występuje w wielu odmianach, kolorach, stylach i formatach. To rozwiązanie dla osób ceniących sobie elegancję, jakość i dowolność w wyborze wielkości i kształtu płytek.

Czy gres jest łatwy w czyszczeniu?

Płytki gresowe, choć uważane za jeden z najbardziej odpornych materiałów, to jak każdy element użytkowy wymagają odpowiedniej troski. Z jednej strony posiadają wiele zalet wizualnych oraz użytkowych, natomiast z drugiej strony mogą być podatne na zabrudzenia, szczególnie gdy wybraliśmy gres polerowany. Zwiększona mikroporowatość, ma bezpośredni wpływ na łatwiejsze przenikanie zabrudzeń. Prowadzić to może do poszarzania powierzchni płytki. Z biegiem czasu wnikające zabrudzenia mogą być bardzo trudne do usunięcia, a czasem wręcz nie możliwe. Jednakże odpowiednia pielęgnacja i regularne czyszczenie gresu niemal zupełnie eliminuje problem. Od czego zacząć?

Jak czyścić gres?

Codzienna eksploatacja gresu w pierwszej kolejności wymaga zwykłych systematycznych prac porządkowych, czyli regularnego odkurzania.

Odkurzoną podłogę należy myć dedykowanym płynem do czyszczenia gresu, które skutecznie usuną zabrudzenia i nie pozostawią na powierzchni smug czy warstwy używanego preparatu.  W miejscach, których zazwyczaj roznoszone jest błoto lub przynoszony pod butami smar czy olej, należy używać intensywnych preparatów, które z jednej strony zadziałają na plamy, a z drugiej strony nie pozostawią przebarwień na powierzchni. W tym wypadku warto wybierać sprawdzone produkty, które nie zniszczą nam naszych płytek. Warto również zrobić próbę płynu, który zakupiliśmy, na mało widocznym miejscu płytek, sprawdzając czy dany płyn nie wybarwia naszego koloru.

Produkty przeznaczone do czyszczenia gresu.

Do prawidłowej pielęgnacji gresu zalecane jest stosowanie dedykowanego środka czyszczącego wraz z ściereczkami z mikrofazy. Do mycia bieżącego oraz intensywnego automatami czyszczącymi, jako optymalny sposób czyszczenia, polecamy stosowanie systemu Erol® w połączeniu z padami z mikrofazy.  Zasadowy płyn do czyszczenia gresu Buzil Erol® G490 jest intensywnym, zasadowym (pH 12,5) środkiem przeznaczonym do czyszczenia gresu.  Doskonale sprawdza się przy wszelkiego rodzaju porowatych powierzchniach odpornych na działanie zasad. Posiada właściwości niskopieniące oraz wiążące brud. Głęboko wnika w pory czyszczonej powierzchni zwalczając nawet najtrwalsze zabrudzenia, np. olej czy tłuszcz. 

Zasadowy płyn do czyszczenia gresu Buzil Erol® G490 najlepiej sprawdza się przy stosowaniu w systemie z kwasowym, niskopiennym płynem Erolcid® G491. Kwaśny produkt Erolcid® G 491 usuwa osady z cementu, rdzy i kamienia zarówno w przypadku gresu, płytek antypoślizgowych jak również innych materiałów odpornych na działanie kwasów. Za pomocą obu tych produktów, czyli systemu Erol®, osiąga się perfekcyjny, czysty wygląd nawierzchni.

 

Produkty systemu Buzil Erol:

Buzil Erol

<< Poprzedni     Powrót do bloga     Następny>>

belka

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.

Back to top