Żel czy tabletki do zmywarki?

Żel czy tabletki do zmywarki

Odwieczny dylemat „kobiety pracującej” żel czy tabletki do zmywarki? Świat stawia przed nami tyle dylematów i pytań bez odpowiedzi. Kobiety wzięły sprawy w swoje ręce i dzięki Josephine Cochrane, hura, mamy zmywarkę do naczyń. Amerykańska „pani domu” opatentowała ją w 1886 roku. Dalej poszło już z górki - tabletki, kapsułki do zmywarki, sól do zmywarek, zapachy odświeżające, żele czyszczące, żele do mycia naczyń w zmywarkach...

Jak w tym wszystkim nie zwariować? Zajmijmy się jednym prostym tematem: tabletki do zmywarki czy żel?

Powszechnie stosowane są tabletki, kapsułki do zmywarki. W większości przypadków posiadają wiele własności: nabłyszczają, nadają połysk, usuwają nieprzyjemne zapachy, usuwają zanieczyszczenia, zmiękczają wodę. Skład tabletki jest tak dobrany, aby wyczyścić zmywarkę pełną brudnych naczyń. A co kiedy nie mamy zmywarki pełnej brudnych naczyń ? Możemy wówczas zastosować ekonomiczny sposób mycia i wybrać żel do zmywarki, którego dawkę dobieramy do stopnia zabrudzenia i ilości naczyń. Żel do mycia naczyń w zmywarkach jest doskonałą alternatywą dla kapsułek, ponieważ idealnie się rozpuszcza dzięki czemu jest równomiernie rozprowadzany w całej zmywarce. Bez obawy - zawartość składników myjących w żelu i w kapsułce jest na porównywalnym poziomie, więc nie ma problemu ze skutecznością. Żel szybko się rozpuszcza już w niskich temperaturach, więc można zastosować energooszczędny program myjący.

Czy zdarzyło Wam się kiedyś, że tabletka została nierozpuszczona w koszyczku zmywarki ? Jeżeli tak to świetnym rozwiązaniem jest żel do mycia naczyń w zmywarkach Flo, który dotrze skutecznie do wszystkich zabrudzeń. Flo żel do mycia naczyń to nowoczesny środek czyszczący z dodatkową funkcją nabłyszczania i usuwania nieprzyjemnych zapachów. Żel Flo nie zawiera fosforanów dzięki czemu jest przyjazny dla środowiska.

Ważna zasada!

Pod żadnym pozorem nie stosujemy zwykłego płynu do mycia naczyń do zmywania naczyń w zmywarce, a wyłącznie specjalne produkty dedykowane do zmywarek. Zastosowanie zwykłego płynu może nieodwracalnie uszkodzić zmywarkę. Poniżej link do artykułu o tym jakie mogą być skutki użycia płynu do mycia naczyń.

https://distripark.com/aktualnosci/czy-mozna-wlac-plyn-do-mycia-naczyn-do-zmywarki

 

Żel do mycia naczyń w zmywarkach Flo All in One 750 ml dostępny w  distripark.com.

 

 

<< Poprzedni     Powrót do bloga     Następny>>

belka

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.

Back to top