Aspartam, E 951 25 kg

Ocena:
100% of 100
Cena netto: 3 125,00 zł (125,00 zł / 1 kg)
Cena brutto: 3 843,75 zł (153,75 zł / 1 kg) w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Zapytaj o dostępność

W magazynie: 0 szt.

Kod produktu: CUK-0004

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
  Worek
 • Zawartość:
  25 kg
 • Opakowanie zbiorcze:
  Półpaleta 12 worków 25 kg, paleta 40 worków x 25 kg
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Aspartam, E 951 25 kg - Aspartam inaczej ester metylowy L-asparagino-L-fenyloalaniny, o wzorze chemicznym C14H18N2O5 to organiczny związek chemiczny, który na produktach spożywczych oznaczony jest kodem E951. Aspartam stosowany jest jako słodzik w produktach niskokalorycznych takich jak np. napoje gazowane lub gumy do żucia. Występuje również w wędlinach, rybach, konserwach rybnych. Znajduje zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym wchodzi w skład większości tabletek musujących. 

Zastosowanie

Aspartam czyli ester metylowy dipeptydu Asp-Phe (L-aspargino-L-fenyloalaniny) jest to związek chemiczny, który stosowany jest jako słodzik, znany na produktach spożywczych jako E951. Fenyloalanina, asparagina oraz inne kwasy metylowe są w dzisiejszych czasach bardzo powszechne w produktach spożywczych. Z aspartamem możemy się spotkać w produktach takich jak napoje niskokaloryczne, gumy do żucia, napoje bezalkoholowe, słodziki stołowe oraz ostatnio coraz częściej w lekarstwach, zwłaszcza w tabletkach musujących.
Aspartam, sztuczny środek słodzący wynaleziony został w 1965 roku przez Jamesa M. Schlattera, chemika pracującego dla G.D. Searle & Company. Chemik uzyskał aspartam w ramach badań podczas których poszukiwał leku na wrzody. Jego słodycz odkrył w momencie, kiedy wbrew zasadom BHP polizał własny palec ubrudzony tym właśnie związkiem. W 1985 roku firma farmaceutyczna G.D Searle została przejęta przez koncern Monsanto, który kontynuował produkcję aspartamu pod nazwą NutraSweet Company.

Właściwości

 • Numer CAS: 22839-47-0,
 • Postać: ciało stałe,
 • Kolor: biały,
 • Zapach i smak: brak zapachu, słodki smak,
 • Produkt  wysyłany do klienta w kartonie.

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Polecane produkty

Promocja

Aspartam, E951 1000 kg

68 207,32 zł Cena netto: 92 487,80 zł
83 895,00 zł

Aspartam, E 951 300 kg

Cena netto: 28 948,78 zł
Cena brutto: 35 607,00 zł

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top