Izoaskorbinian sodu E316

Cena netto: od 560,63 zł od 560,63 zł
Cena brutto: od 689,57 zł od 689,57 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Rabat 18.7%
Zapytaj o dostępność
Produkt wyprzedany
Kod produktu: FLN-K-0004

Specyfikacja

  • Opakowanie jednostkowe:
  • Zawartość:
  • Opakowanie zbiorcze:
  • pH:
    0
  • Odczyn:
  • Kolor:
  • Zapach:

O produkcie

Izoaskorbinian sodu E316  – otrzymywana syntetycznie sól sodowa kwasu izoaskorbinowego jakości spożywczej. Jest to syntetyczny odpowiednik askorbinianu sodu. Izoaskorbinian sodu jest substancją z grupy konserwantów. Stosowana jest jako antyoksydant w produkcji przetworów mięsnych i rybnych. Dobrze stabilizuje barwę wypieków, napojów gazowanych oraz mrożonych owoców. Dodatek do żywności E316 jest składnikiem konserw rybnych i produktów garmażeryjnych.


Izoaskorbinian sodu E316

Zastosowanie

Izoaskorbinian sodu E316 – dodatek do żywności z grupy konserwantów nazywany również Erytrobinianem sodu. Jest bezpieczny dla człowieka Przedłuża świeżość konserwowanej żywności. Wykazuje dobre właściwości przeciwutleniające i stabilizujące. Jest również składnikiem kosmetyków np. pomadek do ust. Wykorzystywany jest w przetwórstwie żywności jako składnik stabilizujący kolor oraz smak. Zapobiega tworzeniu się rakotwórczych nitrozoamin. Stosowany jest jako składnik obniżający korozję metalowych opakowań. Stabilizuje klarowność soków i wina w trakcie przechowywania.

Właściwości

CAS: 6381-77-7
Wygląd zewnętrzny: biały, krystaliczny proszek
Zawartość głównego składnika: > 98 % 
Wzór: C6H7NaO6
Masa molwa: 198,11 g/mol
Metale ciężkie: max. 10 ppm

Dodaj nową opinię

Review are only issued by customers who have purchased product

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Danych Osobowych jest distripark.com sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu zwrotnego kontaktu – przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na pytanie lub podjęcia tych działań – podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora (art. 6. ust. 1 lit. f RODO) lub podjęcie działań na żądanie Klienta, zmierzających do zawarcia umowy (art. 6. ust. 1 lit. b RODO).

Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej Administratora w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Back to top