Kwas jabłkowy syntetyczny, E296 - 25 kg

Cena netto: 303,75 zł (12,15 zł / 1 kg)
Cena brutto: 373,61 zł (14,94 zł / 1 kg) w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Zapytaj o dostępność

W magazynie: 0 szt.

Kod produktu: SCH-0007

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
  Worek
 • Zawartość:
  25 kg
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Kwas jabłkowy – sklasyfikowany jako dodatek do żywności, który został określony kodem E296. Występuje w formie krystalicznego proszku bądź granulek, o barwie białej bądź prawie białej. Jest wykorzystywany w przemyśle spożywczym – w cukiernictwie, piekarnictwie, dodatkowo jako konserwant oraz jako dodatek technologiczny.

Minimum logistyczne czyli minimalna ilość możliwa do zamówienia to 50 kg /2 worki

Produkt tylko dla firm

Zastosowanie

Kwas jabłkowy syntetyczny – sklasyfikowany jako dodatek do żywności, określony kodem E296. Kwas jabłkowy posiada szerokie spektrum zastosowania np. w kosmetyce, farmacji, ale głównie jako dodatek do żywności. E296 głównie wykorzystywany jest przez producentów żywności np. do napojów, wyrobów piekarniczych i cukierniczych, deserów – przetworów, dżemów oraz do galaretek owocowych. Doskonale sprawdza się jako konserwant do owoców i warzyw. Również służy jako dodatek technologiczny. Występuje w postaci krystalicznego proszku bądź granulek. Smak określa się jako kwaśny, występuje w barwie białek bądź prawie białej. Ważne jest aby przechowywać produkt w temperaturze pokojowej – w suchym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Przechowywanie produktu w warunkach określonych powyżej, wówczas data przydatności produktu do zużycia wynosi 2 lata od daty produkcji. Niniejszy zapis ma charakter informacyjny. Użytkownik powinien przed zastosowaniem przebadać przydatność oraz dopuszczalne zastosowania danego produktu w planowanej aplikacji.

Właściwości

Forma: białe lub prawie białe granulki
Zapach: bezwonny
Stan skupienia: ciało stałe
pH: 2,3 (r-r 10g/l)
Rozpuszczalność w wodzie w 20˚C: 558g/l
Masa cząsteczkowa: 134,09

Środki ostrożności

Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia:

 • H319 – działa drażniąco na oczy.

Zwroty określające warunki bezpiecznego stosowania:

 • P280 – Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy.
 • P305+P351+P338 – W przypadku dostania się do oczu: ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je ławo usunąć. Nadal płukać.
 • P337+P313 – W przypadku utrzymywania się działania drażniącego na oczy: Zasięgnąć porady/zgłosić się po opiekę lekarza.
 • P264b – Dokładnie umyć ciało po użyciu.

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Polecane produkty

Promocja

Kwas jabłkowy syntetyczny, E296 - 300 kg

2 821,07 zł Cena netto: 3 545,87 zł
3 469,92 zł

Kwas jabłkowy syntetyczny, E296 - 1000 kg

Cena netto: 11 944,49 zł
Cena brutto: 14 691,72 zł
Produkt tylko dla firm

Kwas jabłkowy syntetyczny, E296 - 24000 kg

Cena netto: 279 024,00 zł
Cena brutto: 343 199,52 zł

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top