Kwas askorbinowy E300

Cena netto: od 486,99 zł od 486,99 zł
Cena brutto: od 599,00 zł od 599,00 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Zapytaj o dostępność
Produkt wyprzedany
Kod produktu: KW-K-0001

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
 • Zawartość:
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Kwas askorbinowy E300 - kwas L-askorbinowy czyli Witamina C lewoskrętna o wzorze chemicznym C6H8O6. Witamina C jest dodatkiem do żywności należącym do kategorii przeciwutleniaczy i regulatorów kwasowości o numerze E300. Swoje zastosowanie znajduje w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym oraz jako odczynnik laboratoryjny. Kwas askorbinowym jest silnym przeciwutleniaczem, który spowalnia procesy starzenia.  W przemyśle spożywczym stosowany jako przeciwutleniacz oraz regulator kwasowości. Produkt jakości spożywczej. Cena zawiera koszt opakowania.

Promocja

Zastosowanie

Kwas askorbinowy nazwa zwyczajowa Witamina C. Jest całkowicie rozpuszczalna w wodzie, co powoduje łatwy proces formulacji produktów farmaceutycznych, suplementów diety, produktów spożywczych. Stosowany w browarnictwie jako regulator pH. W dużych ilościach wykorzystywana jest przez producentów żywności oraz napojów. Witaminę C dodaje się praktycznie do wszystkich produktów spożywczych , aby wzbogacić ich skład w ten związek i wydłużyć ich trwałość. W farmacji oraz w produktach kosmetycznych np. kremach, zwalcza wolne rodniki i tym samym hamuje procesy starzenia skóry jak również powstawanie zmarszczek. Kwas L-askorbinowy jest bazą do produkcji soli oraz estrów, które wykorzystywane są w przemyśle spożywczym jako środki przeciwutleniające i regulatory kwasowości. Producenci przetworów owocowych witaminę C dodają do dżemu, soków, przecierów. Przeciwutleniacz jakim jest kwas askorbinowy ma za zadania przedłużyć trwałość produktów spożywczych poprzez hamowanie reakcji utleniania. Posiada właściwości regulujące kwasowość i przeciwutleniające dlatego powszechnie stosowany jest jako dodatek do żywności o symbolu E300. Ogranicza niekorzystne zmiany chemiczne w takich produktach jak tłuszcze, owoce i warzywa. Chroni produkty spożywcze przed przebarwieniami, brunatnieniem. Posiada również działanie zakwaszające lub konserwujące. Hamuje tworzenie się trujących nitrozoamin w peklowanych mięsach oraz zachowuje ich naturalny kolor. Używana również do uzdatniania wody w basenie.

Właściwości witaminy C/kwasu askorbinowego:

 • konserwuje żywność (przedłuża termin przydatności do spożycia)
 • reguluje kwasowość (regulator pH)
 • zachowuje naturalną barwę produktów
 • posiada właściwości antyoksydacyjne oraz redukujące
 • zwalcza powstawanie wolnych rodników
 • naturalny i ekologiczny dodatek do żywności

Właściwości

Nazwa substancji: kwas l-askorbinowy Numer CAS: 50-81-7 Numer WE: 200-066-2 Forma: ciało stałe Kolor: biały Zapach: bez zapachu pH: około 2,2 - 2,5 (50 g/l H2O, 20°C) Gęstość: ~1,65g/cm³ Ciężar nasypowy: około 500 - 900 kg/m³ Rozpuszczalność: w wodzie: 330 g/l (24°C) w rozpuszczalnikach organicznych: w etanolu: 20 g/l (20°C)

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top