Kwas askorbinowy E300, witamina C

Cena netto: od 888,55 zł od 888,55 zł
Cena brutto: od 1 092,92 zł od 1 092,92 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Rabat 18.7%
Zapytaj o dostępność
Produkt wyprzedany
Kod produktu: KW-K-0001

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
 • Zawartość:
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Kwas askorbinowy E300, Witamina C - kwas L-askorbinowy czyli Witamina C lewoskrętna o wzorze chemicznym C6H8O6. Witamina C jest dodatkiem do żywności należącym do kategorii przeciwutleniaczy i regulatorów kwasowości o numerze E300. Swoje zastosowanie znajduje w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym oraz jako odczynnik laboratoryjny. Kwas askorbinowym jest silnym przeciwutleniaczem, który spowalnia procesy starzenia.  W przemyśle spożywczym stosowany jako przeciwutleniacz oraz regulator kwasowości. Produkt jakości spożywczej. Cena zawiera koszt opakowania.

Kwas askorbinowy E300, witamina C

Zastosowanie

Kwas askorbinowy nazwa zwyczajowa Witamina C. Jest całkowicie rozpuszczalna w wodzie, co powoduje łatwy proces formulacji produktów farmaceutycznych, suplementów diety, produktów spożywczych. Stosowany w browarnictwie jako regulator pH. W dużych ilościach wykorzystywana jest przez producentów żywności oraz napojów. Witaminę C dodaje się praktycznie do wszystkich produktów spożywczych , aby wzbogacić ich skład w ten związek i wydłużyć ich trwałość. W farmacji oraz w produktach kosmetycznych np. kremach, zwalcza wolne rodniki i tym samym hamuje procesy starzenia skóry jak również powstawanie zmarszczek. Kwas L-askorbinowy jest bazą do produkcji soli oraz estrów, które wykorzystywane są w przemyśle spożywczym jako środki przeciwutleniające i regulatory kwasowości. Producenci przetworów owocowych witaminę C dodają do dżemu, soków, przecierów. Przeciwutleniacz jakim jest kwas askorbinowy ma za zadania przedłużyć trwałość produktów spożywczych poprzez hamowanie reakcji utleniania. Posiada właściwości regulujące kwasowość i przeciwutleniające dlatego powszechnie stosowany jest jako dodatek do żywności o symbolu E300. Ogranicza niekorzystne zmiany chemiczne w takich produktach jak tłuszcze, owoce i warzywa. Chroni produkty spożywcze przed przebarwieniami, brunatnieniem. Posiada również działanie zakwaszające lub konserwujące. Hamuje tworzenie się trujących nitrozoamin w peklowanych mięsach oraz zachowuje ich naturalny kolor. Używana również do uzdatniania wody w basenie.

Właściwości witaminy C/kwasu askorbinowego:

 • konserwuje żywność (przedłuża termin przydatności do spożycia)
 • reguluje kwasowość (regulator pH)
 • zachowuje naturalną barwę produktów
 • posiada właściwości antyoksydacyjne oraz redukujące
 • zwalcza powstawanie wolnych rodników
 • naturalny i ekologiczny dodatek do żywności

Właściwości

Nazwa substancji: kwas l-askorbinowy Numer CAS: 50-81-7 Numer WE: 200-066-2 Forma: ciało stałe Kolor: biały Zapach: bez zapachu pH: około 2,2 - 2,5 (50 g/l H2O, 20°C) Gęstość: ~1,65g/cm³ Ciężar nasypowy: około 500 - 900 kg/m³ Rozpuszczalność: w wodzie: 330 g/l (24°C) w rozpuszczalnikach organicznych: w etanolu: 20 g/l (20°C)

Dodaj nową opinię

Review are only issued by customers who have purchased product

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Polecane produkty

Administratorem Danych Osobowych jest distripark.com sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu zwrotnego kontaktu – przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na pytanie lub podjęcia tych działań – podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora (art. 6. ust. 1 lit. f RODO) lub podjęcie działań na żądanie Klienta, zmierzających do zawarcia umowy (art. 6. ust. 1 lit. b RODO).

Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej Administratora w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Back to top