Kwas Izoaskorbinowy E315

Cena netto: od 5 900,87 zł od 5 900,87 zł
Cena brutto: od 7 258,07 zł od 7 258,07 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Rabat 18.7%
Zapytaj o dostępność
Produkt wyprzedany
Kod produktu: FLN-K-0003

Specyfikacja

  • Opakowanie jednostkowe:
  • Zawartość:
  • Opakowanie zbiorcze:
  • pH:
    0
  • Odczyn:
  • Kolor:
  • Zapach:

O produkcie

Kwas Izoaskorbinowy E315 – jest to syntetycznie otrzymywana odmiana kwasu L-askorbinowego (witaminy C). Jest stosowany jako przeciwutleniacz i stabilizator barwy w przemyśle mięsnym oraz rybnym. Jest dodatkiem do żywności o numerze E315. Wykorzystywany jest również w procesie peklowania produktów mięsnych i garmażeryjnych. W produkcji soków, wina stosowany jest do utrzymania ich klarowności w trakcie przechowywania.

W przypadku zainteresowania mniejszą ilością bardzo prosimy o zgłoszenie po przez formularz kontaktowy.

Kwas Izoaskorbinowy E315

Zastosowanie

Kwas Izoaskorbinowy E315 – syntetyczna odmiana witaminy C występująca również pod nazwą kwas erytorbowy. Stosowany jest w przemyśle owocowo-warzywnym jako ochrona przed enzymatycznym brązowieniem przetwarzanych owoców, warzyw przy produkcji soków. Wykorzystywany jest do utrwalania naturalnej barwy mięsa oraz przetworów mięsnych. Dzięki dodatkowi kwasu izoaskorbinowego proces peklowania wyrobów mięsnych jest szybszy. Dodatek azotynu dzięki temu jest mniejszy. W procesach przetwarzania żywności jest wykorzystywany do wzmocnienia trwałości tłuszczów w produktach zbożowych. Utrwala zapach w napojach, konserwach i mrożonkach. Stosowany jest jako przeciwutleniacz w przetworach rybnych, nadzieniach. Jest stosowany jako czynnik zmniejszający korozję opakowań metalowych.

Właściwości

Wygląd zewnętrzny: biały lub lekko żółty proszek (ciemnieje pod wpływem światła)

Zawartość głównego składnika: 100 %

Wzór: C6H8O6

Masa molwa: 176,13 g/mol

Metale ciężkie: max. 10 ppm

Dodaj nową opinię

Review are only issued by customers who have purchased product

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Danych Osobowych jest distripark.com sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu zwrotnego kontaktu – przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na pytanie lub podjęcia tych działań – podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora (art. 6. ust. 1 lit. f RODO) lub podjęcie działań na żądanie Klienta, zmierzających do zawarcia umowy (art. 6. ust. 1 lit. b RODO).

Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej Administratora w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Back to top