Mieszanka piasku (70%) i soli drogowej (30%)

Cena netto: od 339,00 zł od 339,00 zł
Cena brutto: od 416,97 zł od 416,97 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Rabat 18.7%
Zapytaj o dostępność
Produkt dostępny
Kod produktu: MPS-K-0001

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
  Worek
 • Zawartość:
 • Opakowanie zbiorcze:
  Paleta 40 worków po 25 kg
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Mieszanka piasku (70%) i soli drogowej (30%) z antyzbrylaczem - to gotowy do użycia produkt przeznaczony do zwalczania gołoledzi oraz śliskości na drogach, ulicach, chodnikach i ścieżkach spacerowych. Znajduje zastosowanie zarówno jako idealny środek dla polepszenia bezpieczeństwa jazdy w zimowych warunkach na autostradach, przez drogi krajowe, aż po osiedlowe uliczki i chodniki. Pakowana w worki 25 kg jest łatwa w użyciu poręczna, nie wymaga dodatkowych zabiegów, wystarczy otworzyć worek i otrzymujesz produkt gotowy do użycia, a domieszka antyzbrylacza daje pewność zachowanie sypkości nawet przy magazynowaniu w nieogrzewanych pomieszczeniach czy w temperaturach poniżej zera.

Mieszanka piasku (70%) i soli drogowej (30%)

Zastosowanie

Mieszanka piasku (70%) i soli drogowej (30%) z antyzbrylaczem to mieszanina piasku kopalnego o granulacji  0-2 mm i soli drogowej o granulacji 0-5 mm. Składniki posiadają atesty dopuszczające je do użycia jako składników mieszanki do zwalczania gołoledzi i oblodzenia wydane przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny.  Mieszanka pisaku i soli jest wzbogacana o antyzbrylacz - żelazocyjanek potasu – w ilości 3-125 PPM, co przy zachowaniu odpowiednich warunków magazynowania zapewnia sypkość nawet w niskich temperaturach. Mieszanka piasku i soli jest mieszaniną naturalnych nieprzetwarzanych chemicznie kopalin, całkowicie naturalna o neutralnym pH, ekologiczna i nie stwarzająca zagrożenia dla środowiska naturalnego i zdrowia człowieka.

Mieszanina soli i piasku pakowana jest w 25 kg worki foliowe (LDPE), po wykorzystaniu worki należy poddać utylizacji kod odpadu 15 01 02 poprzez przekazanie wyspecjalizowanej firmie lub wraz z odpadami komunalnymi w odpadach segregowanych oddawać jako „plastik”. Worki dostarczane są na palecie EURO o standardowych wymiarach 120 x 80 cm. Palety bez problemu przechodzą przez standardowe drzwi oraz mogą być przewożone widami towarowymi. Worki z mieszaniną pisaku i soli są na palecie zabezpieczone folią strech.

Magazynowanie:

Mieszaninę soli i piasku przechowywać w suchych i przewiewnych pomieszczeniach, nie narażać na zalanie czy nasiąknięcie. Produkt silnie higroskopijny w wilgotnych pomieszczeniach samoistnie nasiąka wodą. Możliwe jest składowanie na zewnątrz na placach o utwardzonej nawierzchni oraz zabezpieczonych przed opadami atmosferycznymi. Produkt wystawiony na działanie wilgoci – w tym mgły, szadzi, szronu czy naturalnie wilgotnego powietrza atmosferycznego - nie traci swoich właściwości antypoślizgowych jednak może dochodzić do zbrylenia, a przez to utrudnionej aplikacji.

Aplikacja:

Mieszanka soli drogowej i piasku jest gotowa do użycia. Posypywać nawierzchnie po wcześniejszym mechanicznym usunięciu luźnego śniegu, lodu oraz błota pośniegowego w zależności od prognozowanej temperatury powietrza:

 • od 0 do -100C 60-100 g/m2
 • od -100C 100-150 g/m2

Przy temperaturach regularnie spadających poniżej -100C zaleca się stosowanie równolegle chlorku wapnia lub chlorku magnezu ze względu na obniżoną skuteczność chlorku sodu jako odmrażacza w tak niskich temperaturach.

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Polecane produkty

Sól drogowa - chlorek sodu 1000 kg

Cena netto: 499,00 zł
Cena brutto: 613,77 zł

Sól drogowa - chlorek sodu 300 kg

Cena netto: 195,00 zł
Cena brutto: 239,85 zł

Sól drogowa - chlorek sodu 3000 kg

Cena netto: 1 450,00 zł
Cena brutto: 1 783,50 zł

Sól drogowa - chlorek sodu 500 kg

Cena netto: 265,09 zł
Cena brutto: 326,06 zł

Sól drogowa - chlorek sodu

od 195,00 zł
od 239,85 zł

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top