Mieszanka piasku (70%) i soli drogowej (30%)

Cena netto: od 22,00 zł od 22,00 zł
Cena brutto: od 27,06 zł od 27,06 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Rabat 18.7%
Zapytaj o dostępność
Produkt dostępny
Kod produktu: MPS-0001-P-1

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
  Worek
 • Zawartość:
 • Opakowanie zbiorcze:
  Paleta 40 worków po 25 kg
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Mieszanka piasku (70%) i soli drogowej (30%) z antyzbrylaczem - to gotowy do użycia produkt przeznaczony do zwalczania gołoledzi oraz śliskości na drogach, ulicach, chodnikach i ścieżkach spacerowych. Znajduje zastosowanie zarówno jako idealny środek dla polepszenia bezpieczeństwa jazdy w zimowych warunkach na autostradach, przez drogi krajowe, aż po osiedlowe uliczki i chodniki. Pakowana w worki 25 kg jest łatwa w użyciu poręczna, nie wymaga dodatkowych zabiegów, wystarczy otworzyć worek i otrzymujesz produkt gotowy do użycia, a domieszka antyzbrylacza daje pewność zachowanie sypkości nawet przy magazynowaniu w nieogrzewanych pomieszczeniach czy w temperaturach poniżej zera.

Uwaga: Czas realizacji zamówienia to 3 - 5 dni roboczych. Produkt jest dostępny w naszym magazynie. Zapraszamy do składania zamówień.

Mieszanka piasku (70%) i soli drogowej (30%)

Zastosowanie

Mieszanka piasku (70%) i soli drogowej (30%) z antyzbrylaczem to mieszanina piasku kopalnego o granulacji  0-2 mm i soli drogowej o granulacji 0-5 mm. Składniki posiadają atesty dopuszczające je do użycia jako składników mieszanki do zwalczania gołoledzi i oblodzenia wydane przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny.  Mieszanka pisaku i soli jest wzbogacana o antyzbrylacz - żelazocyjanek potasu – w ilości 3-125 PPM, co przy zachowaniu odpowiednich warunków magazynowania zapewnia sypkość nawet w niskich temperaturach. Mieszanka piasku i soli jest mieszaniną naturalnych nieprzetwarzanych chemicznie kopalin, całkowicie naturalna o neutralnym pH, ekologiczna i nie stwarzająca zagrożenia dla środowiska naturalnego i zdrowia człowieka.

Mieszanina soli i piasku pakowana jest w 25 kg worki foliowe (LDPE), po wykorzystaniu worki należy poddać utylizacji kod odpadu 15 01 02 poprzez przekazanie wyspecjalizowanej firmie lub wraz z odpadami komunalnymi w odpadach segregowanych oddawać jako „plastik”. Worki dostarczane są na palecie EURO o standardowych wymiarach 120 x 80 cm. Palety bez problemu przechodzą przez standardowe drzwi oraz mogą być przewożone widami towarowymi. Worki z mieszaniną pisaku i soli są na palecie zabezpieczone folią strech.

Magazynowanie:

Mieszaninę soli i piasku przechowywać w suchych i przewiewnych pomieszczeniach, nie narażać na zalanie czy nasiąknięcie. Produkt silnie higroskopijny w wilgotnych pomieszczeniach samoistnie nasiąka wodą. Możliwe jest składowanie na zewnątrz na placach o utwardzonej nawierzchni oraz zabezpieczonych przed opadami atmosferycznymi. Produkt wystawiony na działanie wilgoci – w tym mgły, szadzi, szronu czy naturalnie wilgotnego powietrza atmosferycznego - nie traci swoich właściwości antypoślizgowych jednak może dochodzić do zbrylenia, a przez to utrudnionej aplikacji.

Aplikacja:

Mieszanka soli drogowej i piasku jest gotowa do użycia. Posypywać nawierzchnie po wcześniejszym mechanicznym usunięciu luźnego śniegu, lodu oraz błota pośniegowego w zależności od prognozowanej temperatury powietrza:

 • od 0 do -100C 60-100 g/m2
 • od -100C 100-150 g/m2

Przy temperaturach regularnie spadających poniżej -100C zaleca się stosowanie równolegle chlorku wapnia lub chlorku magnezu ze względu na obniżoną skuteczność chlorku sodu jako odmrażacza w tak niskich temperaturach.

Dodaj nową opinię

Review are only issued by customers who have purchased product

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Danych Osobowych jest distripark.com sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu zwrotnego kontaktu – przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na pytanie lub podjęcia tych działań – podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora (art. 6. ust. 1 lit. f RODO) lub podjęcie działań na żądanie Klienta, zmierzających do zawarcia umowy (art. 6. ust. 1 lit. b RODO).

Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej Administratora w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Back to top