Chlorek wapnia

Cena netto: od 32,50 zł od 32,50 zł
Cena brutto: od 39,98 zł od 39,98 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Rabat 18.7%
Zapytaj o dostępność
Produkt dostępny
Kod produktu: KC-K-0018

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
 • Zawartość:
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Chlorek wapnia - środek do chemicznego odśnieżania, odladzania dróg, chodników i schodów w okresie zimowym. Potocznie nazywany ekologiczną solą drogową ze względu na niską presję ekologiczną w stosunku do soli kuchennej używanej w roli soli drogowej. Zapobiega gromadzeniu się kurzu na nieutwardzonych drogach, boiskach sportowych, kortach tenisowych i torach żużlowych. Ponadto stosowany jako środek do osuszania gazów i cieczy w syntezach chemicznych.

Producent: Ciech S.A.

Uwaga: W okresie zimowym czas realizacji zamówienia 3-5 dni roboczych.

Zastosowanie

Chlorek wapnia dwuwodny, białe bezwonne ciało stałe w formie płatków. Polecane szczególnie jako sól drogowa . Stanowi świetną alternatywę dla soli kuchennej – chlorku sodu – szczególnie że działa skutecznie w temperaturach nawet poniżej trzydziestu stopni Celsjusza – teoretycznie nawet do minus 55. Ze względu na wysoką emisję ciepła podczas pochłaniania wody nie tylko wiąże wilgoć z rozpuszczanego śniegu i lodu ale czynnie go rozpuszcza. Nie niszczy przylegających do dróg trawników klombów i stałych nasadzeń zieleni. Wprowadzony do gleby podnosi jej pH co przy naszych kwaśnych glebach poprawia jej strukturę. Stosowany jako sól drogowa nie eroduje nawierzchni, nie wpływa na środowisko naturalne, nie powoduje korozji pojazdów, nie niszczy obuwia, metali, gumy, blach, jest nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt.

Chlorek wapnia w formie 30% roztworu wodnego świetnie sprawdza się jako środek przeciw pylny na drogach szutrowych i gruntowych. Ilość i skład mieszanki należy dobierać eksperymentalnie w zależności od panujących warunków i rodzaju podłoża.

Chlorek wapnia , stosowany jest w rolnictwie jako do listny nawóz przy uprawie owoców . Szczególnie polecany w formie 6-8% roztworu wodnego przy opryskach drzew owocowych. Co zapewnia wydajność rzędu 500 l cieczy roboczej na hektar. Owoce zaopatrzone w wapń nie pękają w trakcie dojrzewania, są jędrniejsze i trwalsze w czasie przechowywania. Więcej o nawożeniu w uprawie owoców znajdziesz tutaj.

Chlorek wapnia znajduje również zastosowanie w formie roztworu wodnego – 0,7% dla roślin młodych i 1 % dla roślin dorastających i dorosłych- w zwalczaniu tipburnu u kapustnych . Dzięki prewencyjnym opryskom przy wydajności 500-1000 l cieczy roboczej na hektar można całkowicie wyeliminować problem zamierania młodych liści i nieestetycznych brązowych końcówek i brzegów liści. Zaawansowany tipburn może prowadzić do obumierania i rozkładu zaatakowanych tkanek. Więcej na temat zwalczania tipburnu u kapustnych znajdziesz tutaj.

Chlorek wapnia jako roztwór wodny jest stosowany do dociążania maszyn budowlanych i rolniczych . Jego roztwory są odporne na zamarzanie a w przeciwieństwie do innych środków nie powoduje erozji i degradacji gumy i kałczuko pochodnych materiałów z jakich wykonywane są opony.

Środki ostrożności

Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia:

 • H319 Działa drażniąco na oczy. 

Zwroty wskazujące środki o strożności:

 • P264 Dokładnie umyć ręce po użyciu. 
 • P280 Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ ochronę oczu/ochronę twarzy. 
 • P305 + P351 + P338 W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. 
 • P337 + P313 W przypadku utrzymywania się działania drażniącego na oczy: Zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza.

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Polecane produkty

Chlorek wapnia 300 kg

Cena netto: 515,00 zł
Cena brutto: 633,45 zł

Chlorek wapnia 1000 kg

Cena netto: 1 995,00 zł
Cena brutto: 2 453,85 zł

Chlorek wapnia big bag 1000 kg

Cena netto: 1 379,00 zł
Cena brutto: 1 696,17 zł
Produkt tylko dla firm
Produkt tylko dla firm
Produkt tylko dla firm
Produkt tylko dla firm
Produkt tylko dla firm
Produkt tylko dla firm
Produkt tylko dla firm

Chlorek wapnia bezwodny spożywczy E509 paleta 1000 kg

Cena netto: 2 430,89 zł
Cena brutto: 2 989,99 zł

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top